Reggeli kakaózás?

Figyelt kérdés

Valaki elárulná, hogy ez mire jó?

Több helyen is olvastam, hogy reggelire egy cumisüvegnyi kakaót adnak a gyereküknek.

Én mindigis utáltam a kakaót, lehet azért nem kaptam. És a gyerekeimnek sem adok. De ez hogy alakul ki, hogy reggeli helyett kakaót igyanak?


Nem kötekedés meg az egészségtelen része sem érdekel most.

Inkább az érdekel, hogy hogy kezdődik erre a rászoktatás. Nem tudom elképzelni. Szomjas, amikor felébred? De akkor miért ne vizet kap?


Ne nézzetek hülyének, szimplán kíváncsi vagyok.



2021. aug. 16. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
46%
Mindkét gyerekem 2 éves koráig anyatejes volt, addig nyilván szoptatással kezdtük a napot, még az ágyban. Utána 1-2 órával rendes reggeli. 2 évesen elválasztottam őket, tápszert ekkora gyereknek már nem adok (a tejital is az), a tejet nem itták meg magában, valahogy adta magát a kakaó. Szeretik, igénylik, mindig kérik reggel, ellenben szilárd kaját, hozzám hasonlóan, csak kb 9 körül fogadnak el először,ha nincs kakaó se, még később. A nagy már 6 éves, a kicsi 2,5, kakaóznak reggel és este (vacsi és fürdés után, de még fél-1 órával lefekvés előtt).
2021. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:

#51 köszönöm, hogy leírtad.

De elég lett volna annyi, hogy nincs időm másra, így a kakaó jó alternatíva nektek.

A többi igazából nem érdekel.

2021. aug. 16. 17:27
 53/76 anonim ***** válasza:
89%

#50 én pedig nem az ebédről írtam,hanem arról,hogy attól mert ébredés után iszik egy pohár tejet még tudok reggelire csinálni változatos és egészséges reggelit.

Vagy ha úgy szoktuk volna meg akkor a változatos reggelihez ihatna tejet innivaló gyanánt. (Vagy ugye kakaót,ha azt adnék)

Ellenben neked minden hozzászólásodban az van,hogy aki ad tejet/kakaót az nem reggeliztetni a gyereket és lusta és megúszós.

2021. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 A kérdező kommentje:

#54 mert engem az érdekelt, aki csak kakaót ad.


Igazából úgy akartátok érteni, de egyáltalán nem írtam azt sem, hogy valami mellé inni kakaót vagy bármit rossz lenne.


Pl. #48 ott reggeli 210 ml kakaó és csak tízórai következik.

2021. aug. 16. 17:36
 55/76 anonim ***** válasza:
85%

#53

Elég? Te írtad hogy 5-10 perc..én meg leírtam hogy miért nem annyi..

2021. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 A kérdező kommentje:
Mert nekem annyi. Amíg kihűl, nem kell ott vigyázzba állni, csinálja mindenki a dolgát.
2021. aug. 16. 17:44
 57/76 anonim ***** válasza:
70%
Mert egy bögre tej a zsírtartalma miatt egy kis étkezésnek is elmegy. A kakaótól meg jobb az íze.
2021. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
22%
Mert gyorsan elkészül és a legtöbb gyerek hajlandó meginni akár minden nap. Ezeket a szülőket pedig nem érdekli, hogy ez egyenes út a cukorbetegséghez. (Teljesen mindegy hogy készül, már önmagában a tej sem jó reggel.)
2021. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
67%
A gyereknek a kakaó az, ami a felnőttnek a kávé. Rituálé, energia, ebreszto, finom íz. Semmi baj nincs vele. Nem napi 6 litert nyom be belőle egy gyerek se 3 kiló cukorral. Az enyém pl sose szerette, ellenben meg volt veszve a karamellás tejert. Ami amúgy -nekem- nem 5 perces melo volt, mert rendesen cukrot pörköltem és lassan forralva a tejet olvasztottam fel. Nem, nem lett belőle cukorbeteg, sőt, ezen kívül soha semmilyen édes cuccot nem volt hajlandó enni vagy inni
2021. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
79%

Igen, nyilván azon a napi pár deci kakaón fog múlni a cukorbetegség 🤦‍♀️

Nem kell literszámra inni, de azért ez meg már erősen a ló túloldala.

2021. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!