Reggeli kakaózás?

Figyelt kérdés

Valaki elárulná, hogy ez mire jó?

Több helyen is olvastam, hogy reggelire egy cumisüvegnyi kakaót adnak a gyereküknek.

Én mindigis utáltam a kakaót, lehet azért nem kaptam. És a gyerekeimnek sem adok. De ez hogy alakul ki, hogy reggeli helyett kakaót igyanak?


Nem kötekedés meg az egészségtelen része sem érdekel most.

Inkább az érdekel, hogy hogy kezdődik erre a rászoktatás. Nem tudom elképzelni. Szomjas, amikor felébred? De akkor miért ne vizet kap?


Ne nézzetek hülyének, szimplán kíváncsi vagyok.



2021. aug. 16. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:

#17 én unom a kávét, igazából megszokásból iszom.

Na meg, hogy ki tudjak mászni az ágyból. 😂


De az azért nem telít el, mint egy cumisüveg kakaó.

2021. aug. 16. 16:10
 22/76 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az emberek 99,9%- nál nem lustaság kérdése. Nagyon kevesen vannak, akik ébredés után azonnal tudnak reggelizni, márpedig egy kisgyereket nem fogsz órákkal korábban felkelteni csak azért, hogy egyen.
2021. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
95%

21!


Hát én nem unom a kávét. Mondjuk nekem profi gépem van hozzá és jó minőségű alapanyagokat használok. Eltelíteni is eltelít, ha teszek bele valami szirupot is pluszban

2021. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:

20. Nem kell 2x etetni.


Tehát akkor azért kell, hogy kibírja az ovi reggeliig?

2021. aug. 16. 16:12
 25/76 A kérdező kommentje:

Nekem is frissen darálós kávéfőzőm van. De én nem azért iszom, hogy eltelítsen. Mondjuk én üresen szeretem.


De kezd összeállni. Akkor azért adtok kakaót, hogy eltelítődjön.

2021. aug. 16. 16:14
 26/76 anonim ***** válasza:
85%
Nem azert ad kakaot, hogy el eltérítődjön. Azért ad neki, hogy ne legyen üres a gyomra és valamenynyi kalóriát kapjon a nap kezdéséhez. Az ideális az lenne, ha ébredés után 1-2 órával enne. De egy otthoni reggelihez 8ra oviba érés mellett ez azt jelentené, hogy minimum 5kor felkelted a gyereket.
2021. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:

"Az ideális az lenne, ha ébredés után 1-2 órával enne. "


Ha 7-kor ébred, 9-kor reggeli az oviban, pont kijön a 2 óra.

De a miért pont kakaó, azt mindig nem értem.


Ráadásul elsősorban nem ovisokról szól a kérdés, azok azért már nem cumisüvegből isznak.

2021. aug. 16. 16:22
 28/76 anonim ***** válasza:
83%
Igen, egyfelől,hogy ne üres gyomorral induljon el(egy kása eltelítené annyira hogy ne egyen benn), de amikor itthon vagyunk (csak 3 napot van bölcsiben) akkor is úgy szoktuk,hogy kávét főzök amíg az apjával megissza a tejet ( mi szeretjük a kávé ízét, azért isszuk, szuper kis gépünk van nekünk is) kicsit összeszedjük magunkat és úgy ülünk le reggelizni együtt. Nekünk így alakult ki és szeretjük is így a reggeleket.
2021. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
86%
Azért nem tojás, meg kása, mert azt enni kell. A kakaót meg inni. Lehetne éppen shake, turmix, tej, mandulaital, akármi, amit a gyerek szeret. Te ne adj kakaót, ha nem akarsz. Nem kötelező.
2021. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
83%

Pl az én lányomnak csináltam már turmixot banánból, erdei gyümiből is meg mindenféléből, de nem kéri.

Kakaót bármikor megissza. Így azt kap. Pedig minden gyümit szeret enni, de turmixként kiköpte.

2021. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!