Reggeli kakaózás?

Figyelt kérdés

Valaki elárulná, hogy ez mire jó?

Több helyen is olvastam, hogy reggelire egy cumisüvegnyi kakaót adnak a gyereküknek.

Én mindigis utáltam a kakaót, lehet azért nem kaptam. És a gyerekeimnek sem adok. De ez hogy alakul ki, hogy reggeli helyett kakaót igyanak?


Nem kötekedés meg az egészségtelen része sem érdekel most.

Inkább az érdekel, hogy hogy kezdődik erre a rászoktatás. Nem tudom elképzelni. Szomjas, amikor felébred? De akkor miért ne vizet kap?


Ne nézzetek hülyének, szimplán kíváncsi vagyok.



2021. aug. 16. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 flora08 ***** válasza:
77%
Én csak magamról tudok írni, saját gyermekről még nem. Sokszor ittam kakaót reggel, mert nem tudtam reggelizni, nem esett jól (borzasztó "rossz evő" gyerek voltam, nem válogatós, csak nagyon kevés mennyiséggel elvoltam). Az anyukám mindig kínálta, tudta, hogy nem jó reggeli nélkül elindulni, de erőltetni meg nem akarta az evést. Úgyhogy maradt a kakaó. De abból se tudtam sokat. A mai napig nem bírok reggelizni, ha 7-re megyek dolgozni fél 9 körül eszek először, a munkahelyen.
2021. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
79%

Nem reggeli helyett kapják a kakaót a gyerekeim, hanem azért, h ne üres gyomorral induljanak oviba/suliba.reggel otthon még nem szeretnenek enni, túl almosak hozzá. Fél 7-7 között kelnek, az oviban 8-kor, suliban első óra után van reggeli, akkor esznek szilardat. Bűn, h szeretném, hogy addig ne legyen üres a gyomruk?

Belehalt már valaki napi 1,5 deci tejbe egy mokkaskanal kakaoporral?

2021. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
32%

Azért mert a legtöbben lusták és bele sem gondolnak abba, hogy ez milyen káros. Egyszerű meglangyosítani a tejet bele pár kanál kakaó és jó étvágyát.

Az, hogy ki tud és ki nem tud reggelizni szintén baromság, mert az egész nevelés, szoktatás kérdése. Az én gyerekeim mindig kapnak reggelit indulás előtt, de ezt tudatos lakóhely, tudatos óvoda/iskola, tudatos munkahely választás előzte meg. Tehát nem 5or kelnek, hanem 3/4 7, 7 környékén. Nem eszik meg senki egy fél malacot, de már falatot mindenki eszik. A reggeli mindig valami olyan, ami tartalmaz teljes kiőrlésű lisztből készült pékárut (ez lassan szívódik fel, nem dobja meg a vércukrot). Ehhez jön egy kis cukorféle, hogy beindítson, felpörgessen. Tejet, kakaót, macikávét, teát, gyümilevet is mindig kapnak a reggeli melle, de nem 2-3 dlt, csupán, 1-1,5 dlt maximum.

Amúgy kár a reggeli kakaózást a felnőttek kávéjához hasonlítani, mert az is ugyanolyan egészségtelen.

2021. aug. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
54%

Lustanyuk igen.

Nem mindenki kitartott pitsa ;)

2021. aug. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy egyetértek a kérdezővel, palacsintát, gofrit, mini fánkot kisütni 5 perc. Előzőnap bekeverni szintén 5. Egy tojásrántottát összedobni szintén 5. Egy kalácsot előző nap betenni a kenyérsütőbe vagy kenyeret kb. 2 perc. Nekem egy muffint összekutyulni is 10 perc (nem porból) Aztán sül magától. ezek nem időigényes dolgok, csak recepteket, ötleteket kell gyűjteni és egy kicsit előretervezni.
2021. aug. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
79%

De baxhatja az 5 perces palacsintát, ha nem eszi meg a gyerek. Melyikőtök tud ébredés után enni? Hajnal 3kor kelek, hatkor tudok enni, addig a kávé ad energiát. 6kor simán neki állok bármit elkészíteni, nekem van időm is rá, mert valamilyen szinten kötetlen a munkaidom, de ha a gyerek nem tud enni, csak inni, akkor sok értelme van Benedict módra készített tojást

tenni elé frissen sult hazi kenyérrel vagy Monte Cristo szendvicset feltálalni

2021. aug. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
78%

De nem érthető, hogy azért nem ad neki sok ember ilyet, mert akkor 1-2 óra múlva nem eszik az oviban, bölcsiben?

Nem kell zabáltatni hogy 2* reggelizzen.

Amúgy se akarom, hogy ilyeneket egyen reggelire hogy gofri, pancake meg fánk..nem amerikai vagyok aki felhízlalja a gyerekét. Felnőttként se ennék ilyeneket, tojást meg megint nemolyan nagyon eszünk, gusztustalan nekem. Néha elfogy amit kapok háztól kajákba, de önmagában sülve meg nem ennénk.

Én pl reggelire egy kecskejoghuttot eszek és ennyi. A gyerekmeg 1.5 dl kakaót. Elég is untig, aztán a bölcsiben vann tk zsemle, felvágott, kifli, kása ilyenek.

2021. aug. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, akkor megkaptad a választ. A nem kitartott pitsák kakaóztatják a gyereküket.
2021. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 A kérdező kommentje:

#68 igen 😊


De mindenki az ovis gyerekéről ír. Viszont én a kisebbekre gondoltam elsősorban, a cumisüveg szerintem árulkodó. Hacsak az ovis gyerekek nem cumisüvegből isznak, ami már más kérdés, de ne menjünk bele.


Úgy gondolom, hogy 1-2 éves gyerekkel még a legtöbb nő otthon van és "kitartott pitsa". Tehát nem kell hajnali 5-kor ébredniük.

2021. aug. 17. 09:14
 70/76 A kérdező kommentje:

"Amúgy se akarom, hogy ilyeneket egyen reggelire hogy gofri, pancake meg fánk..nem amerikai vagyok aki felhízlalja a gyerekét."


Az azért leesik, hogy ezeket is el lehet úgy készíteni, hogy ne hízzon el a gyerek? Mint a cukros lötyi kakaó vs. nem cukros kakaó.

2021. aug. 17. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!