Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire brutális...

Szerintetek mennyire brutális altatási módszer ez egy 2 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Mostanában az lett a hobbija, hogy nem aludt el magától este 8kor, hanem 10ig, éjfélig randalírozott. Ezt meguntuk egy hete, este 8-kor megmondtuk neki, hogy nem jöhet ki az ágyából, ő szót fogad, de nem tetszik neki, ilyenkor hiszti van 10-15 percig, de aztán elalszik. A szobája ajtaja nyitva van, nincs elzárva tőlünk, de nem megyünk be babusgatni, hagyjuk hogy lenyugodjon, és elaludjon. Mit gondoltok, nem lesz lelki sérült emiatt? Még csak egy hete van ez, remélem előbb-utóbb sírás nélkül is el fog aludni, ha szólunk neki, hogy fekvés van.
2021. nov. 30. 20:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az én fiam a világ legnehezebben altatható gyereke. 3 éves, de születése óta küzdelmes minden egyes altatás. Baromira unom már, elképesztően ki tudok benne fáradni. De én bizony órákig altatom, és nem várom el tőle, hogy 3 évesen ez egyedül menjen. Ettől függetlenül megértem ha valakinek ehhez nincsenek idegei. Én is sokszor buktam ki és veszekedtem vele, vagy akár kiabáltam is. De 80%-ban türelmesen várom, hogy végre elaludjon. Ha valaki keményebb mint mi attól még nem hiszem, hogy teljes lenne a bizalom vesztés a szülők felé. Sérül-e lelkileg? Szerintem biztosan, de ettől még nem lesz anyagyilkos ha felnő. Nem óvhatjuk meg őket teljesen a lelki sérülésektől. És bizony a legtöbbet mi magunk okozzuk. Mindenkinél vannak határok, van aki az altatásnál szab határt, van aki a közös játékban.

A kérdező láthatóan azért kicsit emészti magát, ő is érzi, hogy ez nem tökéletes megoldás, de fáradt és elege van. Megértem. Mondom ezt úgy, hogy én is bizony napi 2-3 órát altatok ha épp nem bölcsiben van. Délután egyet, este még újabb 1-2 órát. És őszintén mondom, hogy tele vele a hócipőm, nekem nincs szívem keménykedni ezen a téren de nem török pálcát más feje felett ha neki van. Nem egy újszülöttet hagy üvölteni...

2021. dec. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
58%
Engem így altattak gyerekként. Értelmes felnőtt lett belőlem és imádom a szüleimet. Különösen jó a kapcsolatunk. Nem lesz ezzel semmi baj.
2021. dec. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
88%

Lelki sérülés meg bizalomvesztés azért mert 8-kor aludni kell és nem rohangálhat 10-11-ig?? Ezt ugye nem gondolta senki komolyan..

Más lenne a helyzet ha azért sírna mert fél vagy mert nem mer egyedül aludni stb. de nem ez a helyzet. Csak nyüglődik mert nem akar aludni még, de aztán 10-15 perc múlva mégis sikerül neki (leírás alapján). Az ajtó is nyitva van, valószínűleg látja, hallja a szüleit. Szerintem ebben semmi kegyetlenség nincs.

2021. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, én is így érzem, lát, hall minket.
2021. dec. 1. 11:54
 15/34 anonim ***** válasza:
23%

Igazából te csak önigazolást keresel és azt hogy megnyugtassanak, hogy jól csináljátok.

Ám legyen: tök jól csinálod, láthatóan működik is nektek.


(Attól függetlenül, hogy én sosem csinálnám így, mert szerintem nem egészséges a gyerek lelki fejlődése szempontjából)

2021. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Akkor engedjek meg neki mindent, hogy ne sérüljön a lelke? Nagyon nehéz egyébként azon a vékony vonalon egyensúlyozni, hogy ne sérüljön ő se, de azért egy átdolgozott nap után ne kelljen már este 10kor is őt fegyelmeznem h ne hangoskodjon a lakásban, tehát hogy ne nőjön a fejünkre. Sajnálom hogy ez van, de ha mindent hagynék neki, hogy ne sérüljön, akkor azt venném észre hogy 6 évesen már én mennék a pszichiátriára, mert kezelhetetlen a gyerekem. Szépen, ölelgetve nem alszik el, kijátszik engem, ha megérzi a gyengeségem, meg kell húznom egy határvonalat.


Persze, nyilván önigazolást keresek, én így látom jónak, csak kíváncsi voltam, mások hogy látják a dolgot. Nem pontoztam le senkit.

2021. dec. 1. 13:25
 17/34 anonim ***** válasza:
82%

Én egy olyan anyuka vagyok, aki órákig altatta a kislányát anno.

Most, hogy már kilenc éves, egy dolgot biztosan tudok: hülyeség!

Most is elvárná, hogy bújjak mellé, várjam meg míg elalszik, bármennyi idő is az.... Hát nem. Bemegyek hozzá, melléülök, mondok egy rövid mesét vagy énekelek egyet, puszit adok és kijövök. A szomszéd szobában vagyok, tőle 5 méterre. Tudja, így nyugodtabb és így 5 perc alatt elalszik, ha ott maradok forog jó darabig. Kisebb korában egy plussz órát vagy kettőt is fent volt még, csak mert bent voltam...

Szóval, szerintem semmi rossz nincs abban, amit csinálsz, csak legyen előtte egy megnyugtató esti rutin. Amit most csinál, az csak akaratérvényesítés, de te vagy a felnőtt, te tudod hogy mi a helyes. Jó, hogy nem hagyjátok éjszaka randalírozni, és nektek is szükségetek van a nap végén egy kis pihenésre ráadásul. Kitartást kívánok!

2021. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
81%
Egy 2 évesről beszélünk, nem újszülöttről. Meg kell húzni a határokat, különben később nagyon sok gond lesz vele. Nem lesz lelki sérült, egyáltalán semmi baja nem lesz attól, ha nevelik. Mert egy 2 évest már bizony nagyon is nevelni kell és ebbe beletartozik, hogy nem randalírozhat éjfélkor is, csak mert neki úgy tetszik. Sokan mindent ráhagynak a gyerekre, csak mert hisztizik, aztán csodálkoznak, mikor nagyobb korában is tesz rá, mit mondanak neki.
2021. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Én is így látom ahogy az utolsó kettő. Persze, újszülött korában megszoktam, hogy ha sír, állandóan felkapdosom, és valoban nehez felismerni hogy mi az a kor, amikor ez már szükségtelen, és egyszerű hisztiről van szó. Akinek van türelme órákig altatni, annak is kitartást kívánok, nyilván ez mindenki egyéni döntése.
2021. dec. 1. 14:32
 20/34 anonim ***** válasza:
18%

Látod, vannak akik bólogatnak ehhez. Pipa!

Én inkább az okát keresném meg, mert nem az van hogy eltervezi, hogy most kicseszek a szüleimmel és 12ig dorbézolok. Ennek oka van és azt kéne megtalálnád, és azt orvosolni.

2021. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!