Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire brutális...

Szerintetek mennyire brutális altatási módszer ez egy 2 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Mostanában az lett a hobbija, hogy nem aludt el magától este 8kor, hanem 10ig, éjfélig randalírozott. Ezt meguntuk egy hete, este 8-kor megmondtuk neki, hogy nem jöhet ki az ágyából, ő szót fogad, de nem tetszik neki, ilyenkor hiszti van 10-15 percig, de aztán elalszik. A szobája ajtaja nyitva van, nincs elzárva tőlünk, de nem megyünk be babusgatni, hagyjuk hogy lenyugodjon, és elaludjon. Mit gondoltok, nem lesz lelki sérült emiatt? Még csak egy hete van ez, remélem előbb-utóbb sírás nélkül is el fog aludni, ha szólunk neki, hogy fekvés van.
2021. nov. 30. 20:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%
Az okot, Utolsó? Talán az az ok, hogy egy 2 éves, dackorszakos gyerekről beszélünk? Próbálgatja az akaratát, de ez nem azt jelenti, hogy rá kell hagyni mindent.
2021. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Biztos az az oka, hogy alkoholisták vagyunk és állandóan ordibálunk és verekedünk otthon, ezért nem tud aludni a gyerek, nem azért, mert feszegeti a határokat. Na, Freud-i okfejtés pipa, most már te is nyugodtan aludhatsz.


Amúgy nyilván, ha rémálmai lennének, vagy félne valamitől, kideríteném az okát, de nehogy már felmentsem a normális viselkedés alól erre hivatkozva.

2021. dec. 1. 18:39
 23/34 anonim ***** válasza:
14%
Semmi esetre se mentsd föl! Ne szórakozzon veled az a büdös kölök 🤪
2021. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Oknál arra gondoltam, hogy túl hosszú a délutáni alvása, nem fárad el eléggé, esetleg tényleg tovább bírja és 8 helyett esetleg fél9kor kellene eleve altatni vagy valami olyan inger éri napközben amitől túlfárad, ezáltal túlpörög.
2021. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

A bölcsiben 2 és fél órát alszik, ahogy mindenki. Ott is azt tanácsolták, hogy ne hagyjam fent este sokáig, mert akkor átesik a ló túlsó oldalára, és már azért nem fog tudni aludni, mert túlpörög. Eddig gond nélkül elaludt este 7kor, így is kitoltuk 8-ra az ő kedvéért.


Megvan az esti rutin, ma szépen megkértük, menjen az ágyába, persze velem szívózott, de amikor az apja kérte meg, szót fogadott, most alszik.

2021. dec. 1. 20:09
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

#24 a kérdező írásából kiderül hogy abban az időben is sikerül 10-15 perc alatt elaludnia szóval valószínűleg az nem lehet hogy nem elég fáradt. Inkább csak tényleg az hogy ő még nem szeretne aludni, hanem inkább pl játszana, hiába álmos már ő maga is. Szerintem minden gyerek csinál ilyent.

Ezért is írtam pl én is hogy nem kegyetlenség, mert nem fél, nem az a baj hogy nem tud egyedül aludni, hanem hogy nem akar.

2021. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
24%

Akkor kár volt megkérdezni, ha csak az a jó válasz, hogy nem kegyetlenség.

Én alapvetően nem csinálnám. Nekem ez nem fér bele. De miért baj, hogy ezt gondolom, ha ez volt az eldöntendő kérdés? Nem jó érzés, hogy te csinálod és valaki mást gondol róla? Vagy tényleg csak az a jó válasz amit te gondolsz? Akkor miért kérdezel? Mert akkor érzed, hogy jó, ha sokan bólogatnak hozzá?

2021. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
nincs jó válasz, mondom hogy én nem pontoztam le senkit. és annak is kitartást kívántam, aki bírja 2-3 órán keresztül altatni, én nem bírom. meg nem akarok úgy járni mint az egyik válaszoló, hogy még 9 évesen se tud elaludni magától.
2021. dec. 2. 11:57
 29/34 anonim ***** válasza:

Egyébként soha nem fog kiderül, hogy ez mit okoz, mert egyenes következtetést tényleg csak nagyon mély és durva traumáknál lehet levonni. Itt nincs ilyen, ez egyértelmű. Ettől függetlenül, hogy nem okoz semmit azt se lehet kijelenteni 100%-ig. Elképzelhető és kívánom, hogy a Te gyerekednél semmi negatív nem marad meg belőle. De olyan is van, akinél igen. Azt viszont előre nem lehet tudni, hogy a saját gyerekünk melyik kategóriába esik.

Egy biztos, amit 3-4 éves koráig kap, azok vésődnek be legjobban a tudalattiba. Nekem ezért sem fér bele, de ez én vagyok. Elfogadom, hogy más másmilyen. Nekem is megvan rá az okom, hogy így gondolkozok és valószínű, annak is aki másképp.

2021. dec. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Megértelek, nem is kritizálom a módszeredet. Csak én úgy érzem, ha hagynám, hogy 3-4 éves koráig én alkalmazkodjak hozzá, akkor utána éles váltás lenne neki, hogy most már miért nem körülötte forog a világ, és utána ugyanúgy eljönne nála az a törés. Akkor én már úgy gondolom, jobb minél hamarabb hozzaszoktatni, hogy éjjel nincs játék és ordibálás, már értelmes annyira, hogy felfogja.

Persze, lehet hogy egyszer csak varázsütésre magától beállna neki az alvás, de nem szeretném megvárni.


Különben mindent megpróbáltam amikor altatni akartam de semmi se használt.


Egyébként mindent megkap tőlünk, mindene megvan, de pont ezt próbálja kihasználni, hogy szeretjük őt, ezért tesztel minket hogy meddig mehet el. Nem szeretnék hullafáradtan dolgozni menni, úgyhogy az alvás nálam kritikus pont.


Én így gondolom, de nyilván nem vagyunk egyformák. Ha valaki normalisan leirja a tőlem ellentétes véleményét, nekem azzal semmi bajom, sőt, elgondolkodtat.

2021. dec. 2. 12:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!