Mi tevo legyek?

Figyelt kérdés

Mar nem birjuk idegileg a lassan 16 honapos fiunk viselkedeset a ferjemmel.

Viszem neurologiara mar mert ejszakankenti ordibalas,sírás, vergodes sztem nem normalis. De elkezdett nappal is idegorloen viselkedni. Baba koraban kb 6 honapos koratol kezdve szepen fejlodott, egyedul is eljatszott, felfedezett stb, sose kellett tutujgatni, osztonozni jatekra,eleg volt egyszer megmutatnom es szepen elvolt. Alig sirt..sőt sose csak ha tenyleg valami baj volt. Mostanaban azt erzem folymatosan egesz napunk a sirasbol, hisztibol,vergodesbol all. Van sok játéka, mi is jatszunk vele, sajnos egyre tobbet mellette kell ulni annyira elmult az onallosaga. Nem akar játszani, inkabb vergodik a kanapen,aztan gondol egyet lefekszik a foldre es hisztizni kezd minden ok nelkul.Mar a napi feladataim is csokkentettem mert egyszeruen az is zavarja ha kimegyek egy pohar vizert,vagy leulok es sir felettem. Neha azert nekem is le kell ulnom,foleg ,h varandos vagyok...ez igy nem lesz jo. Nem ertem miert változik egyre jobban ebbe a rossz iranyba. Felek valami betegseg fog nala kialakulni. Mi a tapasztalat? Ezek a viselkedesi formak mire utalhatnak, ha eddig egyaltalan nem volt ilyen? Szeretgetjuk rengeteget, aktivan jatszunk vele, nem egy uldogelos tipus. Evesevel sose volt gond,nagyon jo evo, mostanaban egyik nap meg jol eszik masik nap meg egyszeruen ordit tiltakozik ha megkostolt vmit..ez eleg bosszanto, mivel attol hisztis megjobban ha nem eszik...valaki van hasonlo helyzetben? Esetleg van valami magyarazat? Én azt hittem ahogy nő egyre ugyesebb,okosabb lesz, de ezt pont forditva érzem.



2022. jan. 23. 09:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Most komolyan ti doktoraltatok gyereknevelesbol? Ilyen valaszokra , velemenyekre nem vagyok kivancsi, akinek nyugodt gyereke van, oruljon es verje a nyalat mashol. Nekunk aktiv , ugyesebb, okosabb, mint nemelyik 2 -3 éves, nekem azert fura ez a nyavajgas..aki megszokta annak konnyu ezt elviselni. Pont ezert nemnormalis sztem.
2022. jan. 23. 10:27
 12/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is normális. Bár még nem fogja fel, de érzi a változást - jön a kistesó. Az, hogy pár hónapja még egyedül is lefoglalta magát, most meg már nem, a fejlődés része. Így tanul. Gyakorolja a dolgokat, sikerül/ nem sikerül, ... Még jó, hogy most már veletek akarja ezeket. Plusz ott a dackorszak is, szeparációs szorongás... Csak megnyugtatásképpen írom, hogy az egyetlen, ami fix dolog, az a változás. Ennek is vége lesz. Sok türelem, odafigyelés, szeretet. Nyilván nem árt, ha megnézi egy orvos is. De remélem csak arról van szó, amit írtam.
2022. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%

Februárban lesz 16 hónapos a kislányom. Nálunk sem ölelgetős, puszilkodós baba. De... ha pl.

el kell mennem valamiért 1-2 órára, addig az apjával hagyom. Ilyenkor mikor megyek integet, míg nem vagyok otthon nincs sírás, mikor haza megyek, örül, de nem bújik jobban, mint előtte. Éjszaka viszont 2 helyett vagy 10-szer kel. Nála így jön ki a szepa.

2022. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

De nem írta senki, hogy az ő gyereke nyugis, vagy éppen mindig ilyen volt, vagy "átlagos" (már bocs, de amit elvárnak egy gyerektől egy adott korban, az csak egy minimum, egy átlag. Beszélj több anyukával, mindenkinek valamelyik életkorban kiemelkedő valamiben a gyereke... Szóval amikor azt írod, ügyesebb, okosabb, mint némelyik 2-3 éves, hát ez nem túl egyedi a környezetemben.)

Visszatértem az eredeti témához, csak azt mondták, hogy ez is lehet természetes. Ennyi. Vidd el orvoshoz, aztán úgy is az ő szava lesz a mérvadó. Itt csak tapasztalatokat írhatunk.

2022. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Derjaderja ***** válasza:
85%

"Akinek nyugodt gyereke van" stb.

Eddig a Tied volt nyugodt. Vagy csak nem érvènyesítette az akaratát. Van amelyik úgy születik, hogy érvényesíti.

Nem akar senki bántani, de egy dackorszakos kisgyereknek nem kell nyugodtnak lennie.

Az se biztos hogy fèl ev múlva nem lesz nyugodt ujra.

Javaslom, hogy olvass utána jó könyvekben, végezd el pl a Hordozóház hisztitanfolyamát.

Nézesd meg akárkivel ha akarod, de ne ragadj bele abba hogy baja van vagy rossz vagy bármi.

Nagyon valószínű hogy semmi.

Ha okos a gyerek, az csak egy további ok arra hogy hisztis legyen. A lanyom pl masfél évesen mondatokban beszélt, de attól meg pont ugyanúgy üvölt mint a farkas 3 évesen, ha kinyomtam a fogkrèmét pedig ő akarta.

Olvass utána. Azért is hogy a második gyerek fele reális elvárások legyenek, mert tényleg olyan is van, akit 6 hónapig ki se bírsz adni a karodból üvöltés nèlkül és 9 hósan a földhöz veri magát.

2022. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
A lányom is kb ennyi idős volt, mikor erőteljesen beütött nála a dackorszak. Ekkor kezdődtek kb az este nem akar aludni, éjjel felkel, hiszti időszak. Ráadásul én is pont terhes voltam. Olyan érzésem volt néha, mintha megérezné (nem tudom hogy ilyen lehetséges-e). Most lesz 3 éves, még mindig rettentően hisztis. Sajnos ez a kor velejárója. És amikor a kicsi megszületett sem viselte jól. Én emiatt nem fordultam orvoshoz, nem is jutott eszembe. De ha téged ez megnyugtat, beszélj a védőnővel, gyermekorvossal.
2022. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%

Én nem doktoráltam gyereknevelésből de felcsaptam pár könyvet meg a googlet és már eleve úgy indultam neki a gyerekvállalásnak, hogy nem voltak lehetetlen elvárásaim.


Az hogy eddig elvolt magában, az tök jó, most mások az igényei, és az is rendben van.


Szépen olvass utána a szeparációs szorongásnak, meg a dackorszaknak, és máris kicsit jobban megérted, hogy mi zajlik le benne.


Ez a válszod meg kifejezetten bunkó:

"Ilyen valaszokra , velemenyekre nem vagyok kivancsi, akinek nyugodt gyereke van, oruljon es verje a nyalat mashol. Nekunk aktiv , ugyesebb, okosabb, mint nemelyik 2 -3 éves, nekem azert fura ez a nyavajgas..aki megszokta annak konnyu ezt elviselni. Pont ezert nemnormalis sztem."

Senki nem "verte a nyálát" mert nyugodt gyereke van, épphogy azt írtuk, hogy a hiszti normális.

2-3 éveseknél ügyesebb? Akkor ki dicsekszik és "veri a nyálát"?

Most akkor az a baj ha valakinek nyugodt babája van "mert itt veri a nyálát", vagy hogy ha hisztis volt mindig és "megszokta". Melyikkel van bajod?



Leírom megint. Tök normális a gyereked a leírás alapján. Neked vannak magas elvárásaid az eddigi tapasztalataid alapján.

2022. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
A kérdezőnek csak fáj az igazság. Valóban bele fognak őrülni a 2 gyerekes létbe, ha ezzel a helyzettel nem tudnak megbirkózni.
2022. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

Azt kéne megértened, hogy a gyerekek változnak. Ahogy nőnek, úgy alakul a személyiségük. Minden átmeneti. A jó is, és az ember szeretné hinni, hogy mindig úgy marad. De aztán jön egy rosszabb időszak, olyankor azt kell elfogadni, mert utána jó jön.

Ha ezt megérted, és elfogadod, az már fél siker.

Szerintem sokkal jobban olvass utàna a szeparációs szorongásnak, jobban meg fogod érteni a viselkedését. És senki nem tudja neked megmondani, meddig fog tartani. Olyan sincs, hogy elromlik egy gyerek, aki addig jó volt. Nincs rossz gyerek, csak olyan, akire nem reagálnak jól a szülei, és rosszul viselkedik.

Gondolom, a terhesség miatti hormonváltozasok sem könnyítik meg a helyzetet, de azt értsd meg, hogy ő nem direkt akár téged bosszantani.

Az éjszakai vergődés sem biztos, hogy kóros. Olvass utána a pavor noctornusnak.

Egyébként meg ha megsértődsz, akkor is az az igazság, hogy nagyon korai volt második babát vállalni úgy, hogy már most nem bírjátok a 16 hónapost. Mi lesz veletek a dackorszakban?

2022. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a fogak, ilyenkor jönnek az örlőfogak, szemfogak.Az én fiam is ennyi idős es nagyon vergődik éjjel. Ő nem is eszik mostanában.
2022. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!