Mi tevo legyek?

Figyelt kérdés

Mar nem birjuk idegileg a lassan 16 honapos fiunk viselkedeset a ferjemmel.

Viszem neurologiara mar mert ejszakankenti ordibalas,sírás, vergodes sztem nem normalis. De elkezdett nappal is idegorloen viselkedni. Baba koraban kb 6 honapos koratol kezdve szepen fejlodott, egyedul is eljatszott, felfedezett stb, sose kellett tutujgatni, osztonozni jatekra,eleg volt egyszer megmutatnom es szepen elvolt. Alig sirt..sőt sose csak ha tenyleg valami baj volt. Mostanaban azt erzem folymatosan egesz napunk a sirasbol, hisztibol,vergodesbol all. Van sok játéka, mi is jatszunk vele, sajnos egyre tobbet mellette kell ulni annyira elmult az onallosaga. Nem akar játszani, inkabb vergodik a kanapen,aztan gondol egyet lefekszik a foldre es hisztizni kezd minden ok nelkul.Mar a napi feladataim is csokkentettem mert egyszeruen az is zavarja ha kimegyek egy pohar vizert,vagy leulok es sir felettem. Neha azert nekem is le kell ulnom,foleg ,h varandos vagyok...ez igy nem lesz jo. Nem ertem miert változik egyre jobban ebbe a rossz iranyba. Felek valami betegseg fog nala kialakulni. Mi a tapasztalat? Ezek a viselkedesi formak mire utalhatnak, ha eddig egyaltalan nem volt ilyen? Szeretgetjuk rengeteget, aktivan jatszunk vele, nem egy uldogelos tipus. Evesevel sose volt gond,nagyon jo evo, mostanaban egyik nap meg jol eszik masik nap meg egyszeruen ordit tiltakozik ha megkostolt vmit..ez eleg bosszanto, mivel attol hisztis megjobban ha nem eszik...valaki van hasonlo helyzetben? Esetleg van valami magyarazat? Én azt hittem ahogy nő egyre ugyesebb,okosabb lesz, de ezt pont forditva érzem.



2022. jan. 23. 09:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Eletkori sajatossag, sot, nekem azt mondta a bolcsis nenink, hogy elvart merfoldko. Ezt azert is mondta, mert nagyon nyugodt a masodik gyerekunk, kerdezte, hogy legalabb otthon hisztizik-e neha. 16 honapos koraban en is majd meg orultem idonkent tole, ami 14-15 honapos kora kozott indult. Lepni nem lehetett tole, folyton a sarkamban volt. Most 2 eves mar elmult, sokkal tobbszor eljatszik ismet magabsn vagy a tesojaval, de nagyon gyakran van az is, hogy meg mindig jon utanam, es 1,5 eves kora ota rendszeresen hasra is vagja magat a foldon, ha valami nem tetszik neki. Mar beszel rovid mondatokban, igy mar beszelve visit :D


De, meg igyis sokkal nyugisabb, mint anno a tesoja volt. Elso gyerekkel meg fura lehet neked ez az idoszak. Lehet, hogy te is olyan voltal, mint en, meg sok gyerektelen, hogy mikor ordito gyereket lattal valahol, azt gondoltad, ez neveles kerdese, miert nem neveli meg az anyja.


Keszulj lelekben, erositsd magad, mert a hisztik mennyisege 1,5-2 eves kor kozott csucsospdik, a kislutyas koveto uzemmod kb. 1,5 evesen. Ezutan ezek fokozatosan csokkennek, a hisztik minosege viszont valtozik, egyre hangosabb lesz a gyerek, es egyre erosebben fogja kifejezni a feszultseget. A beszedfejlodessel ez majd csitulni fog, ha mar jobban meg tudja magat ertetni, de meg siman bombiznek 4-5 eves koruk kozott is.


A nagyobbik gyerekem ebben az eletkorban egeszen 3,5 eves koraig iszonyu nyugos volt, ha ehes volt, almos volt, lemerult a szeretettankja, vagy nem sikerult neki valami. Nala radikalisan csokkentek a hisztik onnantol, hogy nagyitoval kezdtem figyelni arra, hogy vajon fennall-e ezekbol valamelyik. Mondjuk 10-bol 7x meg tudtam elozni a kiborulast.


Most nemsoka 6 eves, tok szepen lecsillapodott, meg nem lehet mondani rola, milyen volt kisebb koraban. Szoval a kovetkezetesseg nalatok is be fog erni, de nem feltetlenul most. Olyat varsz el tole, amit eletkoranal fogva nem tud teljesiteni.


Nekem az is bevalt, hogy tenyleg csak azt tiltom neki, amit muszaj. Levedtem a lakast, elpakoltam a torekeny cuccokat, engedem, amit nem muszaj tiltani. Szoval nem hulye am a tobbi komment iroja :) En sem doktoraltam gyereknevelesbol, de tanultam pszichologiat, es olvastam gyereknevelessel kapcsolatos konyveket, valamint veszeltem szakemberekkel is.


Ilyen szempontbol talan nem hulyeseg a neurologus, de egy bolcsis gondozo is elmondana neked ezeket.

2022. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%
A fiamnak is volt ilyen időszaka, de mikor rájöttem, hogy akármit csinálok akkor is 30 percet üvölt reggel ráhagytam. Én mosogattam ő a nappaliban üvöltött, és nézte hogy mosogatok, majd mikor kisírta magát vigyorogva ment játszani.
2022. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
82%
Csak annyit tennék hozzá az eddigiekhez, hogy "kisgyerek kis gond, nagygyerek nagy gond" 😏
2022. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
42%
Mi gondoltál amíg fel nem nő,addig végig csöndben a szőnyegen fog ülni egyedül???🙄😅 fejlődik!!!! Tudod mit jelent az?! Úgy látom nem igazán! Ezután jön majd csak a java,amikor már el kezd beszélni, elkezdi az óvodát... Kösd fel a hatását! Nem is értem miért kellett második...gondolom csok miatt...
2022. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
*gatyát
2022. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!