Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam azt nézi,...

4 éves kisfiam azt nézi, hogyan ártson a 3 hónapos testvérének, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom tovább..

Nagyon okos kisfiú,nagyon illedelmes,mindenhol szépen viselkedik,soha nem volt vele semmi gond,eddig..

Mikor terhes voltam, sokat beszélgettünk a kistesorol, mindig jött oda puszilgatni a hasam,simogatni,és ezt magától


Nem volt soha agresszív,nem veszekedett.

Állandóan beszélünk vele,magyarázzuk a dolgokat,hol én,hol a férjem,mi így neveljük

De egyszerűen semmit sem ér,ha beszélünk hozza,forgatja a szemét, nem figyel oda arra,amit mondunk neki.

Nincs elhanyagolva,minden nap leülünk vele játszani,mind a ketten,de nem egyszerre,az ritkán van.

Régen maximális figyelmet kapott.

Körülbelül 1 hónapja,van neki képzelt barátja,vagyis több,korábban nem volt.

Tudom hogy valahol megviseli,csak nem mondja,de nem tudok szétszakadni,és már elsírtam magam többször,kész nem bírom ezt tovább.

Ha a baba közelébe van,mindig azt nézi,hogyan ártson neki,altalaba megnyomja,vagy megszorítsa a kezét, igyekszik úgy csinálni,hogy mi ezt ne lássuk..

De lássuk, és már félek attól,ha a baba közelébe megy,pedig mindig mindig szépen elmagyarázzuk a dolgokat. 😭

Hogy miért mit nem szabad..

Mit tegyek???

Kérlek segítsetek valahogy ezt megoldani



2022. jan. 24. 12:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem akarsz rácsapni, akkor:


-édességmegvonás minden bántás után legalább 2 napra

-nincs tv (ha nézi)

-nincs más eszközön játék (telefon, tablet)

-álljon a sarokba pár percre

-elveszed 1 játékát


Legyél kreatív!

2022. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

#11-es jól írja.

A szavaiból azt veszem ki, hogy semmi következménye nincs a bántalmazásnak.

A gyerek próbálgatja a határokat, hogy meddig mehet el. Ti pedig egy ejnye-bejnyén kívül nem csináltok semmit amit a gyerek simán figyelmen kívül hagy. Most még csak csipkedi, szorongatja, legközelebb meg lehet durvább dolgoz csinál. Most kell meghúznod a határokat különben a fejedre nő amit te és a tesó fog megszívni. Te vagy a felnőtt, neked kell megszabni, hogy a gyerek meddig mehet el.

2022. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű lett volna gyerekvállalás előtt a saját gyerekkori traumátokon is segíteni valahogy, mert most hoztátok őket magatokkal, és kezdtek átesni a ló túloldalára.

Egyáltalán nincs szükség a végtelen türelemre, sőt, szerintem kifejezetten káros. Igenis lássa a gyerek, hogy hol van a határ, mi az a pont, ahonnan nem mehet tovább. Én már bevágtam volna a sarokba, de úgy, hogy repülni is megtanul közben. Megütni soha nem ütöttem meg a sajátomat, nem is szeretném, de az, hogy ti szinte rá se mertek szólni erélyesebben, egyszerűen nonszensz!


Egy négy évest nem fog érdekelni holmi hegyi beszéd, meg kell büntetni azonnal, ahogy nem megfelelően viselkedik. A lányom most 4 éves, a kisebbik 10 hónapos, ha valamit rosszul csinál a testvérével, megbüntetem érte, és ugyanígy rászólok a kistesóra is (ezt inkább a nagy kedvéért), ha kell. Az biztos, hogy nem bőgnék ott előle, ugyanis az nem oldaná meg a problémát, kvázi semmi értelme nincs, mert a gyereket nem fogja érdekelni, hogy te ezen szenvedsz, nincs még benne elég empátia ehhez.


Legyél erős és határozott, büntesd meg, ha kell, és foglalkozzatok vele továbbra is nagyon sokat.

2022. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

11es vagyok.

Írok egy példát :


Az én lányom Asperger szindrómás, magyarul autista. Nehezebben megy neki a szocializálódás. Valamint akkor még nehezen beszélt. Az oviba, mikor odakerült, csúnyán megharapott egy nagycsoportos lányt.

Elvettünk tőle minden édességet több mint 1 hétr e. Minden nap elmondtuk neki, megbeszéltük, hogy miért van ez, mit csinált, és ennek mi lett a következménye.

Soha többé nem harapott.


Ezzel csak azt akartam írni, hogy igenis megérti a gyerek. Hogyne értené!

Nálatok fogyatékosság nem merül fel, szerencsére a gyerek egészséges. Szóval biztos lehetsz benne, hogy tudja, mit csinál.

Szóval nyugodtan büntesd meg. Az óvodában is megbüntetik, ha verekszik.

Legyen következménye!!!

2022. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%
Akkor hagyd, hadd bántsa. Ennyi.
2022. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Most szakadt el a cérna..

Bevágtam a sarokba,nem szó szerint..

Igazatok van,itt erélyesebb megoldás kell,mert mi fogjuk megszívni.

Baba aludt a nagy agyon,kisfiammal mentünk fürdőbe,ő előbb bejött,én kezet mostam,baba hason aludt,nagy ,megfordította.

Kész,nincs türelmem,fáradt vagyok,és kimerült...

Alig várom hogy oviba menjen,de az majd szeptembertől.

2022. jan. 24. 14:54
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretetben nevelem a gyerekeim, de van egy határ, amit soha senki nem léphet át, mégpedig a másik fizikai bántalmazása. Erre ugyanaz a válaszom, mint neki, pofon visszakézből. Soha többet meg se próbálták.
2022. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem jár oviba? Az sokat segítene
2022. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok a verés híve, szerintem azzal a szülő csak a saját indulatát vezeti le. DE! Két kivételes esetben biztos, hogy a kezére csapnék: ha saját magát bántja/veszélyezteti pl. kiszalad az útra, belenyúlkál a konnektorba stb. vagy ha másokat bánt pl. kistesó, másik gyerek az oviban, játszótéren stb.

Ezt nem szabad hagyni! És nem elég megbeszélni. Ott azonnal legyen következmény. Persze még lehet próbálni először a sarokba állítást, édesség-tv-játék megvonást, és valamelyik gyereknél ez be is válik. De ha nem, akkor marad a kézre csapás.


A másik, hogy viszont nem szabad azt elérni hogy csak a tiltások, szidások, büntetések jussanak az eszébe a kistesóról. Minden esetben dicsérni, jutalmazni kell, amikor simogatta, beszélt hozzá, énekelt neki, őrizte, betakargatta stb.

2022. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
4 evesen miert nem jar ovodaba ? Ez nem normalis dolog, egész nap otthon egy csecsemovel, persze, hogy unatkozik, es ilyenkor jönnek Elo a gondok. A figyelmed akarja magara felhívni.
2022. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!