Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok barátkozni olyan...

Nem tudok barátkozni olyan anyukával, aki folyton rácsap a gyerekére. Nagyon zavar! Túlzásba viszem ezt az érzékenységet, vagy mást is zavar?

Figyelt kérdés

Minden kis csintalanságért kézrecsapás, a nagyobbakért ráncigálás, fenékre, lábszárra verés. Olyan gyakran találkozok ilyen anyukákkal, és rendszerint arról panaszkodnak, hogy milyen sok baj van a gyerekkel. Semmi közöm mások nevelési elveihez, de inkább nem kérek az ilyenek társaságából. Egyik anyukával is ezért szakítottam meg a kapcsolatot nemrég, mert már túlzásba vitte az ütlegelést :( Őszerinte nincs ebben semmi, engem meg zavart, a gyerekem sem értette, hogy miért sír folyton a másik gyerek. Hát mert kapott :S

Nem szeretnék vitát, hogy hogyan kell nevelni a gyereket, csak érdekel, hogy mást is zavar-e, ha ilyet lát.


2010. szept. 14. 20:40
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Én biztos, nem pontozlak le! Nem akarok vitázni, lehet, hogy igazad van. Nem szólok bele, hogy ki hogy nevel, inkább kikerülöm az ilyen embereket. Amúgy lehet, hogy azért nem szeretem, mert borzasztóan feszült leszek, mivel engem sokat bántottak kiskoromban. Lehet, hogy másnak ez mindennapi rutin, de engem nagyon zavar.
2010. szept. 14. 22:05
 12/31 anonim ***** válasza:
Neked mennyi idős a kisgyereked?
2010. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
2 éves kisfiú.
2010. szept. 14. 22:32
 14/31 anonim ***** válasza:
21.40-essel 100 százalékban egyetértek!!!!!
2010. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
2010. szept. 14. 23:39
 16/31 A kérdező kommentje:
Mint említettem, nem akarok vitatkozni, teljesen egyértelmű, hogy mennyire rossz, ha valaki üti a gyerekét, csak arra voltam kíváncsi, hogy más is el szokta-e kerülni az ilyen szülőket, zavarja-e, ha a társaságában teszik ezt a gyerekkel.
2010. szept. 14. 23:45
 17/31 anonim ***** válasza:

Ma én is láttam 1-2 fenékre csapást a játszótéren, engem nem zavar, úgy nevelik a gyereket ahogy akarják, de ma pl. Meg is érdemelték a gyerekek, mert nagyon írígyek! Az egyik kisfiú, mert nem kapta kölcsön a másiktól a játékot, 3 nagyot ütött a fiú fejére, erre az apja elfenekelte, majd leültette a padra hogy most nem játszhat 10 percig, addig sírt ordított a fiú!

Utánna 1,5 éves lányom odament a motorjájoz hogy megnézi, ( nem motorozik lányom, rá sem ül, csak a kormányt szokta tekergetni, vagy a kerekeit,) erre odafut a fiú és majdnem megverte a lányom, jó hogy rászólt az apja, de még akkor is csapkodott lánnyom felé! Na az ilyen agresszív írígy gyerekeket szép szóval nem igen lehet nevelni!

2010. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Az a kisfiú sem ok nélkül volt olyan agresszív szerintem! Pont ma mondta ez a másik anyuka, amikor a fia csapkodni próbálta az enyémet, hogy nem tudja már mit csináljon a gyerekkel, mert ilyen kis verekedős lett (eddig tényleg nem láttam ilyennek), harap, rúg otthon is, fogalma sincs, hogy honnan szedi ezt a viselkedést! :-S Hozzátette, nincs a közelben ilyen gyerek, kitől látná?! Az eszébe sem jutott, hogy pont tőle, az anyjától! Nem is értem! Ráverek a gyerekre, hogy ne verekedjen?? Megütöm, hogy megtanulja, nem szabad másokat ütni?? Ez így jó? Persze, hogy össze van zavarodva a gyerek is!
2010. szept. 15. 00:09
 19/31 anonim ***** válasza:

Soha nem verem a kisfiam, még csak meg sem legyintem, az apja se. Ha olyat tesz, amit nem szabad, határozottabban szólok rá. Mégis előfordul, ha megemelem a hangomat, hogy ráüt a kezemre. Ő. Ezt miért csinálhatja? Bocs az offért.

Szerencsére a környékünkön nem nagyon látni agresszív szülőt, de én sem barátkoznékk ilyen anyukával.

2010. szept. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem egy hathatós büntetés, sokkal többet ér. Mondjuk mesenézés-megvonás, valami közös, előre betervezett program megvonása, hazamenetel a játszóról. A fent említett esetben elég lett volna, a padra ültetés is. Az is ép elég bünti a gyereknek, ha nem játszhat. Az apa csak a saját mérgét vezette le a gyereken. Inkább az a baj, hogy a szülők nem elég köetkezetesek, ellenben idegesek és fáradtak, ezért hirtelen indulatból csapkodnak. Szerintem mondjuk 1 hét mese-megvonás elég jól bevésődne a gyerekbe, meg az is, hogy miért kapta.
2010. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!