Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok barátkozni olyan...

Nem tudok barátkozni olyan anyukával, aki folyton rácsap a gyerekére. Nagyon zavar! Túlzásba viszem ezt az érzékenységet, vagy mást is zavar?

Figyelt kérdés

Minden kis csintalanságért kézrecsapás, a nagyobbakért ráncigálás, fenékre, lábszárra verés. Olyan gyakran találkozok ilyen anyukákkal, és rendszerint arról panaszkodnak, hogy milyen sok baj van a gyerekkel. Semmi közöm mások nevelési elveihez, de inkább nem kérek az ilyenek társaságából. Egyik anyukával is ezért szakítottam meg a kapcsolatot nemrég, mert már túlzásba vitte az ütlegelést :( Őszerinte nincs ebben semmi, engem meg zavart, a gyerekem sem értette, hogy miért sír folyton a másik gyerek. Hát mert kapott :S

Nem szeretnék vitát, hogy hogyan kell nevelni a gyereket, csak érdekel, hogy mást is zavar-e, ha ilyet lát.


2010. szept. 14. 20:40
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

08:21! Teljesen egyetértek veled!


A jó példa ragadós, én ebben hiszek. Szerintem az természetes, hogy bepróbálkozik a gyerek ebben a korban, de ha egy folyamatos nyugodt környezetben nevelkedik, ahol nem csak magyarázzák, hogy mit szabad és mit nem, hanem a szülők is úgy viselkednek, akkor a gyerek is tudni fogja! Nem hiteles az olyan szülő, aki folyamatosan azt csinálja, amit tilt a gyereknek! A gyerekek olyan okosak és érzékenyek! Ha baj van valamelyikkel, biztos van valami gondja, van valami a háttérben, ki kell találni mi az. Szeretgetni kell és következetesen nevelni. Tudom nem könnyű, mert ha sok a gondja a szülőnek, akkor nincs annyi türelme sem, de muszáj! Ha meg nem megy, akkor meg ne csodálkozzon el, hogy miért ilyen ez a gyerek vajon?!

2010. szept. 15. 10:10
 22/31 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekem olyat csinál ami veszélyezteti magát, mást akkor igen is kapjon.
2010. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Te dolgod.
2010. szept. 15. 11:20
 24/31 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyzetbe kerülsz majd rá jössz. Talán jobb lett volna a fenekére csapni, de már késő.!!
2010. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

"de már késő" Szóval azt gondolod, hogy nagyobb veszélyben van az én gyerekem, mint a tiéd? Nem hiszem, mert a tiéd majd akkor fogja megcsinálni a bajt, ha nem leszel ott, és nem kell félnie az azonnali veréstől, az enyém meg akkor is tudni fogja, hogy mit miért nem szabad, ha más közegbe kerül (ovi, suli, koli, nagyszülők), ha nem leszek ott, mivel nem idomítva van, hanem normálisan nevelve.

Amúgy meg nem értem a hozzászólásod, én nem hagyok rá semmit a gyerekemre, amivel kárt tehet magában, másokban! Szigorú vagyok, de sosem csapnék rá. Példa erre, hogy az ollót és a kést úgy hívja, hogy A-A (szóval, nem-nem). Érti, nem is próbálkozik rosszalkodni, ha nem nézek oda. Viszont az a tapasztalatom, hogy akikre rácsapnak, azok meg sunyiba csinálják a bajt!

2010. szept. 15. 11:45
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is távol áll a verekedés és nem szeretnék kapcsolatot olyan szülővel,aki így próbál "nevelni."

Nagyon zavar,ha ilyesmit látok....A múltkor egy anyuka ráncigálta végig a kisfiát a tömött utcán,szinte a levegőben röpködött a gyerkőc,szegényke olyan kis elesettnek tűnt,nézett szomorú arccal.Nagyon sajnáltam és úgy láttam,a körülöttünk lévő emberek is csak néztek,hogy vajon mi történik.

2010. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk, pont erről a témáról. Olvassátok el.

[link]

2010. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Sajnálom,hogy bántottak kiskorodban,akkor neked ez duplán rossz élmény. :(

Megértelek,hogy nem akarod ,hogy a kisfiad is igy járjon.

2010. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Az előző linkben én nem látom semmi rosszat. Talán a szülőnek rá kellett volna szólnia hogy ne vaduljanak főleg autók közelében! Én is meg fegyelmeztem volna! Na nem azt aki a földön feküdt és sírt!!
2010. szept. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Pont erről szólt,h a szülő nem figyelt a gyerekére,nem szólt rá,hanem amikor megtörtént ami megtörtént,hazáig pofozta.Normális szülő ELŐTTE szól,arról nem is beszélve,h kismotorozó gyereket nem hagyok száguldozni úttest,kereszteződés mellett.
2010. szept. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!