Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy amit csinál az rossz?

Figyelt kérdés
A párom édesanyjának van egy 2,5 éves lánya. Bármikor amikor megyünk hozzájuk látogatóba vagy ropi van a gyerek előtt, vagy chips, csoki,stb. Ha be megyünk a városba az az első, hogy be kell menni a McDonald'sba mert a kislánynak kell. Az a baj, hogy már annyira hozzá van szokva a kicsi, hogy normális ételeket nem is nagyon eszik. Az anyuka folyamatosan panaszkodik, hogy a lánya hiperaktív, mert egyszerűen nem alszik a lány délután. Próbáltam vele beszélgetni, hogy az amit csinál az káros a gyerekére nézve. Az lett a vége, elkezdett üvöltözni velem, hogy majd ha lesz nekem is gyerekem, akkor eldönthetem, hogy mit adok neki,ő már 2 éves elmúlt, szóval mindent ehet. Van bármilyen ötletetek, hogy mégis mit kellene tennem? Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

2022. aug. 6. 07:39
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
58%

"Nem ettől lesz hiperaktív meg rossz alvó a gyerek"


Hát hogy az a rengeteg cukor felpörgeti még pluszban, az tuti, és az alvásába is belezavar. Szóval azért, mert vannak normálisan etetett hiperaktív meg alvásproblémás gyerekek, még tény, hogy ezek igenis károsak.



Kérdező, sajnos nem tudsz mit tenni. Bár ezzel a kedves anyuka veszélyezteti a gyerekét, ezt nem szabályozza a törvény, ami baj, mert károsítja az egészségét.

2022. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ennél többet nem tudsz tenni. Ha ezt ő nem látja be, felesleges rá hatni.
2022. aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
44%
Ne szólj bele!
2022. aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
31%

2,5 éves, nálunk is ez volt, nem szórakozásból jár a mekiben, hanem mert azt hajlandó megenni a gyerek, az enyém is onnan is csak egyféle ételt, a csibefalatot, krumplit-salátából a céklát. Elég egyszer kapnia, a válogatós gyerekek gyorsan megjegyzik, mi igen és mi nem jó nekik. Úgy örülök, hogy húst eszik, hogy rohadtul nem érdekel, honnan van, itthon csak párizsit és virslit, azokból is csak bizonyos fajtát..


Én gyűlöltem, ha beleszóltak, már 6 hónaposan kilökdöste ami nem tetszett neki, helyette kenyeret akart csipegetni, pedig mi mindig normális főtt ételt ettünk, semmi nem volt jó neki. Csokiból is csak bizonyos fajtát, 3-4 fajtát hajlandó, innivalók közül meg kedvenc a víz, a kakaót pl nem issza meg.


A válogatós gyerekeknek berögzült dolgaik vannak, ők az eltérő fejlődésűek sokszor, és ezzel járhat az alvásprobléma, ami nálunk sosem volt, csak bölcsiben/oviban, itthon mindig horpasztott rendesen.


Nincs összefüggés az étkezés és az alvás közt, hiába olvastad valami összeesküvésgyártó álintellektüel oldalon. A cukor nem pörget. A szénhidrát sem pörget. A válogatósság nem szoktatás kérdése.

2022. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
44%
14. Ez nem így van azért. Nincs igaza a kérdezőnek, mielőtt azt mondanád. Javaslom te is olvass mielőtt ilyen kijelentéseket teszel. Szerinted a hiperaktív vagy autista gyerekeknek miért javasolják a cukor megvonását? Vagy nem láttál még csokitortától bepörgött gyereket? Azért megkérdőjelezni, hogy az étkezésnek nincs köze az alváshoz és a cukornak nincs hatása háát… minimum érdekes.
2022. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van, viszont nem szólhatsz bele. Viszont ha panaszkodik, megmondhatod, hogy ne panaszkodjon, mert a gyerek viselkedése összefüggésben van a nevelésével és az életmódjával. Ha nem akar kéretlen tanácsokat hallani, akkor ne panaszkodjon, oldja meg.
2022. aug. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
66%
16 vagyok, az igazad van alatt azt értettem, hogy az étkezés egészségtelen a gyereknek, nem feltétlen van összefüggésben a nem alvással, viszont a mekis, stb adalékanyagok kihatnak az agyműködésre is!
2022. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
89%
Ennél többet szerintem sem tudsz tenni. Viszont nem hallgatnàm a panaszkodàsàt ezek után. Akkor ez a kislány a párod testvére? Gondolom elég nagy a korkülönbség köztük. Az én férjemnek is van egy kisöccse. Ugyanez a helyzet kb. csak ő már iskolás és legalább ott eszik normális kaját. Szerencsére elhìzva nincs ,de nagyon egészségtelenül táplàlkozik. Én elhiszem, hogy nem könnyű de ha belengeted a mekit előtte, akkor persze ,hogy nem akar mást enni. Nem tudom nálatok mi a helyzet, de náluk mintha ezzel probalnàk megvàsàrolni a gyerek szeretetét.
2022. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
38%

"nálunk is ez volt, nem szórakozásból jár a mekiben, hanem mert azt hajlandó megenni a gyerek, az enyém is onnan is csak egyféle ételt, a csibefalatot, krumplit-salátából a céklát"


Persze, kibújt belőled, és követelte a mekis kaját.

Ez ugyanaz, mint mikor megmagyarázzák, nem issza meg a vizet a gyerek, csak az üdítőt. Biztos az is vele született dolog.

2022. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Azért próbálok neki segíteni, mert óvónő vagyok. Elég sokat tanultam ahhoz, hogy ne csak a vállamat rángassam. De az én szavam ott nem ér semmit. Ha esetleg egy kolléga felhozza témának, ő is húzza a száját, meg egyetért abban, hogy ez így nem okés. Aztán minden ugyanúgy folytatódik. És aggasztó az a mennyiségű édesség amit a kislány megeszik. Úgy gondoltam, hogy talán más anyukák fejével gondolkodva okosabb leszek, de egyből a torkomnak esett szinte mindenki...
2022. aug. 6. 10:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!