Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy amit csinál az rossz?

Figyelt kérdés
A párom édesanyjának van egy 2,5 éves lánya. Bármikor amikor megyünk hozzájuk látogatóba vagy ropi van a gyerek előtt, vagy chips, csoki,stb. Ha be megyünk a városba az az első, hogy be kell menni a McDonald'sba mert a kislánynak kell. Az a baj, hogy már annyira hozzá van szokva a kicsi, hogy normális ételeket nem is nagyon eszik. Az anyuka folyamatosan panaszkodik, hogy a lánya hiperaktív, mert egyszerűen nem alszik a lány délután. Próbáltam vele beszélgetni, hogy az amit csinál az káros a gyerekére nézve. Az lett a vége, elkezdett üvöltözni velem, hogy majd ha lesz nekem is gyerekem, akkor eldönthetem, hogy mit adok neki,ő már 2 éves elmúlt, szóval mindent ehet. Van bármilyen ötletetek, hogy mégis mit kellene tennem? Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

2022. aug. 6. 07:39
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
Én sehol nem mondtam olyat, hogy a cukortól hiperaktív. Sőt véleményem szerint nem az, csak nem mozog eleget. Az édesanyja mondta azt, hogy hiperaktív!!! Viszont senki ne mondja már nekem, hogy csak cukorral minőségi életet lehet élni és semmilyen hiány betegsége nem lesz szerencsétlennek amikor már most is vannak!!
2022. aug. 6. 12:31
 42/49 anonim ***** válasza:
31%

"És a páromat a nagyszülei nevelték fel."


"Mert féltem a kislányt? Mert már így is szervi bajai vannak?"


Mesélj még! ;)

Így szokták ezt, amikor nem úgy sül el a kérdésük, ahogy szerették volna és nem olyan kommenteket kapnak ami tetszene...


Már az "óvónő" is hihetetlen volt, de így már végképp túl színes a meséd.

2022. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
22%
A neved és a címed nem érdekel senkit, ellenben ha releváns végzettséged van, csodálom, hogy nem érezted úgy, hogy hozzátennéd.
2022. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodj le, senki sem mondta, hogy nem egészségtelen, amit az anya csinál, de ennél többet, hogy egyszer szóltál nekik, nem tehetsz. Nem kell belállnod a konfliktusba. Ennél többet csak akkor tehetnél, ha fizikailag bántalmaznák a gyereket. Fogadd el, hogy ha eddig nem hallgatott rád, ezután sem fog. Egyébként az sem mindegy, hogyan szóltál, mert ha pl nekem mond valaki valamit támadó, kioktató, felsőbbséges stílusban, én is elküldeném melegebb éghajlatra, akkor is, ha ésszel belátnám, hogy igaza van. Ha egyszer kedvesen szóltál, vagy megkérted a párodat, hogy ő is figyelmeztesse az anyját, azzal megtettél mindent, utána már erőszakoskodás, amit csinálsz.
2022. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem mesemondó versenyen vagyunk... Azért a nagyszülei nevelték fel a páromat,mert az anyja 16 évesen szült. És máj problémái vannak a gyereknek. A végzettségemet pedig azért nem tettem hozzá az elején, mert, mint írtam is, a másik oldal véleményét akartam kikérni. Nem számítottam rá, hogy mindenki belém áll majd úgy, hogy csak tanácsot kértem...
2022. aug. 6. 12:49
 46/49 anonim ***** válasza:
31%
De megkaptad a tanácsot. Az a tanács, hogy ne szólj bele.
2022. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
60%
De szerinted mégis mit tudnál tenni? A nő ezek szerint alkalmatlan anyukának, ez van. Viszont semmit nem tehetsz. Pattoghatsz tovább neki, max azt éred el vele, hogy megutál. Te jelenleg neki egy nagy senki vagy, a fia aktuális csaja. Nincs jogod beleszólni a nevelésébe, akkor sem ha igazad van. Nem lehet tanácsot adni. Vagy beletörődsz, hogy neked itt nem osztottak lapot, vagy tovább fújod a magadét. A gyereken egyik sem segít, viszont az egyik esetben nem utáltatod meg magad mindenkivel. A másikban meg igen.
2022. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
31%

"Persze, kibújt belőled, és követelte a mekis kaját."


Nem, kibújt belőlem, csak anyatejen élt, nem akar semmilyen pürét, bezzeg a kenyeret felcsipegette. Se olyat, amit én csináltam, se olyat, amit más csinált, és mivel nem valami vidéki kis faluban éltünk, minden rohadt ételen, amit csak kapni lehet túl voltunk. Tehát evett mexikóit IS, sushit IS, kínait IS, luxusétteremben is, mindenhol, mindent IS és a gyerek étkezési szokásai nagyon abszurdak, nem íz alapján válogat, pl nem eszi meg a mézet, de megeszi a tonhalat, ha nem ér hozzá semmi. Megeszi az uborkás makit, az üres rizst, de csak ha bizonyos állagú, a mekiből a csibefalatot, a nyers petrezselyem szárát, és a főtt répát, és az almát, de csak héjával.


Lerakhatod elé a legfinomabban elkészített ételeket a világ minden tájáról, a válogatós gyerekeknek berögzött kényszergondolataik vannak, hogy csak bizonyos dolgok a jók.


Sokáig pl nem evett a kenyéren vajat, aztán gondolt egyet, és megette. Így jött bár új étel is, néha gondol egyet, és behoz valami újat. Semmi baj azzal, ha ismeri a mekis ételeket is, főleg mivel húst csak ilyen formában vesz magához(meg bundázott rákot, meg konzerv tonhalat). Nem megy tőle tönkre, majd 2 éves volt, mire eljutottunk idáig, már jóval előtte problémás volt, és kicsit sem változott, csak könnyebb lett jóllakatni. Örülök, ha bármilyen étellel bővül azoknak a köre, amit hajlandó megenni, és nem, nem egészségtelenebb, mint mondjuk egy kenőmájasos szendvics.


Értem, hogy veled eszik, de lehet, csak mázli. Nálunk is van olyan, hogy nem ette meg 5 évig az egyik ételt, gondolt egyet, és magától megette, kínálni se kellett. Vagy pl a konzerv barackot megette kínálásra.. Ha sikerült kiszedni a kényszerességéből egyszer, az nem azt jelenti, hogy onnantól mindig menni fog, mindenkivel! És nem, a kényszerességet nem szabad "letörni", mert máshol fog kijönni, rosszabbul, súlyosabban, bár teljesen beszűkülni sem szabad hagyni. .


A válogatósság az mentális probléma, nem nevelési! (és semmi baja nem lesz a mekis ételtől semmilyen formában, nem csak azt eszi, hanem mint írtad, mást is. Nem lesz baja ezektől, ha nagyon aggódsz, javasolhatod anyukának, hogy nézesse meg a gyerek vérképét, azt ovi és suli előtt is szokták javasolni, én mérget vennék rá, hogy semmi baja sem lesz. Az enyémnél kevés rosszabb evő van, és neki is tökéletes értékei voltak, pedig 9 év alatt többször néztük.


A cukor meg nem pörget! Ne pontozzátok már le az egyetlen válaszolót, aki képben van!


Amúgy tudom kérdező, hogy nagyon nehéz nem beleszólni, inkább építsd le a kapcsoaltot, én a "sírni hagyós alvásraszoktatás" miatt vesztem össze így rokonnal, nem tudtam túllépni rajta, mikor mesélte, hogy az ő babája álomba sírja magát, mindketten sírnak, hogy megtanuljon egyedül aludni.. Nekem is kicsi volt akkor a gyerekem, úgy éreztem, mintha az enyémet kínozná, és sírna reménytelenül. Felnőttem, megkémenyítettem magam, ezek a különböző nevelések a "legkisebb rossz dolgok", még bőven beleférnek, ennél rémesebb dolgok történnek a világban. Aggódj azok miatt, viszonyíts, ez később, ha sikerült, butaságnak fog tűnni.

2022. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
59%

Először is óvonőnek lenni és szülőnek lenni két teljesen külön dolog. Ha lesz gyereked rájössz,hogy más pár órára vigyázni más gytekére és más 0-24-ben gyereket nevelni.

Másodszor még ha igazad is van egyszer elmondtad mit gondolsz,de utána már semmi közöd hozzá család ide vagy oda. A mekis kajától meg nem lehet ilyen betegsége... sok óvónő,tanár ismerősöm van aki azt hitte mivel gyerekkel dolgozik ért is hozzájuk aztán amint szültek katasztrofális szülők lettek.


Nekem sógornő nevel furán és az ő gyereke meg szinte fényevő,de kussolok mert nem az én dolgom. A gyerek él és ennyi, a többit majd megoldja az anyja.

2022. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!