Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy amit csinál az rossz?

Figyelt kérdés
A párom édesanyjának van egy 2,5 éves lánya. Bármikor amikor megyünk hozzájuk látogatóba vagy ropi van a gyerek előtt, vagy chips, csoki,stb. Ha be megyünk a városba az az első, hogy be kell menni a McDonald'sba mert a kislánynak kell. Az a baj, hogy már annyira hozzá van szokva a kicsi, hogy normális ételeket nem is nagyon eszik. Az anyuka folyamatosan panaszkodik, hogy a lánya hiperaktív, mert egyszerűen nem alszik a lány délután. Próbáltam vele beszélgetni, hogy az amit csinál az káros a gyerekére nézve. Az lett a vége, elkezdett üvöltözni velem, hogy majd ha lesz nekem is gyerekem, akkor eldönthetem, hogy mit adok neki,ő már 2 éves elmúlt, szóval mindent ehet. Van bármilyen ötletetek, hogy mégis mit kellene tennem? Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

2022. aug. 6. 07:39
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
36%
Te meg minden lében kanál vagy🤷
2022. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
37%

Huu de levagyunk itt értékelve mindanyiian mert a kedves mindenlébe kétnakanál ovónősdit jatszó kislánynak nem tetszik a vélemenyunk.

Megegyszer elmondom:SEMMI KÖZÖD HOZZÁ.

2022. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Mert féltem a kislányt? Mert már így is szervi bajai vannak? Hát kegyetlenül rossz ember lehetek. Főleg, hogy én vagyok az egyetlen aki nem ártani akar neki.. Édes jó Istenem
2022. aug. 6. 11:30
 34/49 A kérdező kommentje:
Nem szokásom értékelgetni, de örülök neki, hogy van aki velem ért egyet.
2022. aug. 6. 11:31
 35/49 anonim ***** válasza:
33%

Nem, mert ilyen nincs. Azért javasolják, amiért minden szrt is javasolnak, ebben a világban élek, semmilyen orvosi alapja nincs, a pszichiáterek is megmondták. Meg lehet hallgatni dr Bükit, akire szoktak hivatkozni, ő is azt mondja, hogy egyéni megfigyelés alapján ajánlja, mert sokan jöttek hozzá, és mondták, hogy kipróbálták, és működik, szóval neki ez megfelel..


A gyerekem amúgy adhds és autista, de nem pörgős típus, inkább csak alacsony az ingerküszöbe, leginkább más emberekre(nála impulzivitás a fő tünet mindkét téren). Mi is csináltuk, mint mindenki, aki bajban van, minden szrt, amit javasoltak, tsmt, alapozó, egyéni fejlesztés, csoportos, kutyás, fény, hang, ruházat, vitaminok, cbd, mosószer, laktóz, glutén, de nem változtatott semmi, csak az idő, az is minimálisat. Egyedül a gyógyszerek okoztak változást, az egyik nagyon negatívat, a másik kicsit pozitívat, de nem jelentősen, így a doki nem javasolja, hogy szedje a gyerek, hisz minek.


Minden bajbajutott embernél, mint pl a rákosoknál is megvan a köré épült áltudományos "köd", amit javasolnak, amibe kapaszkodni lehet, mindig csak placebo, vagy az se.


Ugyanez van az étkezésre is, de mivel sok a reményvesztett ember, jó népes a rajongótábora, és mint a kannabisznál, próbálják kutatni a hatékonyságát, mintha tehetnénk valamit, de nem tehetünk, csak ugye ezt fáj elfogadni.


Az enyém sokat fejlődött, mindent csak addig próbáltunk, amíg hatóidőt mondtak. Amúgy a szélsőségesen szelektív étkezése ellenére brutálisan jó vérképe van a gyereknek, minden területre terjedőt kértünk, hormonjai is rendben, székelése problémája sem volt soha, se székrekedés, se hasmenés, vérnyomása is inkább a normál kisebb határa, vércukra is ideálisan alacsony, és a borzalmas étkezése ellenére, mivel leginkább csak cukrot és szénhidrátot eszik, rendkívül vékony gyerek(nem sportol) volt mindig, pedig jó nagy mennyiségeket eltüntet, és jó erőben is van, profin mászik például.


Tudom, hogy szeretnél ezekbe kapaszkodni, de kérdezz meg egy pszichiátert. PSZICHIÁTERT, tehát ezzel a területtel foglalkozó orvost, nem pedig neurológust, aki inkább csak támogatná az emberek lelkét úgy, hogy nem ez a területe.


Nem szoktatás kérdése az étkezés, nem pörget a cukor, nem fog változtatni a gyerek viselkedésén az étkezés, kivéve, ha éhezteted vagy teletömöd. Le lehet pontozni, ez pont olyan parasztvakítás, mint céklát meg tormát etetni a rákossal, gombákat etetni a másikkal, olajjal kenegetni a bőrt stria ellen, ráolvasni valamilyen átkot, vagy tornáztatni autizmusra, vagy mittudomén én miben hisznek még az emberek.. Mindenki másba kapaszkodik, ezeknek az egyetlen haszna, hogy úgy érzed teszel valamit, amitől nyugodtabb leszel, így ha eddig a te viselkedésed is rátett a gyerekére, nyugodtabb lesz ő is.


Nálunk nem hat, mert nem az én viselkedésem váltja ki/rosszabbítja a gyerek viselkedését, inkább azoknál hathat, akiknek a gyereke otthon viselkedik rosszabbul, bölcsiben, oviban, suliban jobban. Ott általában otthon is van gond.

2022. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
29%
Kisfiam most lesz óvodás. Remélem egy ilyen idióta se dolgozik ott mint te kérdező. Mert ha nekem valaki beleugat a nevelésembe, lehet még az orrát is betöröm.
2022. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, szerintem jelentsd fel, mert a mekiben esznek. Mindenképpen verd az asztalt, hogy te óvónő vagy 😂😂


Ha ennyien nem értenem velem egyet én elgondolkoznék. Szerintem sem vagy óvónő, ennyi ésszel nem tudom elképzelni, hogy képes voltál szakdolgozatot írni.

2022. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
27%

Csak tájékoztatásul közlöm, hogy a cukor nem pörgeti fel a gyerekeket.


Viszont ha nem ismerünk más magyarázatot, és van egy elvárásunk egy bizonyos dologgal kapcsolatban, az képes kognitív torzításokat okozni.

2022. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
29%

Először talán művelődj egy kicsit, de az után se nyisd ki a pofádat, ha senki se kérdezett.


[link]


Az angol megy, vagy fordítsam le a részeket, amiből kitűnik, hogy milyen hülyeségeket hordtál össze a kérdésben?

2022. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
34%

Aki ilyen buzgón nyomogassa a pirosat, annak van valami BIZONYÍTÉKA is arra, hogy a gyerekeket felpörgeti a cukor s nem csak ő képzeli azt?


Valami kutatás, ilyesmi. Tudjatok ahogy a felnőttek szoktak érvelni, mert ez eddig ovis szint..

2022. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!