Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már úgy hogy kihaszn...

Éreztétek már úgy hogy kihasznal a gyereketek ?

Figyelt kérdés

Apja lennék egy 4 éves kislánynak.igazabol külön lakunk már 1 éve de sokat van velem is.


De velem egészen más mint az anyjával vagy mamaval . Hozzám jön elkeri a telefonom nezhessen videokat.kozben velem mindig boltba akar menni hogy nasolni valót vegyünk. Pombert krekert vagy nyalókat csokit vagy gumicukrot nyáron fagyit.



Nemrég nagyboltba mentünk és ott voltak játékok és olyan szépen kérte hogy játékot is vettem neki tudja mikor legyen kedves .aztan másnap megint megkerdezte megyünk e boltba 😀


De amúgy velem full durva megut pofon vág vagy még is harap ha valamivel idegesitem vagy nem azt csinálom amit szeretne.😀😀 másoknál is hisztis eros akaratu de velem el van tájolva.

Kihasznalos kiscsaj lesz mint amilyen az anyja is volt.tuti ha már nem lesz rám szüksége ugyan úgy le se sz.r majd.

Minden lány ilyen ?😀



#elkényeztetés #Kihasznalos gyerek
2022. nov. 10. 14:22
1 2 3 4 5
 11/45 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, de ha nem hozol világos szabályokat, akkor túlnő rajtad és később a fejedre fog S...ni.
2022. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
95%

Amekkora lúzer vagy nem csoda hogy úgy érzed kihasznál a gyerek, meg az anyja is ezt tette.

Neked azért vannak problémák fejben bőven.


Igen minden nő ilyen gonosz és kihasználja szegény férfiakat brühühü

2022. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

12# Személyes tapasztalat. 1 nek másfél évig játék voltam miközben voltak pasijai

( bár enis partner voltam ebben )


Másik meg az anyuka a legszegenyebb körülmények közül jött fel a segítségemmel egy átlag színvonalra most meg évekkel később egy másik pasival meg feljebb jutott 0 munkával. 1 percet nem dolgozott és már 2 gyereke lesz egyik ugye tőlem másik már új parjátol.

Egy nő simman megteheti hogy 0 percet dolgozom ameg kicsik az apjuk ad nekik mindent mikor nagyok akir meg a pasijaik

2022. nov. 10. 16:16
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

De az, hogy nasit kaphat vagy játékot vagy ilyesmit, az nem egyenlő azzal, hogy "akkor szeretlek, ha...". Ez utóbbi arra vonatkozik, hogy ha pl rossz fát tesz a tűzre vagy egy négyes dolgozattal állít haza, akkor ne legyen az a büntetése, hogy te elfordulsz tőle, nem szólsz hozzá, bezárod a szobába, akármi, hanem akkor is ott vagy vele és szereted. Amit te csinálsz, az az elkényeztetés és kifejezetten káros rá nézve. Meg amúgy a kapcsolatotokra is. Ez később így csak rossz lesz. Nem kell vasszigor, lehetsz te az engedékenyebb szülő, de az engedékenység nem jelenti a szabályok és a határok teljes hiányát. Én sem vagyok egy húdemilyen szigorú szülő, de azért vannak határok. Édesség csak ebéd után max, játék csak alkalmakkor, ilyesmi. Közös program, élmények, együtt töltött idő viszont amennyi csak a csövön kifér. Egy 4 évesnek amúgy is inkább erre van szüksége, nem a Pomberre meg a hatszázmilliomodik játékra a Tescoból. Amikor meg megüt, megharap, akkor meg nem csak nevetni, hanem igenis szabályozni. Nem ütünk meg másokat, se szülőt, se más gyereket, se senkit. Ezt tudatosítani kell benne, hogy attól még, mert nem úgy csinálsz valamit, ahogy ő azt szeretné, attól még nincs feljogosítva az ütlegelésre. Adj más eszközt a kezébe, üsse meg a párnát vagy dobbantson vagy kiabáljatok, mint egy oroszlán, és adja ki így a feszkót, de semmiképpen sem ütögethet, mert azt egyszerűen nem csináljuk és kész. Te se ütögeted őt, amikor bosszant, márpedig feltételezem szokott bosszantani. Ezt is meg lehet vele beszélni, 4 évesen már azért ennyit megért.


Az, amit csinálsz, az hosszú távon csak rossz neki, hiába tűnik úgy, hogy ez a jó. A gyerekeknek a határok, a szabályok biztonságérzetet adnak. Nem kell túlzásba se esni ebbe az irányba se, de csak egy elveszett, kapaszkodó nélküli gyerek lesz belőle, ha a másik végletet (=amit most csinálsz) alkalmazod.

2022. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan a kislányodat hasonlítgatod a léhűtő félrejárós édesanyjához, akinek te mindezt biztosítottad, megengedted és finanszíroztad?

Rajtad múlt.

Ahogy az is, hogy a gyerekre mindent ráhagysz.

A közös pont itt te vagy, aki mindent megenged. Nem a kislány meg az anyja.

2022. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

15# nem járt félre csak szimplán különment majd 1 ev múlva lett terhes .hűségesnek hu volt csak tanulni dolgozni nem akart és pontosan tudta hogy egykis kedvesegel és szexualitassal bármit eler csak azt mondom hogy sok olyan nő van akinek semmit nem kell csinálnia az egész életében és igyis úgyis megkap egy viszonylag jó eletszinvonalat. Meg akor is ha nem szül gyereket .



Az itt a kérdés mi a gyereknek a jó ha pl apanal mindent lehet.ez nyugalmat ad e ?


Mert én anyamnal gyűlöltem lenni folyamatosan minden dolgot szabályozott és szemely szerint most is utaljuk egymást hiába jó célból tette .


Mamamnal szerettem lenni pedig ők szegények voltak kint laktak eroszelen .de mégis imádtam ott lenni.

2022. nov. 10. 16:40
 17/45 anonim ***** válasza:
92%

A gyereknek nem ad nyugalmat, ha mindent lehet. Sőt. Nagyon összezavarja és éktelen hülyén fog viselkedni. Lásd nálad. A gyereknek a biztonságot a rend és a rendszer adja.

Van egy könyv aminek ez a címe: A gyereknek kell a korlát.

Erről szól.

2022. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez egy troll. Az elején még TALÁN hihető lett volna, de az újabb és újabb hozzászólásaival már túltolta. Ennyire senki sem lehet őrült.
2022. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

17# érdekes téma ez nyilván társadalomban élünk kellenek szabályok. De ezzen amugyis sokszor agyalok meg olvasgatok hogy amúgy mi az ami rossz és ami gátol az életben.

Ott a konzervatív szemlélet hogy szigor kell vallás és kő kemény szabályok.


De vajon lehetne ez teljesen maskep full teljes szabadsag korlátok nélkül?


Vagy ennek a 2 szélsőségnek a vegyitese a jó

2022. nov. 10. 16:58
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Középút így van

Mint mindenben

2022. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!