Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kellene kezelni egy 4...

Hogy kellene kezelni egy 4 évest, aki fel akarja hívni magára a család figyelmét?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem még, de majd ha lesz, szeretném tudatosan nevelni, ezért foglalkoztatnak az ilyen jellegű kérdések :)


Történt a napokban, hogy a férjemmel vendégségben voltunk, ahol a család 4 éves kisgyereke folyamatosan a férjem nevét kiabálta, mert játszani szeretett volna vele. Mi viszont beszélgetni szerettünk volna a szülőkkel, mert ritkán találkozunk.


Végül így telt az egész vendégség, a szülők nem szóltak rá és mi sem mondtunk semmit, hisz nem a mi jogkörünk.


Nekem az első gondolatom az lenne, hogy meg kellett volna beszélni a kisgyerekkel, hogy egy picit beszélgetünk és indulás előtt pedig játszunk vele vagy pedig keressünk olyan játékot, amit ő is élvez és közben mi is tudunk beszélgetni. Persze nem tudom, hogy ez egy 4 évessel mennyire beszélhető meg.


2023. febr. 26. 11:09
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
37%
A kedves férjed nyugodtan válthatott volna pár szót a 4 evessel, ne adj isten játszhatott volna pár percet vele, miközben a szülőkkel beszélget. Nekem az első gondolatom az lett volna, hogy többet meg nem hívlak benneteket, ha mindenképp találkozni akarok veletek, akkor valami semleges helyen, a gyerekem nélkül teszem, hogy ne tegyem ki a férjed ignorálásának
2023. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Nem ignorálta, foglalkozott vele :)


De emellett 2 szót nem tudott beszélni a szülőkkel úgy, hogy rájuk nézett volna és nem a gyerekkel fogócskázik és nem kiabálja senki megállás nélkül a nevét.

2023. febr. 26. 11:22
 3/50 anonim ***** válasza:
74%
Rászóltam volna a gyerekre a szülő helyett is,persze finoman.
2023. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
72%
Igen, 1-es, véletlenül se az legyen az első gondolatod, hogy a neveletlen gyerekedet kéne megnevelni...
2023. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
80%

1. Na, kedves kérdező, ezt például ne csináld, ha anyuka leszel. Ez a tipikus út a gyerekuralom felé.


Tipikus ,, mindent megengedek,, típusú ember, akinek valószínűleg még gyereke sincsen, csak osztja az észt. Szánalmas, ebből lesznek az elkényeztetett hülyegyerekek, akik piszkálják a többit az iskolában.

2023. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
66%

"Nekem az első gondolatom az lett volna, hogy többet meg nem hívlak benneteket"


Nekem is ugyanez lenne a veleményem másik oldalról 😂 Menjen a faxom ilyen gyökér gyerekes családhoz ahol két szót nem lehet váltani mert visít a purdé.

2023. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
78%
1. válaszoló, jó sz__r élete lesz a gyerekednek, mert hidd el, sokat fogják ignorálni még az életben!:D
2023. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
39%
Milyen hozzààllàs az, hogy a felnőttek jòl szòrakozzanak, agyereknek meg hallgass a neve. Ahol gyerek van, ott foglalkozni is kell vele. Valamelyik felnőttnek jatszania kellett volna a gyerekkel, ha nincs gyerektàrsasàg.
2023. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
0%
8. Szánalmas a libsiséged.
2023. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen esetben (ha az enyém a figyelemre éhes gyerek) a férjemmel ketté válunk. Egyikünk játszik, a másik beszélget és aztán később elmondjuk a másiknak, hogy mikről beszélgettünk.

De olyan is volt, hogy az apák ültek le játszani, az anyák beszélgettek, majd cseréltünk, ahogy a helyzet adta.

Ilyen a kisgyerekes élet szerintem. Azzal viszont egyetértek, hogy az egyik szülőnek mindenképp részt kellett volna vennie a gyereke rendezésében.

2023. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!