Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kellene kezelni egy 4...

Hogy kellene kezelni egy 4 évest, aki fel akarja hívni magára a család figyelmét?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem még, de majd ha lesz, szeretném tudatosan nevelni, ezért foglalkoztatnak az ilyen jellegű kérdések :)


Történt a napokban, hogy a férjemmel vendégségben voltunk, ahol a család 4 éves kisgyereke folyamatosan a férjem nevét kiabálta, mert játszani szeretett volna vele. Mi viszont beszélgetni szerettünk volna a szülőkkel, mert ritkán találkozunk.


Végül így telt az egész vendégség, a szülők nem szóltak rá és mi sem mondtunk semmit, hisz nem a mi jogkörünk.


Nekem az első gondolatom az lenne, hogy meg kellett volna beszélni a kisgyerekkel, hogy egy picit beszélgetünk és indulás előtt pedig játszunk vele vagy pedig keressünk olyan játékot, amit ő is élvez és közben mi is tudunk beszélgetni. Persze nem tudom, hogy ez egy 4 évessel mennyire beszélhető meg.


2023. febr. 26. 11:09
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
60%
Igen, és ha meglátogatom a barátnőmet, akinél nyilván otthon van a gyerek is, akkor tényleg abból kell állnia egy baráti találkozónak, hogy én Petikét szórakoztatom mert visít, ha nem?
2023. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
70%

20!


Bunkókám, egy 4 évesre figyelni kell, ergo a 4 felnőttnből minimum egy nem fog érdemben részt venni q beszélgetésben. Ha szerinted az a gyerek seggeben levés, ha máshol találkozik az ember q barátaival gyerek nélkül, akkor nagyon el vagy tévedve. Hameg az otthonába jön valaki, akkor igenis értse meg, hogy gyerek a család része, azzal foglalkozni kell.

2023. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
56%

21!


Nem, dehogy, Petikét be kell zárni a hangszigetelt kalitkaba a latogatasod alatt, hogy ne zavarjon téged és magában se tudjon kárt tenni

2023. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
94%

Aki itt fröcsög, annak valószínűleg soha nem volt még 4 éves gyereke.

Nem arról van szó, hogy a gyerek "szent és sérthetetlen", hanem arról, hogy 4 évesen nincs azon a szinten, hogy órákig hagyja a felnőtteket nyugodtan beszélgetni. Nem azért, mert neveletlen, hanem mert kicsi.

A felnőttek részéről persze ettől még teljesen jogos igény, hogy nyugiban akarnak lenni és beszélgetni. Senki nem azért megy a barátjához látogatóba, hogy tíz percnél tovább szórakoztassa az illető gyerekét. Ezért szokták úgy megoldani, hogy a gyerek nélkül találkoznak, vagy ha ez nem működik, akkor egy nagyon rövid ismerkedés után bekapcsolnak neki egy mesét. Esetleg kettőt. Tudom, képernyőztetni a gyereket ma bűn, de valamit valamiért.

2023. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
28%
Igen, mert a ketrecbe zárás rögtön egyenlő azzal, hogy a gyereket leülteted egy könyvvel, hogy most nem ő van a középpontban :D micsoda gyerekbántalmazás :D
2023. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
77%

4 évesem van, ugyanilyen, ez egy ilyen korosztály. Vannak gyerekek akiket beraksz a sarokba és ott van, az én lányom sem ilyen, nincs el maga, szereti a társaságot, szereti magát produkálni, egészséges gyerek :)

Szerintem ne is legyen gyereked ha akarsz is és ilyenekre vágysz hogy te majd beszélgetsz a gyerek meg ül a sarokban, mert ilyen nem nagyon lesz.

2023. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
84%

25!


Ha láttál volna valaha közelről egy 4 evest, akkor tudnád, hogy olyan ,afféle percre tudod egy könyvvel leultetni. Egy 6 évesnél elvaras q 45 perc figyelem, azoknak se megy mindig

2023. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
30%

26-os, fura, két gyerekem van. A kisebb 4 éves, a nagy 6. Lehet mellettük beszélgetni normálisan, sőt, akár étterembe, kávézóba beülni. Ott sem produkálják magukat, ha éppen 10 percig nincsenek a középpontban.


Nem kell a sarokba ültetni. Meg kell neki tanítani, hogy nem hisztizhet a figyelemért, hogyan foglalja el magát CSENDBEN.

2023. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
29%
Tehát szerintetek ha meghív egy gyerekes pár egy másik párt magához, akkor egyértelmű, hogy a gyerekkel fognak a vendégek játszani míg ott vannak?
2023. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
61%

29!


Egyertelmu, hogy fognak vele foglalkozni. Ahogy minden más jelenlevővel is. Legalábbis értelmes embereknél úgy szokás, hogy ha van 4/6/8 személy együtt, akkor azok nem zárnak ki senkit a társaságból.

2023. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!