Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kellene kezelni egy 4...

Hogy kellene kezelni egy 4 évest, aki fel akarja hívni magára a család figyelmét?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem még, de majd ha lesz, szeretném tudatosan nevelni, ezért foglalkoztatnak az ilyen jellegű kérdések :)


Történt a napokban, hogy a férjemmel vendégségben voltunk, ahol a család 4 éves kisgyereke folyamatosan a férjem nevét kiabálta, mert játszani szeretett volna vele. Mi viszont beszélgetni szerettünk volna a szülőkkel, mert ritkán találkozunk.


Végül így telt az egész vendégség, a szülők nem szóltak rá és mi sem mondtunk semmit, hisz nem a mi jogkörünk.


Nekem az első gondolatom az lenne, hogy meg kellett volna beszélni a kisgyerekkel, hogy egy picit beszélgetünk és indulás előtt pedig játszunk vele vagy pedig keressünk olyan játékot, amit ő is élvez és közben mi is tudunk beszélgetni. Persze nem tudom, hogy ez egy 4 évessel mennyire beszélhető meg.


2023. febr. 26. 11:09
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
82%

26 vagyok, amúgy igen, vannak megoldások, nálunk is

Pl a felnőttekből mindig 1 van vele, amíg a többi beszélget, felváltva

Esetleg a mese nálunk is beválik ideig óráig

Amúgy meg inkább elmenni szoktunk barátokkal, barátnőkkel ide oda, gyerek nélkül

Ha szintén kisgyerekes barát jön akkor elvannak a gyerekek együtt

Amúgy meg olyan barátaink vannak, akik ha ritkán jönnek is de felfogják, hogy kisgyerek van, és nem fogunk a konyhában borozgatni zongoraszó mellett, ha ide jön, akkor ezzel tisztában van, hogy a gyerekkel is jön


Nálunk sosem volt gond évek alatt.


A 4 éves nem fog könyvet lapozgatni, aki ilyet leír az nem látott még 4 éves gyereket komolyan :D

2023. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
89%

28!


És felfogtad hogy nincs két egyforma gyerek se meg felnőtt se?

Feltűnt ebben a földi életedben?


Igen én is ismerek ilyen gyerekeket, akiket letesznek a játszótéren a homokozóba aztán 6 óra múlva is ott van csendben, na az én gyerekem nem ilyen.


Kötelező minden embernek és gyereknek egyformának lenni?

2023. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
91%
Nekem két kicsim van kis korkülönbséggel, másfél éves múlt meg 9 hónapos, nyilván ha jön valaki nem tudom őket bedobni a kiságyba aztán kint cseverészni, hozzánk sokan jönnek, barátnőim is, férjem barátai is, olyan is van, hogy itt alszanak. Külföldi barátaink is voltak nálunk mostanában többet, senki nem akad ezen fent, tudják hogy gyerekeink vannak. Szerintem egy átlag 4 évessel nem nagyon tudsz érdemben beszélgetni ilyenekről, ez még én központú korszak, dackorszak. A legjobb megoldás, hogy 1 valaki mindig van a gyerekkel, miért mindig a párod ment? Te nem tudtál volna egy kicsit például?
2023. febr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
87%
Jajj de okos mindenki. Általában a gyerek, aki el is van több ideig egyedül, pont akkor mikor mennek hozzájuk fel lesz dobodva és nyilvan részt akar venni, hiszen a család része. Nem egy kutya akit bezarok valahova addig, ő egy gyerek.
2023. febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
68%
Ja és a gyereket nem tudatosan kell nevelni, hanem ő rá személyre szabottan és a családi igenyeknek megfelelően. Majd rajossz.. Változik minden parhavonta, az ösztönök kellenek inkább, mint a tudatosság. Persze az is kell. De mindegy, majd érnek meglepetések.
2023. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg a másik, alapból jobban el van a gyerekem, de ha új ismerős jön vagy rég nem látott barát akkor örül neki, persze hogy akar velük lenni, nem elvonulni a Háború és békét olvasgatni
2023. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
85%

"Nem arról van szó, hogy a gyerek "szent és sérthetetlen", hanem arról, hogy 4 évesen nincs azon a szinten, hogy órákig hagyja a felnőtteket nyugodtan beszélgetni. Nem azért, mert neveletlen, hanem mert kicsi."


Ez rendben van, nem is ezt cáfoltuk. Azt nem értjük, jelen esetben miért nem a szülők foglalják le a gyereket, miért a vendégeknek kellene a gyerekre felügyelni és szórakoztatni.


És pláne, miért nem tudnak egyáltalán rászólni, hogy Petike, hagyjad már a Janit beszélgetni, nem azért jöttünk, hogy veled játsszon vagy bármi.


Itt egy olyan szitu volt felvàzolva, hogy a gyerek folyamatosan az egyik vendégen lógott, nem hagyta békén, zaklatta, a szülők meg egyszer nem bírtak volna rászólni, vagy tenni valamit a helyzet ellen, ami azért elég kellemetlen dolog, hiszen ez az ő feladatuk lenne. Biztos nem tűrném, hogya gyerekem folyamatosan kiabáljon valakinek.


Tehát az rendben van, hogy egy 4 éves unatkozik és foglalkozni kell vele, de ez a szülők dolga alapvetően, nem a vendégeké.

2023. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
87%
Oké, ez igaz, de nehezen elképzelhető amúgy, hogy nem szóltak rá, tipik gerjesztő kérdés.
2023. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy sokan itt a mértéket nem ismerik. Oké, hogy a vendég felnőtt jófej és játszik kicsit a gyerekkel, de ne az legyen már, hogy végig nekik kell szórakoztatni meg lekötni a gyereket a szülők helyett, mert itt kb. ezt toljátok. Hogy miért nem volt vele mindig egy felnőtt, pl. a kérdező, hát basszus, legyen vele valamelyik a két szülő közül.
2023. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
82%

38-as, írtam, nálunk is volt ilyen gyerekként és ránk se szóltak, hogy ne zaklassuk szegény rokont. Kb. ránk se néztek, mit csinàlunk, míg ott voltunk.


Ez nekem is elképzelhetetlen felnőtt fejjel, de mégis ez voltm

2023. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!