Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kellene kezelni egy 4...

Hogy kellene kezelni egy 4 évest, aki fel akarja hívni magára a család figyelmét?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem még, de majd ha lesz, szeretném tudatosan nevelni, ezért foglalkoztatnak az ilyen jellegű kérdések :)


Történt a napokban, hogy a férjemmel vendégségben voltunk, ahol a család 4 éves kisgyereke folyamatosan a férjem nevét kiabálta, mert játszani szeretett volna vele. Mi viszont beszélgetni szerettünk volna a szülőkkel, mert ritkán találkozunk.


Végül így telt az egész vendégség, a szülők nem szóltak rá és mi sem mondtunk semmit, hisz nem a mi jogkörünk.


Nekem az első gondolatom az lenne, hogy meg kellett volna beszélni a kisgyerekkel, hogy egy picit beszélgetünk és indulás előtt pedig játszunk vele vagy pedig keressünk olyan játékot, amit ő is élvez és közben mi is tudunk beszélgetni. Persze nem tudom, hogy ez egy 4 évessel mennyire beszélhető meg.


2023. febr. 26. 11:09
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
62%
Igen, mert a gyereket nullhuszonnégyben szórakoztatni kell, ugye? Véletlenül se tanulja meg, hogy van, amikor egyedül kéne elszórakoznia egy órát a szobában?
2023. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
75%

1-es válaszoló, inkább neveld meg a gyereked.


Persze, tudom milyen gyerekként vendégségben lenni, emlékszem, hogy mi is jártunk évi 2-3 alkalommal egy rokon családhoz, ahol mindig a fiatal lánnyal akartunk játszani, mert unalmas volt ott ülni és hallgatni a beszélgetést. Emlékszem arra, hogy mi is szólongattuk, nyúztuk, hogy játsszon velünk, ő meg játszott kicsit és ment vissza, ami nekünk nem tetszett.


A szülők meg nemigen szóltak ránk, szerintem örültek, hogy nem nekik kell kicsit foglalkozni velünk.


Na, most felnőttként már megértem, hogy amikor összejön egy felnőtt társaság, akkor ott az emberek nem arra vágynak, hogy a gyerekekkel kelljen játszani, hanem a beszélgetésben akarnak részt venni. Nyilván tudom, hogy ez a gyerekeknek is unalmas.


Szóval azt gondolom, baráti találkozóra pl. nem hinném a gyerekem, ha meg tudom oldani a felügyeletét, vagy ha igen, készülnék oda játékkal, engendém, hogy mesét nézzen vagy foglalkoznék én is vele, bármennyire nem ezért megyek. Nyilván, ha hozzánk jön vendéggyerek, én is jàtszom vele kicsit, de azért nem szeretném, hogy ebből álljon a találkozó, az meg kifejezetten idegesítene, ha végig engem nyaggatna, a szülei meg nem szólnának rá.


Lehet, hogy ott hangosan mondtam volna, hogy jól van Zsoltika, gyere, most játsszunk 15 percet, de utána szeretnék a szüleiddel beszélgetni, hátha észreveszik magukat. Bár, ha ilyenek, mint az 1-es, én nem vennék részt inkább gyerekes találkákon velük.

2023. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
65%
Az mondjuk mindenképpen egy pluszpont a szülőknek, hogy még nem hülyítették meg a gyereket mobiltelefonnal, hanem még játszani akar.
2023. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
35%

Egy szó nem esett róla, hogy a gyerek nem volt ignoralva.


Kedves 4, ennyiből nem derül ki, hogy neveletlen lenne a gyerek - inkább a férj tűnt bunkonak


5, 6!


Van gyerekem és nem forgott soha körülötte a világ, de azt nem tűröm, hogy keresztül nézzenek rajta a vendégeim, márpedig a történet, amit a kérdező a kerdesben leirt, konkrétan ezt sugallja.

2023. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
82%

A gyerek teljesen normálisan, az életkorának megfelelően viselkedett. Nem elvárható egy 4 évestől, hogy a szobájában kuksoljon, meg csendben lapozgasson könyvet egy sarokban, amíg a szomszéd szobában a felnőttek jól szórakoznak. Egy gyerek egyszerűen nem ilyen, és kész. Aki mást mond, még soha nem látott gyereket.

Mi ilyenkor bekapcsoltunk neki egy mesét, és mindenki jól járt. Tudtunk beszélgetni, és a gyerek sem unatkozott. Persze tudom, ilyet javasolni ma már valamiért szentségtörés, pedig még mindig jobb, mint hogy a felnőttek két összefüggő szót nem tudnak váltani egymással.

2023. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
63%
Basszus, pont ezek miatt megy tönkre a legtöbb anyuka/apuka összes barátsága. Mert ket percet nem lehet veletek már nyugton beszélgetni, folyton Petike utan kell rohanni, gyurmázni, lefoglalni, gügyögni, és a barátoktól is ezt várjátok. Baxki, egy haveri beszelgetésre jött a másik pár, nem gyerekkel játszós zsúrra...
2023. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
20%
Pont ezaz, miért nem lehet leültetni addig valami játékkal a másik szibában vagy épp ott helyben?
2023. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
91%

16!


Mondjuk értelmes ember épp ezért találkozik a gyermektelen barátokkal semleges helyen, q gyerek nelkul

2023. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egyetértek.
2023. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
58%

18-as, szállj már ki a kölyök seggéből...

Igen, a gyerek szerinted szent és sérthetetlen, a felnőttek csak azért tartózkodhatnak a házban, hogy őt szórakoztassák, kiszolgálják. Lapozzunk.

2023. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!