Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kellene kezelni egy 4...

Hogy kellene kezelni egy 4 évest, aki fel akarja hívni magára a család figyelmét?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem még, de majd ha lesz, szeretném tudatosan nevelni, ezért foglalkoztatnak az ilyen jellegű kérdések :)


Történt a napokban, hogy a férjemmel vendégségben voltunk, ahol a család 4 éves kisgyereke folyamatosan a férjem nevét kiabálta, mert játszani szeretett volna vele. Mi viszont beszélgetni szerettünk volna a szülőkkel, mert ritkán találkozunk.


Végül így telt az egész vendégség, a szülők nem szóltak rá és mi sem mondtunk semmit, hisz nem a mi jogkörünk.


Nekem az első gondolatom az lenne, hogy meg kellett volna beszélni a kisgyerekkel, hogy egy picit beszélgetünk és indulás előtt pedig játszunk vele vagy pedig keressünk olyan játékot, amit ő is élvez és közben mi is tudunk beszélgetni. Persze nem tudom, hogy ez egy 4 évessel mennyire beszélhető meg.


2023. febr. 26. 11:09
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
58%
Továbbra is tartom, hogy ha én vendégségbe megyek valakihez, és Petike nekem visít egy órát, hogy de én vele jásszak, ott a szülő a fsz.
2023. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Alapvetően azt gondolnám, hogy ha egy gyereken (vagy bárkin) keresztülnézünk (ahogy egyik hozzászólóval is megtörtént, illetve a mi esetünkben is), az nem vezet sehova. Abból annyit érzékel a gyerek, hogy nem hallják, amit mondd, így folytatja a nyaggatást. Ezért gondoltam, hogy valami egyezségre kellett volna jutni vele.
2023. febr. 26. 12:41
 43/50 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez a gyerek teljesen átlagosan viselkedett. Nem vele kellene egyezségre jutni, hanem nektek kéne megoldani, hogy találkozzatok gyerek nélkül is.

Egy gyereknek is érdekes, ha vendég jön, ő is szeretne játszani, beszélgetni, főleg ha olyan érkezik, akit kedvel, de ritkán lát, akkor teljesen érthető, hogy fel van spanolva.

Amíg a legjobb barátom gyerektelen volt, sose csinált ügyet belőle, hogy a gyerekem rajta lóg. Amikor gyerekkel együtt találkoztunk, akkor főleg vele törődött, és közben beszélgettünk valamennyit, de senki nem akadt ki, ha nem tudtunk sokat. Ezért szoktunk találkozni kettesben is. Ugyanígy most az ő gyerekével, én is kíváncsi vagyok rá, nem bánom, ha vele "kell" játszani, az anyukájával majd beszélgetek kettesben, vagy négyesben.

Ha nálatok nem szeretitek olyan szinten a kisgyereket, hogy kíváncsiak legyetek rá is, akkor a gyerekes találkozásokat ki kellene iktatni.

2023. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nálatok nem szeretitek olyan szinten a kisgyereket, hogy kíváncsiak legyetek rá is, akkor a gyerekes találkozásokat ki kellene iktatni."


Az, hogy egy felnőtt ember vendégségben nem akar végig a házigazda gyerekével foglalkozni, nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kíváncsi rá. Csak hogy nem gyerekezni ment, hanem a felnőttekkel beszélgetni, tehát nem kényelmes neki folyamatosan a gyerekkel találkozni.


A problémát én amúgy abban is látom, hogy sok szülő személyes sértésnek veszi, ha valaki gyerek nélkül akar találkozni velük, mert nem tudja elfogadni, hogy az ő gyereke másnak nem olyan érdekes.

2023. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

#43


"Szerintem ez a gyerek teljesen átlagosan viselkedett. Nem vele kellene egyezségre jutni, hanem nektek kéne megoldani, hogy találkozzatok gyerek nélkül is.


Egy gyereknek is érdekes, ha vendég jön, ő is szeretne játszani, beszélgetni, főleg ha olyan érkezik, akit kedvel, de ritkán lát, akkor teljesen érthető, hogy fel van spanolva."


Azért gondoltam az egyezséget, hogy a gyereknek is és a felnőtteknek is jó legyen. Pl válasszunk olyan játékot, amihez nem kell a lakásban szaladgálni, hanem a szőnyegen lehet játszani. És így vele is foglalkozva van és mi is tudunk beszélgetni.

A válaszokból az jön le nekem, hogy ez túl nagy elvárás lenne egy 4 évessel szemben.

2023. febr. 26. 14:21
 46/50 anonim ***** válasza:
56%
Jó, az ősanyukáknál már az is nagy elvárás a gyerekkel szemben, ha éppen megkéred őket, hogy az étteremben ne hagyják már szent csimótájukat rohangálni az asztalok, pincérek között.
2023. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
84%
Az én lányom is ilyen, igaz még csak 2 éves, de gyanítom 4 évesen is ilyen lesz még. Ha ketten vagyunk, remekül eljátszik akár 25 percig egyedül, de ha jönnek hozzánk, vagy mi megyünk, figyelni kell rá, játszani kell vele. Nálunk is az a megoldás jött be, amit itt már írtak, az egyikünk beszélget, a másik lefoglalja és fordítva. Nem a vendégeknek kell szórakoztatni (nem elvárható), és az pláne nem jó, ha csak hagyják üvöltözni és ignorálják. Amit kérdező te felvázoltál, lehet, hogy valakinél működik, de nem minden gyerek ,,üljünk le a földre és játsszunk" habitusú, ráadásul az enyém pl. tudja, hogy hiába építek vele a szőnyegen, ha beleszólok a felnőtt beszélgetésbe, akkor nem rá fókuszálok- és ezt zokon szokta venni. Azt mondjuk már a 2 évesemmel meg lehet beszélni, hogy fontosat telefonálok, akkor ne kiabáljon bele, hanem pár percig maradjon csendben, ezt már be tudja tartani. Szó sincs arról, hogy ha figyelsz a gyerekedre, akkor már ő fogja a gyeplőt, csak egyszerűen még nem elég érettek ennyi idősen ahhoz, hogy tiszteletben tartsák a felnőttek beszélgetését, ők meg molyoljanak el egyedül.
2023. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 4 éves olyan, hogy többnyire leülős játékokat is játszik kis segítséggel, akkor jó ötlet, amit írtak, hogy pl a felnőttek felváltva építenek, rajzolnak vele a szőnyegen, kis asztalnál. Ha a vendégek gyerekszeretők, akkor sem elvárható, hogy végig az egyik vendég szórakoztassa a gyereket, ráadásul a lakásban rohangálva. Hanem ha pl mozgékony a gyerek, akár a vendégség előtt egy dupla idejű játszóterezéssel le is lehet fárasztani, netán a délutáni alvás idejére hívom a vendégeket, így pl 1-1.5 órát biztosan lehet beszélgetni, mielőtt felébred. De megoldás lehet még a baby sitter vagy nagymama elhívása.
2023. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
78%
Előző jókat írt, bár szerintem 4 évesen délutáni alvás már nagyon ritka, legalábbis enyém 2 éves kora óta nem alszik délután, de a többi 4 éves korú gyerek ismerősöm sem
2023. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Mi múltkor megmondtuk a gyereknek, hogy most nem fogunk vele társasozni. Előtte bementem vele a szobájába, megmutogatta a játékait, nézegettünk könyveket.

De mondjuk ott az anyja is szólt neki mikor már sok volt.

2023. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!