Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tenyleg ne monjdam a baratnomn...

Tenyleg ne monjdam a baratnomnek mennyi cukor es egeszsegtelen dolgokat ad a gyerekenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Avval kezdenem a ferjem elelmiszer mernök, igy nagyon sok hasznos infoval lat el engem es az edesapam belgyogyasz a nagyim gyerekorvos..szerencsem van hogy jo infokat kapok szakemberektol.

nem bekepzeltnek akarok tunni csak ugy ertem nem feltetlen a reklamokbol es instagrambol veszem az infokat hanem kicsit a dolgok moge is latok emiatt.


Van egy baratnom / ismerosom. egyszerre szultunk egymas mellett volt a korhazi szobank 15 honapja. o egy singli anyuka mesterseges megtermekenyitessel.


igazabol nemtudom miert baratkoztunk igy ossze , kedvelem egyszeruen de mindenben mashogy gondolkodik.

sosem szoptatta a fiat (mert szerinte a porokban ezekben a baba etelekben tobb a vitamin)

ebbe sosem memtem bele mert o dontese. egyertelmu.


mostmar ugye 15 honaposak vagyunk, egyutt elmentunk reggelizni egy kaveoba. az en kislanyom porridge-t evet banannal amit maguknak rendeltem o pedig vajas zsemle lekvar ilyen fajta reggeli.


beszelgetunk..raterelodik a tema az etkezesre, cukorra. mondtam neki en szemely szerint nem adnek 15 honapos gyereknek bolti lekvart, Lebniz kekszet ami igaz hogy ra an irva hogy gyerekeknek...de nezzuk meg mi van benne...ugyanannyi cukor 100 g-ra mint a normal felnotteknek a Lebniz keksz.

egyreszt a fogak, masreszt a kis agyukat nem kell mar most evvel a cukor egyveleggel bolonditani. eleg hamar elveszitjuk a kontrollt ugyis hogy mit esznek es akkor belep a csoki stb az eletunkbe...addig is nem kell eroltetni legalabb az elso 3 evben nem.


amikor lattam ertetlenkedik, probaltam menteni a helyzetet es mondtam nem arrol van szo hogy 2,5 eves ne haraphasson egy lekvaros zsemlebe egyszer...de heti 5x lekvaros bukta, keksz, muffin a pektol... ezek szerintem nem jok.


kesöbb fizettunk elmentunk es utanna kaptam egy sms-t hogy biztos rossz anyanak hiszem es hogy mit kepzelek magamrol hogy igy kioktatom...stb stb.


rosszul esett mert nagyon tisztelet tudoan ovartosan mondtam es eleve mindig ugy hogy en az en gyerekemnek ezt meg azt nem adnam...


nemtudom rossz volt amit tettem? ti hogy reagalnatok ha ezt mondtam volna?


(bocsanat ha hianyoznak az ekezetek de kulfoldon elek es itt nincsen billenytuzetem hozza)



2023. ápr. 3. 12:56
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy ennyi okos ember van a környezetedben, de se tudás, se helyesírás nem ragadt rád róluk. Ne csinálj úgy, mintha olyan okos lennél...



Azt vágod, hogy az emberi szervezetnek szüksége van a cukorra? Nem az ördögtől való dolog, amitől minden áron kell óvni a gyereket minél tovább, mielőtt végleg bűnbe esne.


Meg mi köze van az egészhez az agyuknak? Vagy azt a "felpörög a gyerek a cukortól" bullshit-et akarod kihozni belőle?

2023. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

edes istenem miert kell ezen fenn akadni hogy nem irok helyesen magyarul. es te spanyolul es nemetul?! sosem jartam magyar suliba. nemet suliba jartam spanyol es angol idegen nyelvvel... a magyart beszelem de ez van nem hibatlanul irom.


attol meg elvegeztem egy egyetemet nemetorszagban hogy sajna a helyesirasom nem tokeletes.


es egyebkent akkor talan te olvas utanna mit tesz a cukor egy kisgyerek agyaval.... nem gyerek, tini felnöttrök beszelek. de mind1. hagyjuk.

2023. ápr. 3. 13:23
 13/41 anonim ***** válasza:
65%

11-es neked nagyon érzékeny ez a téma. El kéne gondolkodnod, miért...

Egy külföldön élő ember helyesírásán normális ember nem lovagol. Pláne, olyan emberén, aki nem magyar iskolába járt. Egyébként sok magyarországi magyar ennél rosszabb helyesírással ír, nem tudom, mi bajod van vele.

A túlzott cukorbevitel tényleg nem egészséges. És nemcsak az elhízás és a fogak miatt.

2023. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
98%
Nekem is van egy barátnőm, akivel kb egyidősek a gyerekeink. Tini korunk óta barátok vagyunk de kb minden teljesen máshogy látunk és csinálunk a gyereknevelésben is. Soha nem szólunk bele, hogy a másik mit hogy csinál. Pl az ő babája 2 éves koráig szopizott, az enyém tápszeres volt (nem döntés volt, hanem nem volt tejem), ő soha sehova nem megy a gyerekkel, mi állandóan jövünk-megyünk. Ő minden szarral rohan az orvoshoz, én egy sima orrfolyással soha fel se hívtam a dokit. És sorolhatnám. De pont azért működik a barátságunk "ezer" éve, mert nem szólunk bele a másik dolgába.
2023. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
köszönöm 13as. igy van nem kell ezen szerintem sem fennakadni. van nagyobb bun hogy nem irok szepen magyarul. aki eltudja olvasni szuper es köszönöm a megertest.
2023. ápr. 3. 13:27
 16/41 anonim ***** válasza:
98%

Azt írod, ő hozta fel a kaja témát.

Én ilyenkor egyszerű mondattal rendezem le. "Azért nem adok a gyerekemnek ezt, vagy azt, mert én jelenleg így látom jónak."

Nem megyek bele tanulmányokba, nem éreztetem vele, hogy szerintem rosszul csinálja.

Te itt cseszted el:

"mondtam neki en szemely szerint nem adnek 15 honapos gyereknek bolti lekvart, Lebniz kekszet ami igaz hogy ra an irva hogy gyerekeknek...de nezzuk meg mi van benne...ugyanannyi cukor 100 g-ra mint a normal felnotteknek a Lebniz keksz.


egyreszt a fogak, masreszt a kis agyukat nem kell mar most evvel a cukor egyveleggel bolonditani. eleg hamar elveszitjuk a kontrollt ugyis hogy mit esznek es akkor belep a csoki stb az eletunkbe...addig is nem kell eroltetni legalabb az elso 3 evben nem."


Ezzel burkoltan rossz anyának bélyegezted.

2023. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
koszonom 16os. igen igy olvasva nezve tenyleg lekezeloen hangzik. szerintem irok neki es megirom sosem akartam megbantani evvel.
2023. ápr. 3. 13:43
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden volt csak burkolt nem :D
2023. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
95%
Egy teljesen off kérdés: miért magyar nyelvű fórumon teszed fel a kérdést, amikor semmi köze Magyarországhoz és ezer ilyen jellegű angol, német, spanyol fórumon is feltehetnéd, ahol vélhetően nem kötnének bele se az ékezetekbe, se a helyesírásba és releváns választ kapnál?
2023. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 babyboom567 ***** válasza:
63%
Ordas nagy kamu.Ha apád belgyógyász lenne,nagyanyád meg gyerekorvos, tudnál írni.Az ékezetek elnézhető,de nem ékezethibád van, hanem minden más,pl írásjelek(ezek külföldön is vannak,pl pont ,vessző,felkiáltó és kérdőjel,illetve mondat elején nagybetű).
2023. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!