Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tenyleg ne monjdam a baratnomn...

Tenyleg ne monjdam a baratnomnek mennyi cukor es egeszsegtelen dolgokat ad a gyerekenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Avval kezdenem a ferjem elelmiszer mernök, igy nagyon sok hasznos infoval lat el engem es az edesapam belgyogyasz a nagyim gyerekorvos..szerencsem van hogy jo infokat kapok szakemberektol.

nem bekepzeltnek akarok tunni csak ugy ertem nem feltetlen a reklamokbol es instagrambol veszem az infokat hanem kicsit a dolgok moge is latok emiatt.


Van egy baratnom / ismerosom. egyszerre szultunk egymas mellett volt a korhazi szobank 15 honapja. o egy singli anyuka mesterseges megtermekenyitessel.


igazabol nemtudom miert baratkoztunk igy ossze , kedvelem egyszeruen de mindenben mashogy gondolkodik.

sosem szoptatta a fiat (mert szerinte a porokban ezekben a baba etelekben tobb a vitamin)

ebbe sosem memtem bele mert o dontese. egyertelmu.


mostmar ugye 15 honaposak vagyunk, egyutt elmentunk reggelizni egy kaveoba. az en kislanyom porridge-t evet banannal amit maguknak rendeltem o pedig vajas zsemle lekvar ilyen fajta reggeli.


beszelgetunk..raterelodik a tema az etkezesre, cukorra. mondtam neki en szemely szerint nem adnek 15 honapos gyereknek bolti lekvart, Lebniz kekszet ami igaz hogy ra an irva hogy gyerekeknek...de nezzuk meg mi van benne...ugyanannyi cukor 100 g-ra mint a normal felnotteknek a Lebniz keksz.

egyreszt a fogak, masreszt a kis agyukat nem kell mar most evvel a cukor egyveleggel bolonditani. eleg hamar elveszitjuk a kontrollt ugyis hogy mit esznek es akkor belep a csoki stb az eletunkbe...addig is nem kell eroltetni legalabb az elso 3 evben nem.


amikor lattam ertetlenkedik, probaltam menteni a helyzetet es mondtam nem arrol van szo hogy 2,5 eves ne haraphasson egy lekvaros zsemlebe egyszer...de heti 5x lekvaros bukta, keksz, muffin a pektol... ezek szerintem nem jok.


kesöbb fizettunk elmentunk es utanna kaptam egy sms-t hogy biztos rossz anyanak hiszem es hogy mit kepzelek magamrol hogy igy kioktatom...stb stb.


rosszul esett mert nagyon tisztelet tudoan ovartosan mondtam es eleve mindig ugy hogy en az en gyerekemnek ezt meg azt nem adnam...


nemtudom rossz volt amit tettem? ti hogy reagalnatok ha ezt mondtam volna?


(bocsanat ha hianyoznak az ekezetek de kulfoldon elek es itt nincsen billenytuzetem hozza)



2023. ápr. 3. 12:56
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sok lettél volna és kicsit kioktató.

De írj neki és ha még menthető a dolog, akkor se beszélj ilyenekről vele.

2023. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%

nagy pofájú "orvosgyerek" szuperanyu beszólogat másoknak, és csodálkozik ha faképnél hagyják :D

kérdező azért nem teszi fel a kérdését a spanyol fórumon, mert valószínűleg a kérdést se tudja megfogalmazni. a románul nem tudó románok szoktak ilyen kiemelkedő fogalmazásokat szülni.

2023. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
41%

Volt szerencsém orvospalánta nőhöz. Elkezdett fájni a fejem (migrénes vagyok), és egyből jött a képembe hajolva okoskodni, aztán otthagytam a fenébe, mert csendre, és nem az okoskodására volt szükségem.

Egyszerűen úgy éreztem, még abban is inkompetens hülyének néz, hogy a fejfájásomra bevegyek egy gyógyszert.

Én is egyetemre jártam, de nem magyarázok senkinek. Egy barátnőnek, hacsak nem szakmai véleményt kért, akkor elég lett volna azt mondani, hogy azt szereti a gyerek, vagy most így alakult a reggeli. Nem kielemezni azt, amit ő adott neki. Majd ha dietetikusi tanácsot kér tőled, akkor mutogasd neki a cukortartalmat, mert ez így tényleg hülyének nézés volt.

2023. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
89%

#30.

Végre valaki! Cukor, szénhidrát mindenben van szinte, onnan is megkapja a megfelelő mennyiségű cukrot, nem kell a plussz...


#26.

2023. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed élelmiszermérnök lenne, le tudnád írni a szót.
2023. ápr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
57%

34, mert mi lesz, ha lesz minimális plusz? SEMMI! Se a foga, se a testalkata, se a viselkedése nem változik tőle! Vihet be minimálisan többet bármelyik ásványi anyagból, vitaminból, ha csak kicsit több, nem lesz gond, van, amelyiknél jóval több sem gond!


Ha naponta egyszer benyomja a lekvàroszsemlét az minimális plusz, nem nagyon, és pláne nem szélsőségesen sok.


Orvosok közt is sokféle vélemény dívik mindenféléről, ki kell választani azt, amelyikkel egyetértesz, nem szent és tévedhetetlen attól, hogy doki, a tudomány meg folyamatosan fejlődik, az orvostudomány is;)


Vicces lenne ha a 30 évvel ezelőtti táplálkozási ajánlásokat követnénk:)


Nekem is van ilyen ismerősöm, nem eszik cukrot a 2 évesük, és a nagy ha velünk van, ehet, és minden alkalommal elmondja, hogy a cukortól pörög, pedig csak ilyenkor találkozunk, programra megyünk, izgalom éri és attól pörög a gyerek, a cukros pörgésnek nincs alapja! Az enyém is elevenebb ilyenkor akár evett cukrot, akàr nem.

2023. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
79%
A nagy mesélőket arról lehet megismerni, hogy telenyomják töltelékkel a szöveget. Mit érdekel, hogyan szült, jobban ismered, stb? Kit érdekel, te mit reggeliztél?
2023. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
78%
Miert beszelsz half angol?
2023. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
67%
Életem során (32)rá kellett jönnöm, hogy csak akkor van okom sértődésre ha a rossz indulat, rossz szándék áll mögötte.Mindenki mondhat olyat ami a másiknak nem tetszik ,de nem biztos, hogy az a másik tényleg meg akarta sérteni .Ilyenkor elszoktam nézni mert emberek vagyunk.😊
2023. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
91%

#36.

Én kicsit másképp állok ehhez a dologhoz, de ezen nem veszünk össze.

Te nyugodtan adj a gyerekednek, azt amit jónak látsz, én is adom az enyémeknek, amit én látok jónak. Ettől szerencsére egyikünk se jó vagy rossz anya, csak más.

2023. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!