Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tenyleg ne monjdam a baratnomn...

Tenyleg ne monjdam a baratnomnek mennyi cukor es egeszsegtelen dolgokat ad a gyerekenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Avval kezdenem a ferjem elelmiszer mernök, igy nagyon sok hasznos infoval lat el engem es az edesapam belgyogyasz a nagyim gyerekorvos..szerencsem van hogy jo infokat kapok szakemberektol.

nem bekepzeltnek akarok tunni csak ugy ertem nem feltetlen a reklamokbol es instagrambol veszem az infokat hanem kicsit a dolgok moge is latok emiatt.


Van egy baratnom / ismerosom. egyszerre szultunk egymas mellett volt a korhazi szobank 15 honapja. o egy singli anyuka mesterseges megtermekenyitessel.


igazabol nemtudom miert baratkoztunk igy ossze , kedvelem egyszeruen de mindenben mashogy gondolkodik.

sosem szoptatta a fiat (mert szerinte a porokban ezekben a baba etelekben tobb a vitamin)

ebbe sosem memtem bele mert o dontese. egyertelmu.


mostmar ugye 15 honaposak vagyunk, egyutt elmentunk reggelizni egy kaveoba. az en kislanyom porridge-t evet banannal amit maguknak rendeltem o pedig vajas zsemle lekvar ilyen fajta reggeli.


beszelgetunk..raterelodik a tema az etkezesre, cukorra. mondtam neki en szemely szerint nem adnek 15 honapos gyereknek bolti lekvart, Lebniz kekszet ami igaz hogy ra an irva hogy gyerekeknek...de nezzuk meg mi van benne...ugyanannyi cukor 100 g-ra mint a normal felnotteknek a Lebniz keksz.

egyreszt a fogak, masreszt a kis agyukat nem kell mar most evvel a cukor egyveleggel bolonditani. eleg hamar elveszitjuk a kontrollt ugyis hogy mit esznek es akkor belep a csoki stb az eletunkbe...addig is nem kell eroltetni legalabb az elso 3 evben nem.


amikor lattam ertetlenkedik, probaltam menteni a helyzetet es mondtam nem arrol van szo hogy 2,5 eves ne haraphasson egy lekvaros zsemlebe egyszer...de heti 5x lekvaros bukta, keksz, muffin a pektol... ezek szerintem nem jok.


kesöbb fizettunk elmentunk es utanna kaptam egy sms-t hogy biztos rossz anyanak hiszem es hogy mit kepzelek magamrol hogy igy kioktatom...stb stb.


rosszul esett mert nagyon tisztelet tudoan ovartosan mondtam es eleve mindig ugy hogy en az en gyerekemnek ezt meg azt nem adnam...


nemtudom rossz volt amit tettem? ti hogy reagalnatok ha ezt mondtam volna?


(bocsanat ha hianyoznak az ekezetek de kulfoldon elek es itt nincsen billenytuzetem hozza)



2023. ápr. 3. 12:56
1 2 3 4 5
 21/41 babyboom567 ***** válasza:
60%
"Sosem akartam megbántani evvel."EZZEL
2023. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha annyit mondasz, hogy tudtoddal a cukor egészségtelen, az még belefér. Ha több perces kiselőadást tartottál neki, akkor az már tényleg kioktatás és sajnos vagy sem, az pszichésen az ellenkezőjét váltja ki, mint a célod. De talán kis átfutással, ha már túllát az érzelmein, majd elgondolkodik még rajta és utánanéz. (Egyébként a banán és más magas cukortartalmú gyümölcsök kásákban, müzlikben vagy anélkül sem ajánlottak reggelire, bármennyire bio.) Ha fontos neked a jó kapcsolat, egyébként jól kijöttetek ill. hiányozna a társasága, pár nap múlva felhívnám, hogy nem akartam megbántani, van-e kedve programozni. Ha nem, akkor meg nem, nem lehet/kell mindenkivel jóban lenni.
2023. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
81%

21-es, tájnyelvi szóként használjuk az evvel-avval szót is.

Tök röhej, hogy a helyesíráson (de abból is az ilyen csip-csup apróságokon) lovagoltok. Ebből látszik, hogy sokaknál betalált a téma, de ellenérvetek nincsen.

2023. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Koszi 23as :).


Mit kelle ezeken fenn akadni hogy irok illetve a szuleim vagy a ferjem mit dolgozik. Ezwk side infok hogy kicsit ereztessem a sulyat a kerdesnek/temanak.


De igen latszik van akit betalal.

Es aki kotekedik miert magyar forumon beszelgetek. Talan Pont mert szeretem a magyar nyelvet, embereket es jo igy csevegni..

2023. ápr. 3. 13:57
 25/41 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is bántó vagy, nem mellesleg a banános zabkása sem a legjobb reggeli, nagyon jó a banán de délután nem reggelre.


Mindenki úgy csinálja ahogy neki jó ha tanácsot kér Tőled elmondhatod,hogy csinálnád de amúgy szerintem ne oktasd ki pláne,hogy te sem vagy a helyzet magaslatán egészséges étkezés terén.

2023. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
42%

Úgy tűnik még nincs ott a barátságotok, hogy ilyet elmondhass Neki.

Próbálj meg bocsánatot kérni és kerüld a kényes témákat egyelőre!

Lehet, hogy valóban rosszul fogalmaztál, de még nincs veszve semmi. Ha megszakad a kapcsolat, jó tanulság lesz Neked is...máskor ne menj bele ilyen témákba idejekorán. 😉

2023. ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
73%
Az élelmiszermérnök, a belgyógyász és a gyermekorvos pontosan tudja, mert tanult biokémiát, hogy az élő sejtek elsősorban cukorból (glükóz) készítenek ATP-t, azaz energiát. És pont az agysejtek azok, akkor semmi másból nem tudnak energiát nyerni csak glükózból. Ha nincs cukorbevitel, a sejtek vészüzemre állnak át és a saját fehérjéiket, lipidjeiket kezdik lebontani, és átalakítani glükózzá, mert éheznek! Akkor most a sejt a hülye, vagy az evolúció, vagy az, aki szerint a cukor méreg?
2023. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
89%

A barátnőmmel teljesen más elvek alapján neveljük a babáinkat. Ő szigorúan időre etette, külön altatta, némi alvástréning is volt náluk (sikertelenül), pürésen táplált hozzá üveges kajákkal, adott csokit, cukrot, üdítőt, stb...

Én igény szerint szoptattam, együtt aludtunk, blw-ztünk, kerülöm a hozzáadott cukrot, hordozót használunk, és időszakosan mosható pelenka is előkerül.

Neki úgy jó, nekem így.

Soha nem minősítjük a másik módszereit.

2023. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
72%
Garnier ;)
2023. ápr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
91%
27, de azt is tudják ám, hogy az emberek 99 %-a hozzáadott cukor nélkül is elég cukrot visz be, mert kb. a hús kivételével mindenben van cukor. Az a gyerek is elegendő szénhidráthoz jut, akinek a szülei mérséklik a feldolgozott és hozzáadott cukros élelmiszerek adását.
2023. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!