Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok, mi az...

Kisgyerekes családok, mi az oka annak, ha nem díszítitek egyáltalán a házat adventi időszakban?

Figyelt kérdés

Sok kisgyermekes ismerősünk van, itt az utcában is, de a legtöbb helye kb. semmi dekoráció. Nàlunk kívül-belül fel van díszítve a ház, ha jönnek más gyerekek, többször mondták már a szüleiknek, hogy "mi is csinàlunk ilyet"? vagy "nekünk is lesz égősorunk"?


Nekem mondjuk alap, hogy feldíszítem a házat, gyerekek előtt is szerettem, de most miattuk pláne. Emlékszem, gyerekként is úgy szerettem nézni a kivilágított házakat.


Ti nem vágytok rá, hogy hangulatossá tegyétek nekik a karácsony előtti időszakot?



dec. 3. 18:29
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam díszíteni kívülről, nem is tudom miért. Azt vettem észre, hogy a rezsipara óta nem díszítik, előtte sokan csinálták a környékünkön. Régebben körbe is mentünk megnézni (pár éve), most már alig raknak ki valamit.
dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
46%

Mi nem vagyok kisgyerekesek, de nem díszítünk, rengeteg energiát pazarol vele az ember, sokba kerül és szerintem kifejezetten giccses az egész.

Karácsonykor van fa, de ezen kívül nem csinálunk semmi ilyesmit.

Kisgyerek mellett meg duplán hülyeség, nem györ az ember figyelni, ne történjen vala mi baleset vagy kár.

dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%

Mi ez az altalanosito fos kerdes? De komolyan.

Van, aki feldisziti a hazat, van aki meg nem. Hogy miert? Mert mindenki ugy csinalja, ahogy akarja/lehetosege van ra.


Nalunk pl nincs kulteri vilagitas, soha nem is volt, mert ez engem nem erdekel egyaltalan, de mar evek ota december elejen feldiszitem bent a hazat+a karacsonyfat is.

Most van egy 7 honapos kisfiam, aki ejszaka orankent ebred, orulok, ha lyuk van a seggemen meg semmit nem tettem ki, mert elni is alig van erom.

Na, bumm :D

dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
55%
Mert ronda. Giccses.
dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
94%

A két szobában a függönykarnison vannak égősorok, ennyi lesz a díszítés, aztán 23/24-én a karácsonyfa.

Illetve ma a kislányom feldíszítette a saját kis fáját a szobájában.

Azt tervezem, hogy az ajtóra készítek valami karácsonyi koszorút/díszt, de ennél több nem lesz.

dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
72%
Nert fölösleges
dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
25%
Mert lusták megteremteni a karácsonyi csodát legalább a gyerekek kedvéért. Mert nekik nem számít a varázs, a hangulat, a gyermek lelke amihez a nálatok járó más gyerekek szavai is bizonyítékok, hogy nekik nagyon is csoda szeruek a fények, a díszek. Én mindent megteszek hogy vizuálisan is be tudja fogadni a gyerekem a karácsonyi, téli hangulat szépségeit.
dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%
Én őszintén megmondom, hogy szívesen díszíteném de nincs felesleges pénzem minden világító bizbaszra meg díszre ami csak arra van, hogy nézzem.. a házat belülről se díszítem, 1db üveges ajtóra vettem matricát, azt együtt felraktuk a gyerekkel azóta se érdekli. Sőt, adventi gyertyánk sincs, úgy nőttem fel, hogy sose volt, nem hiányzott, anélkül is tudtam, hogy jön a karácsony. Régen rossz, ha ettől függ a karácsonyi hangulat..
dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
89%

Nincs gyerekem.

Kültéri világítás nálunk soha nem volt. Miért világítsak kinn ha úgyis benn vagyok???

Benn készítünk adventi koszorút, állítunk Betlehemet, készítünk adventi naptárat stb. A beltéri karácsonyi dekorációt Miklós napon szoktam kitenni.

dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Derjaderja ***** válasza:
83%

Nincs erre pénzünk. Mármint a kintire. A párom giccsenek is tartja. Nem is lenne kapacitás kiakasztgatni két kisgyerek és két dolgozó felnőtt mellett.

Én lakásból jöttem, én nem is ismertem ezt a szokást.

De az ikerszomszédok meg teledíszítik.

Belül én is szoktam pár égősort, de nem tolom túl. Nem ezen múlik semmi hogy mennyire csilivili az adventi dekor.

dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!