Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok, mi az...

Kisgyerekes családok, mi az oka annak, ha nem díszítitek egyáltalán a házat adventi időszakban?

Figyelt kérdés

Sok kisgyermekes ismerősünk van, itt az utcában is, de a legtöbb helye kb. semmi dekoráció. Nàlunk kívül-belül fel van díszítve a ház, ha jönnek más gyerekek, többször mondták már a szüleiknek, hogy "mi is csinàlunk ilyet"? vagy "nekünk is lesz égősorunk"?


Nekem mondjuk alap, hogy feldíszítem a házat, gyerekek előtt is szerettem, de most miattuk pláne. Emlékszem, gyerekként is úgy szerettem nézni a kivilágított házakat.


Ti nem vágytok rá, hogy hangulatossá tegyétek nekik a karácsony előtti időszakot?



dec. 3. 18:29
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
70%

Nekem pont a kisfiam hozta vissza a gyerekkorom igazi karácsonyi hangulatát :)


Eddig nagyon utáltam az egész karácsonyra hangolódós időszakot, a karácsonyt.

Most 10 hónapos, és annyira jó érzés a jelenlétében kreatívkodni, díszíteni.


Mi társasházban lakunk, én az emeletünkön a korlátot, az ablakot díszítettem fel szarvasokkal, girlandokkal, szánkóval. Az erkélyre fényeket tettem, az ablakra díszeket készítettem.


Úgyhogy nálunk így alakult a díszítés :)

dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
93%
3 hét van karácsonyig, hova diszítsek. Normál hétköznapok vannak, iskola stb.
dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
90%
Kívül eszembe nem jutna. Introvertalt az egész csalàd, magasról tojok mas véleményére. Belül díszítünk. Jelenleg a konyha "öltözött díszbe", ott az adventi koszorú, meg a naptár (diy), pár ledes dísz... Jövő héten húzom át a karácsonyi ágyneműket, megvesszük a fát és kb. 1 héttel előre feldíszítjük, mert szenteste máshol leszünk. Bőven van hangulat...
dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
85%
Lakásban lakom. Az utcai ablakokat kívülről nem tudom díszíteni, mert nincs hova dugni, meg lepotyogna. Erkély nincs. A folyosón, a bejárati ajtó mellett van egy pici, 30cm-s tuja, arra szoktam mini elemes égősort rakni, de nem mindig kapcsolom be, miután meghazaértünk és mi nem látjuk, lekaocsolom. Az ajtóra rakok egy pici koszorút, meg bent is van egy adventi koszorú, ami a mi családunkban nem volt hagyomány, de pont a hangulat miatt a gyerek kicsi korában bevezettem, hogy együtt készítjük el. Most már le akartam állni vele, mert megnőtt, de a koszorút kikövetelte, és tartani akar minden hagyományt, amit kicsiként megszokott, pl adventi naptár, Mikulás, sütisütés, stb. Pár dekorációt kirakunk ilyenkor, de nem újakat, a régieket vesszük elő.
dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
70%
Mert felesleges, és van jobb dolgom is meló után, mint díszítgetni :D
dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
0%
akik az áramra fogják hogy nincs diszitve azok még nem létak hallotak elemel müködö fényfüzérekröl ablakdiszekröl? én nem magyarorszågon lakom itt drágåbb az åram mėg is ki van diszitve az ablakom elemel müködö fėnydekorokal . ahogy jó pår håzat kidekorålnak ajto diszekel vagy ablakokban fénydekorok .
dec. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
74%
Én nagyon szeretném és próbálom is, de csak olyan helyeket tudok feldíszítani, amit nem ér el a másfél évesem, nem mászik fel, mert mindent tép le, tör össze. Ráadásul 1 hete megtanulta tologatni a konyhaszékeket is mászáshoz. Úgyhogy a karácsonyfát is csak 15-én fogjuk felrakni, az is elég macera lesz, hogy ne tegye tönkre. Szóval próbálkozom, de egy ekkora gyerek mellett nem túl praktikus a dekoráció.
dec. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
61%
11 honapos, egosorok vannak kint, estenkent egnek gyertyak a lakasban, van koszoru es lesz karacsonyfa is.
dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Derjaderja ***** válasza:
43%
26. Vettél már elemet, tudod mennyibe kerül?
dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
64%

Én szeretek kicsit dekorálni mindig, de nem rég költöztünk, itt kb. elveszik a házban az a karácsonyi dísz mennyiség, ami a lakásunkban már rengetegnek tűnt. :D A meglévőket sem egyszerre vettem, minden évben egy-egy valamit szereztem be, szépen összegyűlt, majd itt is így lesz.

Nekem pl. szép emlék, hogy anyu is így csinálta és sokszor mi választhattuk ki éppen mit vegyünk. Ezt szeretném én is tovább vinni hagyományként kvázi. Párszáz forintos kiegészítőkről beszélünk, azt azért kihangsúlyoznám.

Kívülről van ajtódíszünk és egy egyszerű égősor az eresz alatt (itt hagyta az előző tulaj). Többet nem szándékozunk egyelőre, majd ha nagyobb lesz a gyerkőc, az alkotás öröme miatt lehet kreálunk együtt ezt-azt a bejárat előtti kiugróba.

Belül nagyon szeretem a hangulatfényeket, így van pár égősorunk, adventi koszorúnk, asztaldíszünk, virágunk karácsonyi kaspóban, karácsonyi asztali futónk, meg ilyen apróságok. Plusz a karácsonyfa lesz még. Én szeretem, de megértem, ha más nem csinálja, pl. a férjem sem annyira igényli, ő nulla ünnepi hagyományokkal nőtt fel, sosem volt karácsonyfájuk sem.

Azért a drágaság relatív. Sok díszt lehet otthon is fillérekből kreálni, vagy pl. két hete láttam a jyskben elemes, 40 led-es fénysort 750 forintért. A Pepcoban/Kik-ben 450 ft egy csomag elem, elég sokáig elég. Aki szereti megteremteni a karácsonyi hangulatot dekor formában, az megtudja tényleg pénz nélkül is szinte, de ismétlem, ha valaki nem AKARJA, az elfogadható.

dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!