Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok, mi az...

Kisgyerekes családok, mi az oka annak, ha nem díszítitek egyáltalán a házat adventi időszakban?

Figyelt kérdés

Sok kisgyermekes ismerősünk van, itt az utcában is, de a legtöbb helye kb. semmi dekoráció. Nàlunk kívül-belül fel van díszítve a ház, ha jönnek más gyerekek, többször mondták már a szüleiknek, hogy "mi is csinàlunk ilyet"? vagy "nekünk is lesz égősorunk"?


Nekem mondjuk alap, hogy feldíszítem a házat, gyerekek előtt is szerettem, de most miattuk pláne. Emlékszem, gyerekként is úgy szerettem nézni a kivilágított házakat.


Ti nem vágytok rá, hogy hangulatossá tegyétek nekik a karácsony előtti időszakot?



dec. 3. 18:29
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
90%

A kültéri díszítés szerintem giccses és felesleges.

Bent szépen kidíszítem a házat december elsején, de én jobban szeretem a minimál stílust. Aki csak kívülről látja azt hinné hogy nincs semmi karácsonyi díszítésünk. Nem mintha ezen múlna a karácsonyi hangulat... :D

dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Derjaderja ***** válasza:
92%

7. Szerintem meg nem kell állandóan agyoningerelni a gyerekek agyát, hogy csak a bazi nagy, bazi csillogó stb számítson.


Van adventi naptár, sütünk mézeskalácsot, tanulunk dalokat, készítünk díszeket, adventi koszorút, ajándékot, megyünk karácsonyi vásárba, bábszínhazba, kapnak mindig vmi karácsonyos ruhát. Beszélgetünk Jézusról. Adtunk ajándékot szegény gyerekeknek.


Nem a drága és környezetszennyező puccparadétól lesz advent az advent. Csinálja aki úgy dönt, de ne tartsuk már normáknak.

dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
93%

Kívülről egy deka dísz sincs a házon

Belül igen

Én a gyerekeknek diszitek bent,nem a puccos embereknek kintre.

dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk egész évben hangulatos a házunk. Direkt ilyen a világítás. Nem tervezem ennél jobban. Van két adventi koszorú, két ajtódísz és 24-én lesz a fa.


Bőségesen megvan a karácsonyi hangulat így is.

dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk se volt gyerekkorunkban kültéri világítás, csak jóval később. Karácsonyfán kívül nem volt semmi karácsonyi díszítés a házban sem. Attól még nagyon jó karácsonyaink voltak.

Most panelben élünk a kisfiammal. Nincs rá keret, hogy fán kívül bármi is legyen. A fa és a díszek is 50.000 Ft-ba kerültek.

dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok. És hányingerem van attól, hogy már októberben nyomtatják a boltok a karácsonyi szarokat. Aki szeretné, díszítése fel a házát már december elején, de karácsonyig elveszik a varázsa, mert addigra unalmas lesz.
dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kintre nem tesznek lehet még bent dekorálva van. Mi sem díszítünk kívül, bent is csak a nappalit. Azt is majd csak 20.-a körül kezdem el felrakni a díszeket, a fát meg majd 24.-én díszítjük. Van egy adventi koszorú jelenleg az asztalon, most a Mikulást várják (az ugye szerda). 20-24 közt a nappalit "puccba vágom", szép karácsonyi dekorral, addig feleslegesnek érzem a dekorálást 🤷🏼‍♀️. Van adventi naptárjuk, azzal számolnak vissza.
dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
88%
17-es vagyok, amúgy nálunk a nappali mindig évszaknak megfelő színvilágú. A falak, bútorok fehérek, így minden megy hozzá. Tavasszal virágosabb, a díszpárna huzatok pl, az asztalon a vázában friss virág, nagyritkán mű, de jobban szeretem a frisset. Nyáron pasztelesebb, ősszel sárga, barna, a vázában is levelek, ágak, termések. Télen jön az arany, a piros, a kék, ezüst stb (mindig van benne koncepció, nem összevissza). Idén a párnák fehérek, a tál az asztalon ezüst, a vázában már "deres" ágak... A koszorúnk is fehér-ezüst, pár kis tobozzal. 20.-a után kerül ki a karácsonyi színvilág, idén a hagyományos piros, arany, barna (pl tobozok), zöld. De túl akkor sem lesz tolva, ízléses, visszafogott "puccba vágás" lesz. Addig a téli dekorációk vannak.
dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
91%

Miért a giccsparádé jelentené a karácsonyi hangulatot?

Akinek az tetszik, csinálja, de nehogy már azt tegyék normává.

"És hányingerem van attól, hogy már októberben nyomtatják a boltok a karácsonyi szarokat."

Nekem is. Idén az első karácsonyi díszeket boltban akkor láttam, amikor még rövidnadrágban és pólóban jártam.

dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
91%
Épphogy advent van, a többség ha díszit is eztán áll neki. Amugy a befele fordulás időszaka is. Fogok én is disziteni de a baba mellett kb az edventi koszoruig jutottam tegnap. Egősor gondolom lesz náluk is csak korai még elővenni.
dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!