Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok, mi az...

Kisgyerekes családok, mi az oka annak, ha nem díszítitek egyáltalán a házat adventi időszakban?

Figyelt kérdés

Sok kisgyermekes ismerősünk van, itt az utcában is, de a legtöbb helye kb. semmi dekoráció. Nàlunk kívül-belül fel van díszítve a ház, ha jönnek más gyerekek, többször mondták már a szüleiknek, hogy "mi is csinàlunk ilyet"? vagy "nekünk is lesz égősorunk"?


Nekem mondjuk alap, hogy feldíszítem a házat, gyerekek előtt is szerettem, de most miattuk pláne. Emlékszem, gyerekként is úgy szerettem nézni a kivilágított házakat.


Ti nem vágytok rá, hogy hangulatossá tegyétek nekik a karácsony előtti időszakot?



dec. 3. 18:29
1 2 3 4 5
 31/46 Derjaderja ***** válasza:
24%

450 egy csomag elem, az nem kevés, ha abból akarod egy ház utcai frontján dekorálni. A 750esből is kell pár darab és mindjárt nem 750.


Itt most nem arról van szó, hogy még akarod-e teremteni a Karácsonyi hangulatot, hanem hogy kidobsz egy valag pénzt és szórakozol-e sok kinti égő sorral azért, hogy másoknak megmutasd hogy mennyire megteremtetted.


Ezen a ponton nálam a nincs pénzem és a nem akarom közös részhalmazáról beszélünk. Nem arról van nyilván szó, hogy nem létezik plusz 10.000 forint a számlámon hanem arról, hogy ilyen indikációval nem dobalok ki sokezreket.


Attól még bent van dekoráció, még akár ki is adom arra a pénzt, mert értelmét látom de a kettőre együtt nem, és nagyon furcsállom, hogy emiatt magyarázkodni kell.

dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
69%

31# Félreértettél és nem, nem kell magyarázkodni. Én nem azt mondtam, hogy 46 ilyen égősort KELL venni, meg 25 csomag elemet és az atyaúristent is ki kell dekorálni (pláne házon kívül), hogy te megmutasd a külvilágnak mennyire várod a karácsonyt... Mindenki úgy tesz, ahogy szeretne és arra költi a pénzét, amire szeretné.

Én arra értettem, hogy HA bent szeretne valaki egy kis fényfüzért, vagy valami kis díszítést, azt nagyjából 2000 forintból megoldja és akkor már vett egy fényfűzért, meg abba elemet is. De lehet vágni fenyőágat, tenni rá pár díszt, masnit kötni, asztaldíszt, koszorút csinálni belőle, papírból angyalkát hajtogatni, stb. Ez nem pénz kérdése és nem is kötelező, ha valaki nem érez rá késztetést, szimplán csak tény.

dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
70%
Én eddig csak olvastam a válaszokat. Semmi baj azzal, ha valaki nem szeretné díszíteni a házát, de némelyik hozzászólásban olyan stílussal nyilatkoznak erről, mintha egyenesen le is kellene nézni és utálni azt, aki fel mer rakni egy égősort. Megbélyegzik jelzőkkel, aképpen, hogy közbrn saját magát felmagasztalja "bezzeg én nem vagyok olyan" szájízzel. Undorító, ahogyan egyes felnőtt emberek megnyilvánulnak. Elég lenne egy "nem, mi nem díszítünk, mert soknak gondolom", "nálunk egyszerűbben fejezzük ki a várakozást". Neem, ez alkalom lehurrogni, fennhordani az orrunkat és passzív agresszíven kiélni a felsőbbrendűségünket. Hihetetlen.
dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van, én is csak pislogok a gyekori népén sokszor. Ez is egy tipikus.
dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
56%
kedves 29 válaszolo amit ėn vettem ilyen karácsonyi diszeket volt hozájuk elem is mindegyikhez . csak bele kelett tenem és felkapcsolnom . kitartanak karácsonyig .
dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Derjaderja ***** válasza:
0%

33. Már ne haragudj, de a kérdéssel és a támogató kommentekkel álltak bele másokban.

Én tényleg dühös lettem, de nem azokra akik díszítenek, hanem akik szerint aki a házát az azt kívülről nézők számára nem díszíti fel, az megtagadja a gyerekeitől az ünnep átélését.

Én amúgy gyakran viszem őket ilyenfajta sétálni és keressük a feldíszített házakat. Mindig megdicsérem a gyerekeknek, hogy milyen szépen megcsinálta aki itt lakik.

Ha lenne lehetőségem, talán én is megtenném, de nincs, és nem gondolom, hogy ettől még minket kellene leszólni.

dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
71%
Aha,szóvala mar az is szaranya szarapa aki nem csillivillizi ki a házat kivilrol karácsonykor a gyerekének...értem
dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
87%
37-es, kihagytad, hogy "az aki december elején nem díszíti ki a házat kívül". Még mindig csak december 5.-e van, aki díszíteni fog, azok jórésze is majd csak ezután fogja felrakni. Főleg, hogy a csapból is az folyik,hogy már elveszti a varázsát a karácsony, mert már novemberben minden kidekorálva, mire eljön a karácsony már semmi újdonság nincs a gyereknek, nincs meg a várakozás, hogy mikor öltözik díszbe a ház, ami jelzi, hogy itt a karácsony. Még iskolába/ óvodába járnak, holnap jön a Mikulás. Ha nagyon hagyománytisztelők akarunk lenni, akkor 13.-án még Luca nap, aztán kezdünk el készülni a karácsonyra (Luca széke, Luca buza stb ami karácsonyra fejeződik be). Igen, vannak országok ahol mások a hagyományok. Az USA egyes államaiban pl ahogy vége a hálaadásnak megindul a karácsony. De az egy más szokárendszer (nem jobb vagy rosszabb, más). Nálunk az adventi időszak a befelé fordulás ideje, nem a kifelé mutatásé. Még karácsonyig 20 nap van, 3/4 hónap.
dec. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

38 igen igazad van..

Rohannak az emberek előre.

Nekem egyenlőre van egy adventi koszorú az asztalon és ennyi

Kívülről a ház elé teszek két karácsonyi manót(remélem nem lopják el,fura egy környékén élünk)belül meg majd fokozatosan diszitunk,mértékkel,nem fog az egész ház csillogni mint a filmekben.

dec. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a családi hagyomány (déditől kezdve biztosan), hogy advent első vasárnapján (hétvégéjén) díszítünk és vízkereszt körül szedjük le.

Azt én is túlzásnak tartom, hogy már októberben lehet csokimikulást kapni, de biztos van rá igény, ha ezt tolják az ember arcába évek óta...

Szerintem semmi rossz nincs abban, ha valaki már díszített és abban sem, ha valaki egyáltalán nem is fog. Szerencsére nem ez határozza meg magát az embert! :)

dec. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!