Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok, mi az...

Kisgyerekes családok, mi az oka annak, ha nem díszítitek egyáltalán a házat adventi időszakban?

Figyelt kérdés

Sok kisgyermekes ismerősünk van, itt az utcában is, de a legtöbb helye kb. semmi dekoráció. Nàlunk kívül-belül fel van díszítve a ház, ha jönnek más gyerekek, többször mondták már a szüleiknek, hogy "mi is csinàlunk ilyet"? vagy "nekünk is lesz égősorunk"?


Nekem mondjuk alap, hogy feldíszítem a házat, gyerekek előtt is szerettem, de most miattuk pláne. Emlékszem, gyerekként is úgy szerettem nézni a kivilágított házakat.


Ti nem vágytok rá, hogy hangulatossá tegyétek nekik a karácsony előtti időszakot?



dec. 3. 18:29
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Ígyis sok a villanyszámla...Sokan ezért sem díszítenek kivül 600égősorral mert drága..
dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
80%

Honnan tudod,hogy bent nincs díszítés?.

Szerintem aki kirakja a házra az 1000.-ik egosort az nem a gyerekének csinálja,hanem csak az emberek miatt

Nekem nincs kint dísz de ha bejönnel hozzánk mást sem látnak mindenhol csak díszítést.

No az tényleg a gyerekeimnek van kirakva nem a szomszédoknak

dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
#42 én a gyerek meg a magunk örömére tettem ki. Esténként gyakran megyünk sétálni, jó látni a házunkat így. Csak az ereszre raktunk ki egy vékony égősort, az ablakban egy elemes gyertya van díszüvegben.
dec. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

43 igen,a kevesebb néha több.

Nekem is van az ablakban gyertya,az világít.

De aki már túlzásba viszi,azt nem értem meg miért csinálja.

Van egy ház a faluban,no ott még a diófán is egosor világit.

Az már szerintem túlzás

dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Nem a "szomszédoknak" rakjzk ki, és nem 600 égősort.


Szimplán, mikor gyerek voltam, olyan hangulatos volt sétálni az igényesen feldíszített házak között este, mindig vágytam rá, bár nekünk is ilyen lenne. Az éb gyerekeim is szeretik nézegetni, mi is eljárunk délutánonként erre-arra, hideg van, égnek a fények, szép.


De egyébként ismerek olyanokat is, akiknek egyáltalán nincs belül se semmi, családban is van olyan, aki a 2 kisgyereknek fát sem vesz, mert nekik nincs kedvük bajlósni vele, a gyerekek szeme mef majd kifolyik, ha jönnek karácsonykor.

dec. 19. 12:36
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolguk, hogy díszítenek-e, ezt nem lehet elvárni. Én is szeretem nézni a feldíszített házakat, és hálás vagyok azoknak az embereknek, hogy hangulatossá teszik a várost, mert tényleg főként a járókelők látják, de eszembe nem jutna akár a gyerekre, akár másra hivatkozva, érzelmi-zsarolásszerűen elvárni, bűntudatot kelteni. A gyerek mindenre vágyni fog, ami máshol van és tetszett neki, hidd el, ha pl az én gyerekemnek mindent megadtam volna, amit máshol látott és akart, akkor most lenne a kétszobás lakásunkban úszómedence, kétméteres Barbie-kastély, beülős elemes autó, rézmicsodájú bagoly, stb. Én mértékkel szoktam díszíteni, de tényleg nagyon fura, hogy valaki arra veri magát, hogy jaj, szegény gyerek, kivilágított erkély nélkül megáll a fejlődésben.
dec. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!