Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan allitsak le idegen,...

Hogyan allitsak le idegen, sosem latott szuloket a jatszoteren?

Figyelt kérdés

Az usaban elek, es kislanyom eleg baratsagos. Mostmar eleg idos(lassan 3 eves, de meg nem folyekonyan beszel) hogy lassan elkezdjem mondani neki, hogy nem szabad idegenekkel beszelni stb. De amig a gyerek nem erti teljesen a dolgokat, nem tudom a szuloket hogyan reagaljam le a jatszoteren.

Nem egyszer fordult elo, hogy hott idegen emberek fogjak es felveszik a lanyomat, csak mert olyan edes... En meg csak szolok, hogy ez nem igazan tetszik. (legszivesebben rauvoltottem volna hogy mi az istent csinal??????)

Valamelyik nap az egyik nagymama a megkerdezesem nelkul valami puffancsot adott a gyereknek aki ram nezett, es mikor latta a szememben a nemtetszest, odaadta a nagymama unokajanak, akivel volt. Utana szepen elmagyaraztam neki, hogy ennivalot csak tolem (es a csaladtagoktol - felsoroltam neki mindenkit) fogadhat el, mindenki masnak szepen azt kell mondja hogy "No, thank you" Ugy vettem eszre megertette, mert ma amikor egy etteremben a tulaj adott neki egy nyalokat, kerdezo tekintettel felem nyujtotta, es nem volt semmi hiszti amikor elvettem. Nagyon megdicsertem, o meg folyton mondogatta "Neni, bacsi, pufi, hamm-hamm no thank you..."

Most hogy megint komoly gyerek gyilkossag volt nem is olyan messze tolunk, ugy gondolom elfogadottabb lenne hogy komolyan a szulok tudomasara hozzam, hogy nagyon nem jo amit csinalnak. Szimplan hogy a gyerek lassa hogy kihoz a sodrombol ilyen es ehhez hasonlo esemeny. MErt ha csak szepen raszolok a szulore, a gyerek nem minden esetben erti meg. Szerintem hasznalna, es egy ido utan o is ellenkezne ha kicsit elesebb reakciot latna tolem... Mit gondoltok?


2011. júl. 15. 04:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Én megértem a kérdezőt,mert ne felejtsük el,a pedofilok is rendkívül kedvesek és barátságosak a gyerekekkel,utólag mindenki meglepődik mikor az utcában lakó rendkívül szimpatikus bácsiról kiderül,h szabadidejében kislányokat/kisfiúkat abajgat.És jobb ha a gyerek azt tanulja meg,h ismeretlenekkel vagy olyanokkal akikkel a szülő nem engedi meg,nem bratyizik.

Az én gyerekeim sem fogadhatnak el semmit,csak ha megkérdeznek előtte,nem azért mert irigylem,hanem mert tudni akarom mit adnak nekik mások.

Ami még nagyon kiborít,mikor lefényképezik a gyerekemet idegenek,a megkérdezésem nélkül.Lehet,h bunkó vagyok,de ki szoktam töröltetni.(Itt most nem véletlen fotózásra gondolok,hanem amikor célzottan pl a lányaimat fényképezik.)

Persze,meg kell tanulniuk,h van különbség az ártalmatlan,barátságos idegenek és a veszélyes idegenek között,de egyenlőre nem szeretném,ha a saját kárukon tanulnának.

2011. júl. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
67%
Jó-jó de Amerikában nem a pedofilektől hanem a gyerekrablóktól kell félni. Mivel sokszor annyi gyereket rabolnak el akárcsak a gyerektelen családok/anyák mint pedofil férfiak és nők.
2011. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát az se jobb...
2011. júl. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
38%
Az tény. De minimum tízszer esélyesebb. Egy pár évesnél meg még anális jobban ...
2011. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk sajnos a legtöbb szülő társasági életet élni jár a játszótérre. Ülnek a padon és traccsolnak, heherésznek. Így elkerülhetetlen, hogy én játsszak a gyerekekkel, aki bent ül a homokozóban a sajátja mellett. Mégsem mondhatom neki, hogy menjen és szóljon az anyjának, hogy emelje már fel a seggét.

Vagy ha felmászik ő is a csúszdára és nyújtja a kezét, természetesen segítek neki lecsúszni. Nincs ebben semmi rossz.

Kaját pedig nem viszünk soha a játszótérre.

2011. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én abszolute átérzem a gondodat.

Mi egy Bp közeli kisvárosban élünk, elvileg kevésbé veszélyes környék. DE! Manapság már nem lehet tudni... és egy ismerős családnak 3 éve tűnt el a csodaszép 4 éves kislánya, akit azóta sem találtak meg.

Úgyhogy bizony én is arra tanítom a 3 éves lányomat és a 1.5 éves fiamat, hogy idegenekkel nem mehetnek sehová, kaját csak a mi jóváhagyásunkkal fogadhatnak el.

Ők mindketten rettentő barátságosak, közvetlenek, azonnal megtalálják a hangot a legmogorvább emberekkel is seperc alatt. Cserfesek, és nem dicsekvésből mondom, de szépek is. Rettentő sok dícséretet kapok spontán módon idegenektől, hogy mennyire édesek és szépek. Szokták őket is direktbe fényképezni, de én is kitöröltetem. Igyekszem persze barátságosan kérni ezt, de volt már olyan is, hogy az illető felháborodott és nem volt hajlandó kitörölni és majdnem verekedés lett belőle, mert a férjem hirtelen haragú ember. Tudom, hogy a legtöbben bizonyára hátsó szándék nélkül fotóznak, de mindig az jut az eszembe, hogy mi van, ha most pont mégis, és egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni az ismerősömékkel történtektől Mi a netre se rakunk fel képeket róluk, és az egész családot megkértük ugyanerre. Hívták őket baba és gyerekszépségversenyre, meg fotózásra is, de ezt meg pláne nem akarjuk (egyéb okból sem)!!!!


Viszont ha pl a játszótéren vagyunk, és egy másik szülő vagy nagyszülő segít nekik, vagy kedveskedik, azt nem bánom ennyire. Egyrészt mert ott vagyok én is és szemmel tudom tartani a történéseket, másfelől meg mifelénk nem dívik, hogy más gyerekét ölelgessék vagy felkapkodják. Persze betesszük a másik kicsit is a hintába, vagy felsegítjük ha elesik, vagy megpaskoljuk a buksiját ha úgy adódik, de a túlzott bizalmaskodás egyáltalán nem tetten érhető, és pont ezért furán is venné ki magát, egyből szemet szúrna.

A kínálásnál szerencsére mindig megkérdezik egymást a szülők, hogy adhatnak-e neki, illetve a lányom ha bármit kap, megkérdezi, hogy megeheti-e. remélem a fiamat is sikerül rászorítanom, ő a nehezebb eset :-) de ez amúgy is általános itt nálunk, minden szülő így szokta (szerencsénk van a lakókörnyezetünkkel), nem tömjük egymás kölkeit mindenfélével.

2011. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%
És sok szegény gyerek főleg manapság mennyi mindent nem is ehet meg, mert komolyan ártana neki.
2011. júl. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 ava87 ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem kiskoromban is azt tanították, hogy idegentől ne fogadjak el édességet, meg úgy egyáltalán, ételt. Nem értem, hogy egyes szülők ebbe miért nem gondolnak bele, mielőtt rágcsával kínálják mások gyerekét. Nem az a gond, hogy barátságosak, de azért minimum először a szülőtől kéne megkérdezni, hogy adhat-e a gyereknek ezt vagy azt. Még ha jószándékból is teszi, hát mi van, ha az a gyerek allergiás valamire például?
2011. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igazad van egyébként mindenben, csak mindezt barátságosan add elő, mert a leírásod alapján nem így teszed. Ebben az esetben viszont elkönyvelnek mufurcnak.
2011. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Ahol mi lakunk, ott még a élelmiszer üzletben is cukorkát osztogat a pénztáros néni. Engem meg elfelejt megkérdezni hogy adhatja-e. Az más hogy ki van téve a cukorka és én veszek belőle ha akarok, de itt a legtöbb élelmiszer üzletben ez van, talán vevőcsalogató jelleggel, de nekem ez nem tetszik.
2011. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!