Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan allitsak le idegen,...

Hogyan allitsak le idegen, sosem latott szuloket a jatszoteren?

Figyelt kérdés

Az usaban elek, es kislanyom eleg baratsagos. Mostmar eleg idos(lassan 3 eves, de meg nem folyekonyan beszel) hogy lassan elkezdjem mondani neki, hogy nem szabad idegenekkel beszelni stb. De amig a gyerek nem erti teljesen a dolgokat, nem tudom a szuloket hogyan reagaljam le a jatszoteren.

Nem egyszer fordult elo, hogy hott idegen emberek fogjak es felveszik a lanyomat, csak mert olyan edes... En meg csak szolok, hogy ez nem igazan tetszik. (legszivesebben rauvoltottem volna hogy mi az istent csinal??????)

Valamelyik nap az egyik nagymama a megkerdezesem nelkul valami puffancsot adott a gyereknek aki ram nezett, es mikor latta a szememben a nemtetszest, odaadta a nagymama unokajanak, akivel volt. Utana szepen elmagyaraztam neki, hogy ennivalot csak tolem (es a csaladtagoktol - felsoroltam neki mindenkit) fogadhat el, mindenki masnak szepen azt kell mondja hogy "No, thank you" Ugy vettem eszre megertette, mert ma amikor egy etteremben a tulaj adott neki egy nyalokat, kerdezo tekintettel felem nyujtotta, es nem volt semmi hiszti amikor elvettem. Nagyon megdicsertem, o meg folyton mondogatta "Neni, bacsi, pufi, hamm-hamm no thank you..."

Most hogy megint komoly gyerek gyilkossag volt nem is olyan messze tolunk, ugy gondolom elfogadottabb lenne hogy komolyan a szulok tudomasara hozzam, hogy nagyon nem jo amit csinalnak. Szimplan hogy a gyerek lassa hogy kihoz a sodrombol ilyen es ehhez hasonlo esemeny. MErt ha csak szepen raszolok a szulore, a gyerek nem minden esetben erti meg. Szerintem hasznalna, es egy ido utan o is ellenkezne ha kicsit elesebb reakciot latna tolem... Mit gondoltok?


2011. júl. 15. 04:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Határozottan, egy kedves mosoly kíséretében.
2011. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok, mindenkinek nagyon koszi a valaszt. Nem ertem miert az jott le hogy "mufurc" modjara leszolom oket. Eddig pont hogy finoman csak megemlitettem hogy talan jobb lenne ha nem. Eppen ebbol az okbol, mert nem akartam hogy azt higyjek hogy tulreagalom a dolgokat. De akarki amerikainak elmondtam, neztek ram hulyen, h miert nem uvoltottem le a masik szulo fejet. Persze nem olyan esetrol van szo ahol valaki lesegiti a maszokarol, vagy felsegiti ha elesik... Bar altalaban en is ott tudnek teremni seperc alatt, de direkt nem teszem neha, tanulhat egy kis onallosagot.

Es ha jobban belegondolok, a Mai vilagban, egy magyarorszag lakossagat felulmulo varosban... Azert ez megsem pest, es egy nagyvarosban automatikusan tobb perverz is van...

A kaja minden szempontbol idegesit

2011. júl. 15. 14:46
 23/31 anonim ***** válasza:
De nem győzőm mondani még több emberrabló is. Tehát a legnormálisabbnak kinéző is lehet nagyon veszélyes.
2011. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Hát akkor üvöltsd le a másik szülő fejét. Ha az neked jó, tedd azt! Továbbiakban nem értem a kérdésed.
2011. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nem érted? Jó magyarként akart valami jobb módszert.

Én is magyar vagyok, én is így állok neki.

2011. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Nem csak az allergiak miatt (ami nekunk szerencsere nincs), hanem mi altalaban korabban megyunk ki, es ebedre otthon vagyunk. Eves nincs a jatszoteren. Max egy snack, de az is a padon ulve, en nem rohanok a gyerek utan falatkakat tomni a gyerek szajaba - mint ezt teszik sokan.

Amiko egy oraval ebed elott kinaljak mindenfelevel az nem eppen Jo idozites. Ismerve a lanyomat, neki szuksege van egy kiados ebedre es agy Jo delutani alvasra. Ha ossze-vissza etetnem, teljesen kizokkenne a napunk. Nem banom ha mas ezt teszi, de kerdezes nelkul senki ne kinalja semmivel. Ha kerdez, szepen el tudom mondani hogy koszonjuk, de hamarosan megyunk haza ebedelni. Kerdezes nelkul viscount Meg sem adja az eselyt hogy szepen valaszoljak...

2011. júl. 15. 14:54
 27/31 anonim ***** válasza:

Hogy? Milyen módszerek lehetnek?

Normálisan, intelligens ember módjára szól a másiknak, hogy ez vagy az neki nem tetszik.

Ha ez nem felel meg, akkor leordítja a másik fejét.


Van még más alternatíva? Egyik sem jó?

2011. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
74%

"Nem kell mindenütt pedofil gyilkost látni."


Ez a válasz 36%-ban hasznosnak tűnik


Mindenki jön itt a gyerekgyilkosokkal, emberrablókkal, pedofilokkal.


Ezzel az erővel ti ne menjetek az utcára se, mert több embert ütnek el a járdán, mint ahányat ezek a veszélyek fenyegetnek.

2011. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolso. Ha szerinted ennyire felesleges a gyereket arra tanitani hogy idegenekkel ne koszaljon, menjen amerre jonak latja, vagy ne nezzen korul mikor atmegy az uttesten, mert ugyis kivedhetetlen hogy elusse a kocsi... Szived joga.

En nem azt mondom hogy mindenki gyerekrablo vagy perverz, de jobb a megelozes es a tanitas (ezt hivjak gyereknevelesnek szerintem), minthogy utolag jarjon az ember agya, hogy mit

2011. júl. 15. 16:21
 30/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolso. Ha szerinted ennyire felesleges a gyereket arra tanitani hogy idegenekkel ne koszaljon, menjen amerre jonak latja, vagy ne nezzen korul mikor atmegy az uttesten, mert ugyis kivedhetetlen hogy elusse a kocsi... Szived joga.

En nem azt mondom hogy mindenki gyerekrablo vagy perverz, de jobb a megelozes es a tanitas (ezt hivjak gyereknevelesnek szerintem), minthogy utolag jarjon az ember agya, hogy mit kellett volna maskepp csinaljon - amikor mar megtortent a baj...

2011. júl. 15. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!