Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan allitsak le idegen,...

Hogyan allitsak le idegen, sosem latott szuloket a jatszoteren?

Figyelt kérdés

Az usaban elek, es kislanyom eleg baratsagos. Mostmar eleg idos(lassan 3 eves, de meg nem folyekonyan beszel) hogy lassan elkezdjem mondani neki, hogy nem szabad idegenekkel beszelni stb. De amig a gyerek nem erti teljesen a dolgokat, nem tudom a szuloket hogyan reagaljam le a jatszoteren.

Nem egyszer fordult elo, hogy hott idegen emberek fogjak es felveszik a lanyomat, csak mert olyan edes... En meg csak szolok, hogy ez nem igazan tetszik. (legszivesebben rauvoltottem volna hogy mi az istent csinal??????)

Valamelyik nap az egyik nagymama a megkerdezesem nelkul valami puffancsot adott a gyereknek aki ram nezett, es mikor latta a szememben a nemtetszest, odaadta a nagymama unokajanak, akivel volt. Utana szepen elmagyaraztam neki, hogy ennivalot csak tolem (es a csaladtagoktol - felsoroltam neki mindenkit) fogadhat el, mindenki masnak szepen azt kell mondja hogy "No, thank you" Ugy vettem eszre megertette, mert ma amikor egy etteremben a tulaj adott neki egy nyalokat, kerdezo tekintettel felem nyujtotta, es nem volt semmi hiszti amikor elvettem. Nagyon megdicsertem, o meg folyton mondogatta "Neni, bacsi, pufi, hamm-hamm no thank you..."

Most hogy megint komoly gyerek gyilkossag volt nem is olyan messze tolunk, ugy gondolom elfogadottabb lenne hogy komolyan a szulok tudomasara hozzam, hogy nagyon nem jo amit csinalnak. Szimplan hogy a gyerek lassa hogy kihoz a sodrombol ilyen es ehhez hasonlo esemeny. MErt ha csak szepen raszolok a szulore, a gyerek nem minden esetben erti meg. Szerintem hasznalna, es egy ido utan o is ellenkezne ha kicsit elesebb reakciot latna tolem... Mit gondoltok?


2011. júl. 15. 04:13
1 2 3 4
 31/31 anonim válasza:
Én járdát írtam, nem úttestet. Ott hiába nézel körbe, bármikor felszaladhat egy autó az úttestről, aztán annyi.
2011. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!