Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 hónap az oviig, szobatisztas...

1 hónap az oviig, szobatisztaságra semmi hajlandóság. SOS ötletek?

Figyelt kérdés

sziasztok! őszintén kezdek kicsit pánikolni, mert a lassan 3 éves fiamat fölvették oviba, de a szobatisztaságra egyelőre semmi hajlandóságot sem mutat. Néha szól, hogy pisilni kell, ügyesen bilizik ilyenkor, máskor meg a kakis pelust is alig tudom róla lekönyörögni... úgy érzem, egyszerűen nem akarja, nem pedig nem tudja...

volt már valaki hasonló helyzetben a gyerekével? mi működik ilyenkor?

köszönöm, ha írtok!


2011. aug. 15. 10:22
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
47%

akkor csináljátok a kicsivel is!! ÉN ISMÁSFÉL ÉVESEN LETTEM SZOBATISZTA!


hátha ugy kedvet kap.lehet a kicsit sürübben kell pisiltetni,de majd akkor ős is ráérez h hogyan kell visszatartani.látja a nagy h a kicsi kap pelust,és ezért kell neki lehet,és nem akar szobatisztulni,h figyelj rá is ugy mint a kicsire.ha a kicsire azért figyelnél h bilizzen,sztem jo hatással lenne a nagyra.

2011. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

sziasztok! képzeljétek, nem tudom mi ütött a fiamba (talán ma jobb lábbal kelt), de ma reggel nem kért pelust, pisilt a bilibe (kisebb noszogatásra). elvonultak játszani a hugával, én főztem a konyhában. egyszer csak megjelentek a bilivel, benne a pisi! és ma egész nap csak kisgatyában volt, figyelt a kakira is, csak egy kis "nyeles fifike" tévedt a gatyóba és egy pár ml pisi. nagyon büszke vagyok rá!

a délutáni alváshoz kapott bugyipelust, de csak azért, mert 2 percenként kiugrált kakilni, de csak puki jött. így megnyugodott és elaludt.

remélem, folytatódik ez a lelkesedés! és ténlyeg nem tudom az okát. talán tényleg van úgy, hogy a gyerekek egyszer csak gondolnak egyet...

2011. aug. 17. 16:55
 23/43 anonim ***** válasza:
örülök:))ha a kicsi is akarja,segits azért neki is:))
2011. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

De jó neked, most kicsit irigykedek:)

Nálunk semmi változás, talán annyi, h éjszakánként felsír, este altatni kell, pedig sosem kellett...

Ha lehet, még rosszabb lett, én vmit nagyon elszúrtam.

2011. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

képzeljétek, egész nap nagyon ügyes volt! a délutáni alvásból azzal kelt, hogy letépte a pelust és irány pisilni! én csak pislogtam!

este bepisilt egyszer, annyira kiborult miatta, alig bírtam megvígasztalni! azt hajtogatta, hogy nem volt ügyes.

remélem, holnap folytatjuk ebben az ütemben :D

nagyon boldog vagyok!

kedves utolsó! kívánom, minél előbb jöjjön el nálatok is a forulat, ami nálunk sem tudom, mitől volt. ha tudnám, megírnám...

2011. aug. 17. 22:10
 26/43 anonim ***** válasza:
sose szidd meg a baleset miatt.,jol csináltad!
2011. aug. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Hogy ne kerülj megint ebbe a helyzetbe, már a kicsit is szoktasd! Egyáltalán nem korai, sőt, mi 14 hónaposan kezdtük a bilizést fürdés előtt és 20 hónapos korára szobatiszta lett minden erőltetés nélkül.
2011. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

sziasztok! nem akadályozom én a kicsit, dehogy! :D

csak vicces, hogy míg az egyiknak ezért könyörgök, hogy üljön bilire, a másiknak azért, elég lesz már ez a fél óra...

a kicsi ugyanis alibinek használja a bilit! csak nem keljen aludni menni, vagy olyan csinálni, amit nem akar :D persze leül, feláll, leül, feláll...amikor szólok, hogy ha végzett, gyerünk, rögtön visszaül, hogy "kakilok".

tegnap délelőtt azt játszotta, hogy be-berohangált a fürdőbe és utána kiabált, hogy "kakiltam", persze csak elbújt. neki most ez vicces és jó játék. én meg lelkesen asszisztálok!

2011. aug. 19. 08:11
 29/43 A kérdező kommentje:

sziasztok! a kisfiam mostanra teljesen szobatiszta lett, még alváshoz sem kell pelus! gyakorlatilag 3 nap kellett a dologhoz, teljesen magától ment minden.

nagyon boldog vagyok!

kiemelem a kérdésemet, hátha biztatást jelent azoknak, akik hasonló cipőben járnak. én sem nagyon hittem el, hogy így történhet ez. a pár nap pelus-nélküliség arra nagyon jó volt, hogy a fiam megérezze, milyen jó a pucér fenék. az Elmó sokat segített ezekben a napokban, meg tudtam így vele értetni, hogy próbálkozni kell és a kicsi kudarcoktól nem kell elkeseredni (tudtam elmóval példálózni).

most úgy érzem, a szülő feladata segítséget nyújtani a fejlődéshez, de nem szabad piszkálni a gyereket, inkább támogatni kell, mert az "áttörés" leginkább rajta múlik. szerintem nekem pont sikerült elkapnom azt az alkalmat, amikor foglalkoztatta a bilizés gondolata és sikerélményt tudtam nyújtani neki a segítségemmel. utána már mindent magától csinált. nem kellett kérdezgetni sose a bilizés miatt, magától ment az első naptól és büszke volt, hogy már nagy fiú :D

mindenkinek kitartást és hasonló sikereket! nekem ez a szülői erőpróbák közül az eddigi legnagyobb volt :D

2011. aug. 26. 09:47
 30/43 anonim ***** válasza:

Szia!

Én panaszkodtam fentebb, szóval nálunk is nagy áttörés van, ma először bilibe pisilt, nem kellett győzködni, ráült, pisilt:)

Meglepődött ő is nagyon :)

Az számít valamit, h tettem meleg vizet a bilibe, és úgy pisilt? Tehát most csak reflex volt, vagy tényleg ő engedte el, a meleg víz csak segített?

Azért tettem bele vizet, mert egy hete mindig belepisilt a kádba, előtte ilyen sosem volt, gondoltam háta segít...

2011. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!