Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 hónap az oviig, szobatisztas...

1 hónap az oviig, szobatisztaságra semmi hajlandóság. SOS ötletek?

Figyelt kérdés

sziasztok! őszintén kezdek kicsit pánikolni, mert a lassan 3 éves fiamat fölvették oviba, de a szobatisztaságra egyelőre semmi hajlandóságot sem mutat. Néha szól, hogy pisilni kell, ügyesen bilizik ilyenkor, máskor meg a kakis pelust is alig tudom róla lekönyörögni... úgy érzem, egyszerűen nem akarja, nem pedig nem tudja...

volt már valaki hasonló helyzetben a gyerekével? mi működik ilyenkor?

köszönöm, ha írtok!


2011. aug. 15. 10:22
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

szia! megértelek, nem lehet könnyű neked...

nálunk is olyan volt még néhány hete, hogy simán ült a kakiban és tagadta a dolgot, hisztizett, ha pelenkázni vittem. nála kimaradt a "szólunk, hogy kaka van a gatyában" korszak. most se szól, hogy kell pisilni, vagy kakilni, csak megy és intézi egyedül a fürdőszobában. lehet nálatok is csak napok kérdése! ha meg nem, akkor sem szégyen. aki meg dumál, hogy miért nem szoktattad már másfél évesen bilire (nekem jött ilyen kedves "biztatás"), az elmehet a sunyiba intelligenciát keresni... kitartást!

2011. szept. 1. 19:46
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Örömmel jelentem, h kisfiam szobatiszta, két hete kezdte, ma már nem csak a pisi, hanem a kaki is sikerült.

Tulajdonképpen tök egyszerű volt az egész, gondolkodtam, h mi zavarhatja, két dologra jutottam, vagy ő nem akar elszakadni, vagy én nem engedem, engem zavar, h lassan távolodik tőlem.


Beszélgettem vele sokat, elmondta, h ő kisbaba akar maradni, és nem akar felnőni. Biztosítottam arról, h én szeretem őt mindenhogy, ha pelusos, ha nagyfiú és bilibe pisil, ekkor tört meg a jég.


Nem is tudom, h hogy fordulhatott meg a fejében, h elveszít, ha bilizik, de többször el is mondta, h fél, nem akarja, h változzanak a dolgok.


Sokat beszélgettünk, milyen volt, amikor kicsi volt, néztük képeket, és egyszer ráállt, h próbáljuk meg, akkor nem sikerült.

Kicsit elkeseredett, de átlendültünk rajta, utána próbálkozott, néha sikerült, néha nem, de három napja egyáltalán nincs pelus, az ő döntése volt, minden reggel választhatott, h mit szeretne.

Ma szólt, h valami nyomja a fenekét, gyorsan bilire ültünk, ő lepődött meg jobban, h sikerült a kaki, olyan édes volt, majd megzabáltam, ült és erőlködött, nagyon komoly pillanatok voltak:)


Szóval, ha bárki majd ráakad erre a kérdésre, ez is egy módszer, ha a gyakorlatilag érett gyerek nem hajlandó mégsem bilizni.


Nagyon örülök, és annyira jó, h megoszthattam veletek, h milyen jól sikerült végül ez a dolog.


(Én panaszkodtam feljebb, h nem sikerül a szoktatás)


Puszi nektek!

2011. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Szia! Nahát, nagyon szuper!

milyen értelmes, érzékeny kisfiad van! büszke lehetsz rá!

nekünk anyáknak is nagyon nehéz a távolodás, az elengedés, és csodálkozunk, hogy a gyerekeknek is :D

nálunk is későn jött az áttörés, ha belegondolunk és valószínű, hasonló okok miatt. ráadásul nálunk hugica is van, szóval burkolt testvérféltékenység is előfordul.

nagyon örülök a sikereteknek! és gratulálok!

2011. szept. 19. 09:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!