Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 hónap az oviig, szobatisztas...

1 hónap az oviig, szobatisztaságra semmi hajlandóság. SOS ötletek?

Figyelt kérdés

sziasztok! őszintén kezdek kicsit pánikolni, mert a lassan 3 éves fiamat fölvették oviba, de a szobatisztaságra egyelőre semmi hajlandóságot sem mutat. Néha szól, hogy pisilni kell, ügyesen bilizik ilyenkor, máskor meg a kakis pelust is alig tudom róla lekönyörögni... úgy érzem, egyszerűen nem akarja, nem pedig nem tudja...

volt már valaki hasonló helyzetben a gyerekével? mi működik ilyenkor?

köszönöm, ha írtok!


2011. aug. 15. 10:22
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

szia! gratulálok!!! :D nem tudom, a víz segített-e...

nagyon örülök! hihetetlen ügyesek ezek a gyerekek, ha akarnak!

tegnap a kisebb lehámozta magáról a pelust és persze folyt mindenfelé a pisi. A fiam megfogta az arcát két oldalról és odasuttogta: ejnye cucus-mucus, nem figyeltél a testedre :)))

2011. aug. 29. 15:47
 32/43 Yarra ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 2 éves. Egészségügyi problémái vannak (1 veséje van, húgyhólyag reflux stb.) ami miatt a veseorvosunk nyomatékosan megmondta, hogy le kell szoknia a gyereknek a pelusról! Na, én is tanácstalan voltam, más okokból kifolyólag el kellett mennünk a pszihológushoz, és ő mondta nekem azt, hogy a gyerekek nehezen értik meg azt hogy kicsit van pelus, kicsit nincs. Az lelki értelemben jobban feldolgozzák (legalábbis valami ilyesmit mondott) és ilyenkorra már a kis eszükkel megértik, hogy nappal nincs pelus és kész! Aztán később persze éjjelre sem.


Elmentünk tengerre, gondoltam itt az ideje elkezdeni. Meztelen/félmeztelen szaladgált. Annyit mondtam neki, hogy ha érzi, hogy kell pisilni, kelljen fel, ne a törölközőre pisiljon hanem a kőre/locsolja meg a fát/itassa meg a hangyákat stb. Ez bevált, mindig fölugrott amikor pisilnie kellett, de ha gatya volt rajta akkor nem tudta mit tegyen (nem tudta lehúzni, mire szólt már beszaladt) és csak szólt, hogy "pisiltem".


Mikor hazaértünk tengerről, anyukámnak volt egy jó ötlete. A leszoktatás időszakában nem a gyerekre kell bízni, hogy szóljon ha pisilni kell, hanem 1,5-2 óránként kimenni, hogy gyere pisiljünk, melyik virágot locsoljuk meg? Melyik lyukba célozzunk stb.

Ez annyira bevált, hogy hihetetlen. A bilibe nem volt hajlandó pisilni csak kakilni (néhány hét után már igen), de úgy 1 hét elteltével már nem kellett nekem szólnom, hanem ő szólt, hogy kell pisilni/kakilni. Néhány nap után után azt mondta ne adjak rá pelust este sem. Kicsit aggódtam, de mondtam jól van egye fene, legfeljebb többet kell mosni, de meglepett, mert tényleg nem pisilt be.


Sokat mondogattam, hogy ugye milyen jó hogy nincs rajtad pelus, milyen puha a kisgatyát, meg mikor kérdeztem, ő is mondta, tudatosodott benne.


De persze minden gyerek más, nekünk szerencsénk volt. Lehet nektek is hasznos lenne elmenni a gyerekpszihológushoz, biztos tud tanácsot adni!


Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

2011. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

szia! köszi, hogy leírtad a tapasztalataitokat! nekünk megoldódott közben a dolog (írtam is, hogy azért emelem ki a kérdést, mert tudom, más is küzd ezzel és hátha segítenek az itt leírtak).

és remélem, az egészségügyi gondok rendeződnek, a kisfiad pedig nagyon ügyes, gratulálok!

2011. aug. 29. 15:51
 34/43 Yarra ***** válasza:
100%
Húha, tényleg írtad, nem vettem észre, na de mindegy, hátha másnak tudtam segíteni. :) Így viszont nagyon örülök, hogy ilyen gyorsan megoldódtak a dolgaitok, és nagyon cuki a fiad kommentje a pisilő tesóra! :)
2011. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a sikerhez! Nálunk is így sikerült valahogy augusztus végére. Szeptemberben kezdte az ovit, éjszakára még kérte a pelust kb 2 hétig, aztán az is elmaradt. Szerintem sem kell erőltetni, úgyis ő dönti el mikor akarja.

Remélem a kistesónál már könnyebb lesz, látja a jó példát.

2011. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, bocsánat ha már írták, de:

A fiam 2 és fél volt mikor szobatiszta-féle lett, vagyis ha én küldtem ment, amúgy meg tartogatta és magától nem szólt. Ebből az lett, hogy a mamáéknál senki se vitte, ezért egy idő után perzse hogy becsúsztak a dolgok, és rájött hogy minek ez az egész cécó, itthon is simán beengedte. 1 hétig mostam napi 4x, semmi eredmény. De ősz volt, még nem nagyon hideg, így nem adtam vissza a pelust és rengeteget mentünk sétálni. Kint megértette és elfogadta, hogy felfázik és beteg lesz ha bepisil és még haza is kell érni a szégyenfoltos ruhában. Soha nem volt baleset kint korábban se, ezután se. Miután napokat töltöttünk szinte kizárólag sétával és játszótéren, nyilvános wc-k közelében és cipelve a szűkítőt (ja sose volt bilije), elkezdett szólni magától és persze ha vittem se tiltakozott.

2011. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Szia,nem olvastam a válaszokat,elég sok érkezett:) Szerintem ne adj rá pelust,mond hogy elfogyott,nincs több..vagy nincs rá való:) valamit találj ki,megérti már! Ez pedig erről szól,mármint a baleset,ne csüggedj..csak takaríts szorgalmasan egy hang nélkül,esetleg mond h semmi baj,megesik..én ezt csináltam,az akkor 2,5 évesemmel,aki novemberben lesz 3.Kezdtem én is elkeseredni,hogy hogy nem fogja fel ez a gyerek amit 1000jére mondok,és láss csodát,egy hét semtelt bele,és nappalra.éjjelre egyszerre lett szobatiszta,úgy hogy elkezdett szaldni a wc-hez,közben mondta hogy "úú,nem akarok bepisilni" közben szorongatta a biguszt:) ne csüggedj,menni fog!!! remélem nem lett össze-vissza de sietek:)
2011. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Gratulálok az okos ügyes fiacskádhoz! :)

Csak azért írok, mert nagyon jó dolgokat olvastam itt, és szeretném, ha majd könnyen megtalálnám ezeket mikor odajutunk.

Az én fiam is 1,5 éves, mint a kislányod, de még csak próbálkozni se mertem, mert egyáltalán nem látom rajta, hogy érett lenne rá. Őt aztán az se zavarja, ha kakis pelenkában játszik... Szóval még odébb van nálunk a szobatisztaság.

2011. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

sziasztok!

leírtam a szobatisztasággal kapcsolatos mizériánkat, ha lesz kedvetek és időtök, nézzétek meg! mindenkinek köszönöm, aki írt és segített!

[link]

2011. aug. 31. 09:43
 40/43 anonim ***** válasza:

Aranyos lett:)


Nálunk úgyszólván semmi változás, esténként a jó meleg fürdővízbe belepisil, kéri a gatyát, esküdözik, h nem fog belepisilni, aztán mégis becsorog, tegnap simán elüldögélt kakis gatyában, aztán jött az őrjöngés, h ő nem kakált be, ne vegyem le róla.

Holnap kezdődik az óvoda, mi nem megyünk...

2011. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!