Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mit csináltok,...

Anyukák! Mit csináltok, mondotok, ha idegen rászól a gyereketekre (kicsi), hogy ne beszéljen állandóan, mert zavarja?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 10:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok, most olvastam, hogy mi is történt valójában. Ilyen esetben megpróbálom megelőzni, hogy bárkit is zavarjunk. Ha lehet felállunk, s sétálunk a járművön is (pl. vonat, hajó). Ha meg már mindent megpróbáltatok (ölbe ültetés, játék anyával), s ezek után valaki beszól, az csak önmagát minősíti. Annyit tudsz tenni, hogy "elnézést, megpróbálunk átülni máshová". Ha sikerül, sikerül, ha nem, akkor jelezd a beszólónak, hogy nincs máshol hely, s szólj rá a gyerekre, hogy kicsit halkabban, s megpróbáld továbbra is lefoglalni. Esetleg beszédbe elegyedni a beszólóval vagy egy másik utassal, pl. meséld el a néninek, hogy hova megyünk (pl. mamához), hol lakik a mama stb. Hátha megenyhül az illető. Ha ez sem tetszik az illetőnek, ne végy róla tudomást. Lehet, hogy sokan úgy gondolják, hogy az anyukák, csak azért mert gyerekük van, jogtalanul várják el, hogy toleránsabbak legyenek az emberek, ahelyett, hogy megnevelnék a "kölyküket". Csakhogy minden életkornak van egy sor jellemzője, amin a legtöbb gyerek átmegy, és át is kell, hogy menjen. Legfeljebb sokan nem emlékszenek, milyen volt, amikor a saját gyerekük volt ekkora, vagy még nincs ekkora gyerekük, s szuperanyukának gondolják magukat. Nem azt akarom mondani, hogy egy gyerek bárkit zavarhat, s neki mindent szabad. Csak vannak szituációk, amikor már mindent megtett az anyuka, s láthatóan őt is zavarja a helyzet, akkor miért kell még egy lapáttal rátenni egy vadidegennek?
2011. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Hú. Teljesen igazad van. Sajnos, nem tudtam volna elkezdeni beszélgetni vele, mert szó bennakadt..és úgy égtem, hogy attól féltem, hogy kétgyerekes anyukához méltatlan módon elsírom magam, ha meg kell szólalnom.
2011. szept. 8. 10:45
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a néninek nem volt igaza. Én elhiszem hogy hiába szólsz rá, a gyerekek közt tényleg van aki hangosabban beszél. Nekem a tesóm 5 éves, és otthon is kb. ordítva beszél. Mikor a nagyija pihen, vagy az anyukája, én mindig szólok neki, hogy légyszíves halkabban beszélj! Kb. 2 percig halk, aztán megint mondja hangosan. Remélhetőleg kinövi majd. Vonaton tényleg nem lehet elvárni, főleg ha csak beszélget a kicsi. Az más kérdés, ha jó kedvéből üvöltözik egy gyerek, azt én sem díjazom. Bár nekem valahogy nem lenne képem rászólni idegen gyerekre, az a szülő dolga. Viszont hivatalban, ilyen helyeken, érthető, hiszen ott fontos dolgokat intéznek. Oda nem szerencsés gyerekkel menni. Egyébként belegondolva a helyzetbe, én sem nagyon tudtam volna hirtelen mit reagálni. Ilyenkor az a baj, hogy mindig utólag jönnek az ötletek, hogy mit kellett volna visszavágni.
2011. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
.
2011. szept. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Az a dilemmám ezzel kapcsolatban, hogy rászólnak, OK. Tényleg nem fog neki ártani. De nem mindegy, hogy hogyan. Ha pedig el kezdik szidni, hát erre már megpödröm a bajszom. :)

Aztán az sem mindegy, hogy ilyenkor mit tanul a gyerek. Mert tanult belőle, az biztos. De nem feltétlenül azt, hogy nem beszélünk hangosan. Hanem például ki, hogyan beszélhet velem, az anyámmal. Megvéd az anyám? :(

Olyan stílusban igazán nem akartam visszaválaszolni, ahogy kaptuk a dózist..brr. abból mit tanult volna..

2011. szept. 8. 11:16
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Miket mondott? :O
2011. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve nem zavar, ha más is rászól a fiamra, főleg, ha tényleg idegesítően viselkedik. Viszont amikor rosszindulatúan, vagy a helyzethez mérten túlságosan agresszíven szól rá valaki a gyerekemre, olyankor ki szokott belőlem törni az "Anyaszörny". Vitákba nem megyek bele, de általában odaszúrok valamit az illetőnek, és aztán megbeszélem a helyzetet a fiammal is. Konkrétan: én is összeszidom a csibészségéért, elmondom neki, hogy mit csinált rosszul, de közben azt is elmondom neki, hogy ettől függetlenül a néni/bácsi is bután viselkedett, hogy kiabált vele/csúnyán beszélt.


Ha viszont normális stílusban szól rá valaki, és a rászólás jogos, akkor hiába jön hozzám a lurkóm védelemért, általában még tőlem is megkapja a beosztását. :)

2011. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Hát, azt, hogy hallgasson már el, másfél órája be nem áll a szája, meg szégyelljük el magunkat, nem tud nyugodtan lenni, meg én is szégyelljem magam, mert nem tudom megnevelni a kölykeImet..ilyenekre emlékszem, mindezt zuhatagban. és forte :) mintha nem pont a hangerő lett volna a problémája... hmmm. lehet az volt a baja, hogy nem jutott szóhoz? :)


Köszi Nektek, már kicsit jobban érzem magam..

2011. szept. 8. 11:34
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
most voltunk 2.5 évesemmel nyaralni,úgy csináltuk a programokat ami természetesen az ő szintjén van,de azért meglátogattunk egy kastélyt is ahol 1 órás idegenvezetés volt.én mindig úgy próbálom nevelni,ahogy itt már egy páron irták,van ahol nem kiabálunk,na ez pont ez a hely volt,beszélni lehet,de ha a néni beszél meghallgassuk.több mint egy óráig tartott és amikor türelmetlen lett bizony nagyon le kellett kötni,keresni kellett neki való dolgot,egy képet amin állat van és csinál valamit stb.az idegenvezetés végén nagyon megdicsérték,és az idegenvezető lány is bevonta őt amikor látta türelmetlenebb.sokat utazok vonaton,és volt hogy zsúfolt vonaton mentünk,tele alvó,fáradt emberekkel,na az én fiam meg csak mondta a magáét ezerrel,próbáltam elterelni,próbáltam valami inspirálót mutatni neki,de az utasok is jó fejek voltak,ők kezdtek vele beszélgetni amitől természetesen megnémult.lett pár perc csend.tényleg nem várható el minden embertől hogy tolerálja őket,de azt sem,hogy csodát tegyünk.a minősíthetetlen hangnemmel meg pláne nem értek egyet és a rosszindulattal sem.itt láthatóan az volt.
2011. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem, én mint "idegen ember a vonaton" fejteném ki a véleményem.

Engem is tudnak idegesíteni a kisgyerekek, amikor tanulnék, olvasnék, fáradt vagyok, stb...

De! Nagyon nem mindegy, hogy épp mivel idegesít, és mik a körülmények:

1. ha csak beszél, játszik akkor nincs jogom rászólni, kisgyerek még, ha esetleg épp valami miatt idegesít is, az saját személyes problémám, nem az ő hibája.

2. ha nyafog, hisztizik, rosszalkodik akkor viszont igenis elvárom, hogy a szülő próbálja meg lefékezni. Természetesen ha látom, hogy igyekszik, és nem megy, akkor megint más a helyzet, legalább próbálja.

Na de! Mikor a vonaton a múltkor egy kisgyerek üvöltött, sikongatott, és azt játszotta, hogy a hajamat húzta, és hátulról ütögetett, az anyja meg annyit mondott a mellette ülő nőnek, hogy "Hát nem édes?", akkor legszívesebben felképeltem volna. Előbb az anyát, aztán a gyereket.

2011. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!