Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mit csináltok,...

Anyukák! Mit csináltok, mondotok, ha idegen rászól a gyereketekre (kicsi), hogy ne beszéljen állandóan, mert zavarja?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 10:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:37.igy igaz amit az utolsó írt.én is utazom a fiammal vonatom,sose hagynám hogy mást igy piszkáljon,akkor inkább sétálok vele,meg számolok,meg énekelek,mondjuk az én fiam meg se próbálna mást piszkálni,ezt is lehet nevelni.
2011. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Megvárta, míg jól felhúzza magát, addigra volt ideje kiötleni hosszú mondókája minden apró részletét, majd a nyakadba zúdította. Ha többször rászóltál a kisgyerekedre, szerintem nem vagy hibás. Sosem azzal van a bajom, ha egy gyerek nem úgy viselkedik, ahogy elvárná az ember, hisz még gyerek, hanem azzal, ha a vele lévő felnőtt meg sem próbál hatni rá.

Szóval a néni részéről történt a hiba. Az elején kellett volna szólnia, méghozzá higgadtan és kulturáltan, akkor talán el is ért volna valamit, ráadásul nem lett volna faragatlan. Csak mert valaki öreg, még nem jogosítja fel őt arra, hogy megengedjen magának efféléket. Az öregek ugyanúgy kötelesek tisztelettudóan és udvariasan, hovatovább példamutatóan visekledni, mint a fiatal felnőttek. A valóság viszont az, hogy gyaran a bennük felgyülemlett keserűséget vezetik le ilyen módon.

2011. szept. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahhh szegenykem. Ne aggodj emiatt. Persze, hogy nem tud egy gyerek hosszu idejig csendben maradni. Egyebkent is sosem ertettem ezeket az emberkeket. Megvesszuk a jegyet A-tol a B-ig. Vannak napok amikor csendben utazunk, vannak napok amikor zajban stb. Ez nem kivansgmusor. Valaki ne a tomegkozlekedesen akarjon relaxalni es csendben uldogelni. Ahoz vallaszon mas helyet. En is utaztam olyan repulon, hogy 4 gyrekes csalad ult korulottem. Be nem allt a gyerekek szaja. Eszembe nem jutott volna odaszolni, hogy zavarnak.  Az ut vegetert, a celomat elertem es nem olyan gondolatokkal szallok fel egy tomegkozlekedesre, hogy most egy jot relaxalok a siri csendben. Te jo eg! Szerintem ez nagyon gaz. Ne aggodj emiatt. Egy gyerektol nem lehet elvarni, hogy hosszu ideig csendben maradjon. Ha igy lenne akkor mar valami gond lenne a gyerkoccel. Na persze nem azt mondom, hogy rohangaljon vagy rugdossa az utazok szeket stb. De az, hogy beszel vagy dumal hat Istenem.
2011. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes hozzászolást,de eszembe jutott a repülőutunk.. 20 hónapos lányom a fel illetve leszállást végigüvöltötte... Mondtam én neki mindent... kérleltem, hogy hagyja abba. Aztán amikor lehetett felálltunk akkor meg megprobált mindenkibe belekötni :) Hát nem kicsit volt ciki, de senki sem szolt be... pedig megvolt a hangerő rendesen...

Bocsi hogy nem a kérdésre csak ez ugy eszembe jutott,hogy mit csinált volna a néni egy ilyen helyzetben ...

2011. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
ez a helyzettől függ. én ált. rászólok, ha olyan van.3 éves lesz dec. végén és gyakorlatilag egész nap mondja a magáét. Én oda is figyelek rá, és ezért elvárom, ha megkérem, hogy most kicsit hadd beszéljek x-szel, és addig maradjon csöndben, akkor meg is tegye. pl. hivatalban biztos, ha nem tudok tőle rendesen megbeszélni vmit, rászólok, vagy akárhol. De pl. a buszon, ha beszél, hát istenem, mit lehet csinálni egy buszon, hosszú ideig ilyen kicsinek? Még az a szép, hogy megül az ölemben, nyugton, habár amúgy sajtkukac, és csak beszél.....ha ilyen esetben vki beszólna, hogy zavarja, hát én tuti visszaszólnék, hogy akkor menjen odébb, vagy szálljon le és várja meg a köv. buszt. Nem lehet elvárni ekkora gyerektől, hogy sok időt némán és tétlenül üldögéljen. Nem is lenne normális, ha azt tenné! Tele van energiával, kíváncsisággal, jó, hogy mondja a kis dolgait. aki ezt nem tudja tolerálni, az pukkadjoon meg. Persze itt nem arról beszélek, ha kiabál vagy ilyesmi. Az enyém normál felnőtt hangerősségtől vmivel erősebb hangon beszél, de nem zavaróan. inkább aranyosnak szokták tartani, a nénik meg sokszor férfiak is megjegyzik, hogy jaj de mondja, meg hogy egész nap így csicsereg? De abszolút nem rosszindulatból.
2011. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 krisztivan ***** válasza:
100%
Szerintem egy gyerektől nem lehet elvárni hogy csöndben maradjon.Ha nem kiabál és rohangászik hanem csak beszél akkor akit zavar az ne menjen emberek közé.Én bizony mondtam volna a"kedves"néninek hogy minek is van itt,miért nem megy taxival ott nincsenek emberek akik beszélgetnek egymással.Természetesen oda kell figyelni a visszaválaszolásnál de én bizony nagyon nyájasan tudom elküldeni a fe..be az embereket.
2011. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm Lányok, nagyon megértőek voltatok, jólesett, és jobban is vagyok, nagyon bántott a dolog. Már egészen selejtnek éreztem magam, aki még egy kisgyerekkel se bánni nem tud, se meg nem tudja védeni.


Természetesen szó nincs arról, hogy valakit bármikor is fizikailag piszkálnának, eszükbe se jut ilyesmi.

2011. szept. 8. 15:32
 28/28 anonim ***** válasza:

Milyen furcsa dolog ez, és mennyire helyzetfüggő, hogy kinek van igaza. Esetedben kedves kérdező, egyértelmű, hogy egy ideggyenge vénszatyorral kerültél össze, mert az, hogy beszél a kicsi egyáltalán nem lehet zavaró. A felnőttek is beszélnek buszon, vonaton, stb... Viszont én is jártam már úgy, hogy rászóltam anyukára, majd a gyerekére. Buszon utaztunk, és a kölök nagy erővel rugdosta az ülésen hátulját. Az első 3 után megfordultam, kértem anyukát, hogy szóljon rá, erre ő úgy reagált, hogy "de hát még gyerek"! Mondom neki,hogy nem vagyok vak látom, de nem az én gyerekem, nem látom, hogy nekem miért kellene tűrnöm, hogy egy vadidegen neveletlen gyerek rugdossa az ülésem. Erre anyuka nagy kegyesen megjegyezte a gyereknek (felém már nem futotta válaszra), hogy látod ennek a néninek sincs gyereke... Na gondoltam lesz még neked kemény utad, megfordultam a másik irányból és igen határozottan közöltem a gyerekkel, hogy ha még egyszer belerúgsz a székembe, akkor megeszlek, mint ahogy a többi gyerekkel is tettem, ezért nincsen nekem. Utólag így nem vagyok elájulva magamtól, de hihetetlenül örültem, hogy a hátralévő 45 percet a gyerek mozdulatlanul és szótlanul töltötte. Rá tuti hatott a dolog.

És valóban gonoszság volt ennyire megijeszteni, de ha anyukának lett volna egy kis esze, akkor nem teszi ki ennek a gyerekét.

2012. nov. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!