Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt még olyan, aki idén...

Van itt még olyan, aki idén nem vesz a kisgyermekének ajándékot karácsonykor?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 08:58
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
Miért??Anyagi okok miatt?
2011. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos... nem tudom idén karácsonyfa lesz e...baszus az ember egy kettő hova tud jutni.... :(
2011. dec. 11. 09:03
 3/53 A kérdező kommentje:
Van esetleg valami,amit olcsón tudnék neki késziteni és örülne neki,vagy 2 évesen még kicsi,hogy emlékezzen rá később,hogy ha most nem jut?Ez az első ilyen karácsonyunk :(
2011. dec. 11. 09:08
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem ajándékot, eddig szinte kivétel nélkül 10 ezres nagyságrendben, idén kimentem egy börzére és vettem 3 autót 1000 forintért (pont olyat amilyet egyébkként is akartak), dinókat 200 forintért.

Az egyik ismerős fényképeket fog kinyomtatni, abból készít kártyát-klasszikus Fekete Pétert.

De készíthetsz gyurmát neki és veszel sütiformázót és kész.

Úgyhogy ne keseredj el, inkább gondold végig mennyi pénzed van és mid van otthon, annyi jó ötlet van a neten is, biztosan találni fogsz olyat ami olcsó, belefér a keretbe és örülni is fog neki a gyerek.


Karácsonyfát, mi évek óta úgy veszünk, hogy 24-én délelőtt kimegyünk és azt mondjuk, ezer forintért keresünk fát. Kerítettek egy faágat, mondtam, oké szegények vagyunk, de igénytelenek nem, ilyen fa nem kell. Erre kaptunk egy plafonig érőt. Tavaly is 1500 forintért vettünk.

Jó nem normann és nem 20 ezerről alkudtuk le, hanem ezek alapból olcsó fák, de nagyon jó fenyő illatuk van és nagyon örültek neki a gyerekeim. De vettünk fát 200 forintért is, az egy kis fa volt.

Fára egyébként én nem adnék sok pénzt. Mert 10 ezer forintért inkább vennék egy játékot vagy könyveket a gyerekeimnek. Egy-két ezer forintot maximum, de ennél többet már sajnálok rá, mert azért már értelmes dolgot lehet venni.

2011. dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igen igazából az a legnagyobb baj,hogy még nem tanultam meg túlélni... :(

Ez a 24-én vegyünk fát ötlet tényleg nagyon jó,köszönöm :)

2011. dec. 11. 09:16
 6/53 A kérdező kommentje:
30 ezer forint a keret,azt se tudom ez mire elég,vagy mire nem... :/
2011. dec. 11. 09:24
 7/53 A kérdező kommentje:
A poén az egészben,hogy én gyesen vagyok,csakhogy nem kapok egy fillért sem,ülnek a papirjaimon a férjem egész héten 350 km-re dolgozik tőlünk,és ennyi pénzt kell beosztanunk januárig...
2011. dec. 11. 09:27
 8/53 anonim ***** válasza:
hát én nem is tudom hogy élném ezt meg,voltam én már nagyon szegény,még akkor is amikor első fiam nagyon pici volt,de ilyet még nem éltem át,mert mindig volt valaki aki segített,kaptam gyerekjátékokat,ruhát,az önkormányzatnál is jeleztem helyzetünk,és kaptam az adományokból.milyen játékkal játszik szívesen kisgyermeked?ha tudok szívesen küldök neked egy-két játékot.
2011. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Óóó..nagyon szépen köszönöm,de igazából,csak panaszkodni jöttem ,nem kivánom senkitől,biztosan vannak tőlünk jóval rászorultabbak is ,igazán kedves vagy :) Két éves koráig nem volt gond,mindent meg tudtunk neki adni,mig megvolt a gyedem,a férjemnek is volt jól fizető állása.Kölcsönünk nincs,albérletben lakunk.Csakhogy a férjem elvesztette azt az állását és most amit talált,hát 90 ezer forintért dolgozik,ennyi marad.Sajnos nemigen válogathat,epilepsziás..jogositványa nem lehet,nem veszik fel amit meglátják a papirjait.A nagyszülők jómódúak,de ők elvannak maguknak,nemigazán érdekli őket elég,hogy élünk,és ennyi.Gondolkoztam,hogy eladok,amit csak lehet,de most aprópénzért váljak meg olyan dolgoktól,amihez a kicsi is,mi is ragaszodunk,szeretünk?Még egy fél év,és mehetek dolgozni,abban bizom,hogy akkor jobb lesz,kilábalunk ebből..csak a kitartás néha kiveszik belőlem :(
2011. dec. 11. 09:59
 10/53 anonim ***** válasza:

azért csak ird meg hátha én is tudok neki küldeni valamit a fa alá.sajnálom,mert én is épp most váltottam a gyerek játékait pénzé,én is abból vettem neki ajándékot,de azért van még itt bőven.ha ő örül örüljön más gyerek is,egy postaköltség meg nem vág földhöz.

Nem akartalak kellemetlen helyzetbe hozni,tudom,hogy nem kéregettél,de én meg szívesen adnék.írd csak meg.mi a kedvenc mesehőse?elmó,micimackó?Szeret kirakózni?

2011. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!