Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális télapóval, húsvéti nyuszikával tömködni a gyerekek fejét?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 16:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%

12 éves vagy, és fel vagy háborodva. Megértem, a bátyádtól nem volt szép, hogy nem hagyta meg neked ezt a varázslatot. De ezért ne a Télapót,meg a Jézuskát utáld és ne a szüleidet, mert nem azt mondták neked 6 évesen, hogy ez a szeretet ünnepe. Ők csak próbálták megadni neked azt, amit mi is a gyerekeinknek, amiket feljebb már mindenki szépen megfogalmazott. A tesód rontott el mindent, sajnos. :(

Hidd el, hogy egyszer nekünk is leesett a tantusz, hogy a télapó nem is létezik. És, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot. De ezért a kis füllentésért sosem haragudtam a szüleimre és azóta tudom, hogy a karácsony a szeretet ünnepe (többek között).

De ettől függetlenül a gyerekeimnek amíg csak lehet fenntartom a varázslatot. Imádom a kisfiam arcát, amikor dec.6-án rohan az ablakhoz és boldogan látja, hogy a Télapó megette a kekszet és megitta a tejet, amit kikészített neki. Mert boldogabb ettől, mint az ajándékoktól. :)

2014. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Nem haragszom senkire. A bátyámnak meg külön köszönöm is :). Menőzhettem az oviban :D. Amikor a télapó megjött az óvodába... Szakállnak egy szivacsból kivágtak egy szabályos félkört, amit sikerült úgy felragasztani hogy a fele lelógott. Ezt rögtön elmondtam a mellettem ülő barátnőmnek... sajnos a télapó is meghallotta. Zarvarba jött szegény :D. Húsvétkor is akadt egy kicsi baki... egyik évben foltos nyuszit hoztak, másik évben hófehéret. Érdekes...😆 Ezek nélkül is boldog gyermekkorom volt :). És mondom, izgalmasabb volt a szüleink után kémkedni... ;)
2014. dec. 1. 18:48
 23/43 anonim ***** válasza:

Kamasz vagy. 20 év múlva szívesen megkérdeznélek, hogy eljátszod-e ezeket a meséket a gyerekednek.

A linkben leírtakkal viszont teljesen tudok azonosulni. ez az én véleményem is az ünnepi mesékről.

[link]

2014. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
75%

Miért kellene lerángatni egy szárnyaló fantáziájú kisgyereket magunk mellé a sárba? Mesét se olvassunk neki, csak a Larousse enciklopédiát?


Ajándékot nyugodtan adhattál volna gyerekkorodban is, a lányom is nagy izgalommal készíti a kis 5,5 évével az ajándékokat, mert az angyalok csak a felnőtteknek hoznak (másképp mivel magyaráznám a boltokban kapható mikulásokat, ajándékcsnmagokat meg a fenyőfa-vásárokat?). Apa ajándékát ráadásul együtt vettük meg, együtt dugtuk el a szekrényben.


Majd később, ha felnősz, ne felejts el azon elgondolkodni, hogy ha látszólag mindenki szembe megy a forgalommal, akkor nem te vagy-e az esetleg, aki valójában szembe megy.

2014. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
75%

Neked még tart a gyerekkorod, ne beszélj róla múltidőben. :) 12 éves vagy... majd kíváncsi lennék, hogy 10 év múlva is hálás leszel e a bátyádnak és arra is kíváncsi lennék, hogy a gyerekeidnek mit mondasz majd?

És vajon mit fogsz magadról gondolni, hogy 5-6 évesen felvilágosítottál mindenkit arról, hogy a Télapó nem is igazi és a húsvéti nyúl is hülyeség. Én nem lennék büszke magamra. De gondolom ezt 35 évesen, te meg csak 12 vagy. Majd gondold újra 10 év múlva...

21-es voltam

2014. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
De, fogok mesét olvasni majd a gyerekemnek, de nem fogom azt mondani, hogy igaz... gondolom senki sem. Mondjátok már el, miért olyan fontos a télapó a boldog gyermekkorhoz? Miért kell hazudni a gyerekeknek? Oké, biztos nem éli meg senki traumának, de akkor is.. És miért rontottam volna már el az óvodában a gyerekek gyerekkorát...? Teljesen feleslegesek. Ezeknek az ünnepeknek sokkal több jelentőségük van. És sajnos én is tömni fogom a gyerekem fejét, mert ,,muszály''. Az óvodában úgy is megkérdezik majd: Mit kaptál a télapótól?
2014. dec. 2. 14:16
 27/43 anonim ***** válasza:
75%
Például egy helyesítási szótárat kérhetnél tőle. Én például kimondottan örülnék, ha nem a gyerekem óvodatársai döntenék el, hogy miben is kellene hinni ötévesen. Muszájnak meg tudod, mi a muszáj... Ha nem, akkor kérdezd meg a szüleidet.
2014. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
75%
Csak pár évvel vagyok nálad idősebb, de én imádtam ezeket a dolgokat és senkire nem voltam mérges amikor kiderült, hogy nem létezett. Hangulatot adott az egész ünnepnek várni a Jézuskát, a Nyuszit és a Mikulást. Én magamtól jöttem rá és az is egy jó dolog volt, hogy "nyomoztam" az után, hogy léteznek e ezek. Nekem is van egy húgom, nem én mondtam el neki, ő is magától jött rá és később örült, hogy meghagytam neki ezt a varázslatot.
2014. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Jhajj micsoda börtöntöltelék voltam 6 évesen...
2014. dec. 5. 16:51
 30/43 A kérdező kommentje:
Mi baj van a helyesírásommal??
2014. dec. 10. 22:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!