Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes "anyák" miért nem adnak...

Egyes "anyák" miért nem adnak rendesen enni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Ma nálam járt egy ismerősöm a kisfiával. A kisfiú elkezdte enni a nyúlketrec mellett lévő szárazkenyeret, ami a nyuszinak lett odakészítve. Megkérdeztem az anyját, hogy ebédeltek-e már. Azt mondta, hogy igen, nem éhes a gyerek. A kisfiú pedig sírva fakadt és Közölte az anyjával, hogy ő éhes és ezt már otthon is elmondta. Erre annyit mondott az anyja neki, hogy már ettél otthon. Megkérdeztem, hogy mi volt az ebéd, erre Közölte, hogy gyorsan összedobott zacskós levest és azt ettek. Felajánlottam, hogy adok a kisfiának rakott krumplit, mert ma az az ebéd. A gyerek erre megörült, de az anyja nem engedte, hogy adjak neki, mert majd kap vacsorát. Ezt 13:00 órakor mondta. A gyerek ezután megint elkezdett sírni. Annyira sajnáltam, hogy hazaküldtem őket és megkértem, hogy többet ne Jöjjön, mert megszakad a gyereken a szívem. Erre megsértődött. A nőt nemrég ismertem meg, néhányszor már volt nálunk. Nagyon jó anyagi körülmények között élnek, több autójuk van és nemrég értek haza Mallorcáról. Folyton arról beszél, hogy milyen ruhát vett, hova mennek kikapcsolódni, stb. A gyereknek nincs ételallergiaja, ez már egy korábbi beszélgetésből Kiderült, szóval nem lett volna baja a krumplitol. Viszont rettenetesen sovány a gyerek. Egyszerűen azóta nem térek magamhoz amióta hazament, hogy hogy tudott ilyen nyugodtan a nyaralásárol mesélni, amikor a gyereke ott sírt mellette, hogy éhes.

Nem értem az ilyen "anyákat", hogy megis hogy gondolta, hogy a zacskós levessel estig kibírja a gyerek. Sőt egy 7 éves fejlődésben lévő gyerek étrendjében mit keres egyáltalán az ilyen hulladék? Erről a nőről egyből az a nő jutott eszembe, aki fénnyel etette a kétéves gyerekét, aki végül 4 kilósan éhenhalt. Az ilyenek mégis hova teszik a józan eszüket?



2015. júl. 9. 16:30
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Nem adhattam kekszet neki, mert nem ehet édességet. Engem nem érdekel, hogy zacskós levest ad valaki a gyerekének, ha kap mellé mondjuk főzeléket vagy valami tápláló ételt. De ez a gyerek nem kapott. Az anyja konkrétan azt mondta neki, hogy ettél otthon levest, legyen elég, nem vagy éhes, majd kapsz vacsorát. Nem foglalkozom azzal, ha valaki vega vagy egészség mániás, ha a gyereke nem nalam sír, hogy éhes. Devez a kisfiú képes volt megenni a nyúl szárazkenyeret és konkrétan sírt, hogy éhes.

Egyébként az utca végén laknak minden nap el kell mennem mellettük. Rettenetes lesz nap mint nap elmenni mellettük úgy, hogy tudom hogy egy gyereket sanyargatnak.

Erősen gondolom azon, hogy bejelentést teszek a Gyermekjóléti szolgálatnál, ha van ilyen. Lelkileg nagyon megviselt ez az egész.

2015. júl. 9. 17:07
 12/43 anonim ***** válasza:
40%

hogy nem ehet édességet, ez abszolút az anyja döntése, ebben szerintem kb. minden 5. ember egyetértene vele...


a körülményeket meg nem ismered, nyilván nem egész héten zacskós levesen élnek, talán azt sem ette meg normálisan, és ezért nem kapott másodikat, mint írtam, nehezen elképzelhető hogy szívtelenségből, lustaságból nem eteti a gyereket, ha jók a körülmények nyilván tele a hűtő félkész ételekkel, amiket még mikrózni se kell és már a gyerek kezébe nyomhatná, de nem teszi, és ennek meg van a maga oka, még ha számodra hihetetlen is. persze vannak akik éheztetik a gyereküket, kb. az anyám 0,5%-a, lehet hogy ő is pont ilyen, de azért induljunk már ki a jobbik esetből...

2015. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
61%

A helyedben én bejelentést tennék. Ha félreértés (bár ebben az esetben erősen kétlem, hogy az anyuka fél mondattal nem említette volna, hogy esetleg a gyerek nem akart enni és próbál következetes maradni), akkor egy látogatás és nem fogják zargatni őket. Ha viszont valóban éhezteti a gyereket, akkor legalább figyelnek rájuk.


Hatalmas tévhitként él nem csak az átlagemberek között, de még a szociális szakmában is, hogy ahol jólét van, ott a gyereknek feltétlenül jut mindenből. Sokszor a kevésbé jómódban elő inkább magának juttat kevesebbet, de a gyerek kapjon. Aki pedig nem akar adni a gyerekének, az akkor sem fog, ha 20 gyereknek is tudna adni. Ez mentalitásbeli dolog.


A szociális, gyermekjóléti szakma pedig sokszor ott bakizik, hogy kevésbé figyelnek a jómódúakra, pedig ott is bőven történnek visszaélések, viszont a szegényebb réteget olykor akkor is vegzálják, ha nincs rá okuk.

Rokonom dolgozik ilyen területen és őt is rettentően zavarja a rendszernek ezen hibája. A látszólag jómódúaknál (ahol nem derül ki, hogy magas a bevétel, vagy csak sok hitelt vettek fel) sajnos többnyire csak akkor pattannak ki az ilyen ügyek, amikor már nagyon nagy baj van.

Lásd a "fényevő" agárdi kisfiút, vagy egyéb, életveszélyes bántalmazások, veszélyeztetések. Ne tessék azt gondolni, hogy ilyen "jó családban" nem fordul elő. Nagyon is előfordul, csak több, jobb eszközük van arra, hogy kifelé fenntartsák a látszatot.

2015. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem kell túlzásokba esni! Soha nem éheztettem a gyerekeimet, mégis ha elmentünk valahová mindig tudtak enni, megettek olyat is amit otthon nem. A kicsi ha nem figyelünk például falatozza a száraz kutyatápot. Egyébként meg a gyerekek, mint tudjuk igen csak hajlamosak a túlzásokra. Ennyi miatt a Gyermekjólétihez menni szerintem nevetséges. A környezetükben mit mondanak? Nincsenek közös ismerőseitek, akitől tudnál érdeklődni?
2015. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
51%
Most jól le leszek pontozva. 4 és fél a lányom, és 2-3 évesen evett zacskós levest!!! Hogy miért? Mert MÁST NEM EVETT MEG!! Nem mondom azt, hogy főzök, mert ez így nem igaz. Hetente 4-5 alkalommal csinálok valamit ( minden másnap). Plusz hozunk a közeli kajáldából is, plusz anyósom a szomszédban lakik, ő is szokott főzni. Volt, mikor a védőnőnek panaszkodtam, hogy nem eszik a gyerek, erre azt mondta, vigyem olyan helyre, ahol kajálna. Oké, vittem a szüleimhez, ott evett. Utána rákapott arra, hogy ott se hajlandó enni. Volt 4 féle főtt étel, lányom megcsináltatta vele az ötödiket, és egyikből se evett!!! Akkor most mehetek a börtönbe, mert az édességen kívül SEMMIT nem eszik meg? Az oviban épp tegnap szóltak, hogy úgy dugtak egy falat kenyeret a szájába, mert meg se hajlandó kóstolni semmit! És ez kb 2 éves korában kezdődött. Eleinte elég sok dolgot evett, aztán egyre kevesebbet. A frász kerülget, hogy 15 kg a gyerek, de senki nem tud semmit mondani. Próbáljak olyanokat adni neki, amit megenne. De nem tömhetem édességgel!!! Volt, amikor nem adtam neki cukorkát kaja helyett, akkor inkább nem evett egész nap. Utána fél éjszaka sírt, hogy éhes... Padlón vagyok tőle, de hogy ezek szerint veszélyeztetem, ez új...
2015. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
33%
épp ezért mondom, de sajnos vannak olyan anyák, akik úgy érzik, mindenki életébe jogosultak beleszólni, a "kihaénnem" típustól meg a falnak megyek
2015. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Aláírom, hogy vannak helyzetek amikor a gyerek nem hajlandó megenni az elé tett ételt. De ez a gyerek 13:00-kor sírt l, hogy éhes. És megette volna azt amit elé teszek, de az anyja nem engedte. És estig az anyja állítása szerint nem kap ételt. Hát nem tudom, hogy mi a gyermek veszélyeztetés, ha ez nem számít annak. Engem nem érdekel, hogy ki milyen vallás alapján eteti a gyerekét. Felőlem ehet ebédre egy kiló pászkát is vagy csokit. Nincs hozzá közöm. De ez a gyerek azért sírt, mert éhes és nem kaphatott sem főtt, sem pedig más ételt. Az édesség tiltása sem érdekel, én sem eszem ilyesmit.
2015. júl. 9. 18:17
 18/43 anonim ***** válasza:
31%

"A nőt nemrég ismertem meg, néhányszor már volt nálunk."- Akkor sokat tudhatsz róluk biztosan, hogy ítélkezz. "Viszont rettenetesen sovány a gyerek." Ez is nézőpont kérdése, van akinek mindenki sovány, aki nincs elhízva pl., tehát ez is csak a te megítélésed.

"Sőt egy 7 éves fejlődésben lévő gyerek étrendjében mit keres egyáltalán az ilyen hulladék?" Na ezt meg hogy képzeled egyébként? Azért mert neked az szemét, lehet, hogy másnak nem az, és nem vagy a dietetikusuk sem, majd eldöntik, hogy mit esznek.

Nem tudom, van-e gyereked, de ha nincs, akkor megsúgom, a gyerekek tudnak furák lenni és leégetni a szüleiket. Pl. vendégségben rendszerint a legrosszabb arcukat mutatják, mindent felfalnak, amit otthon soha, és bizony van olyan gyerek, aki csak zacskós levest eszik, és azért is könyörögni kell neki.


Ha nem aggódsz, hogy nem jól érted, akkor jelentsd fel, ha ettől jobban érzed magad! De le a kalappal, ha ennyiből te meg tudsz bármit állapítani, látnok lehetsz.

Vagy kamuzol.

2015. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
24%

Nekem az egészből csak annyi jött le, hogy nagyon rosszindulatú vagy kedves Kérdező. Képzeld, az én gyerekem is képes fél órával az után, hogy teleette magát, a fagyispult előtt sírni, hogy milyen éhes és neki kell a fagyi. Baromira nem látsz bele a másik család életébe, de ítélkezni az nagyon megy...


Kicsit több bölcsesség, megértés meg ilyenek. Nagy szükséged van rá.

2015. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
22%
Ja igen, meg én is világéletemben nagyon sovány voltam, a szülőszobára 58n kilóval menet ki (időre, normál súlyú gyerekkel), engem is mindenki piszkált, hogy éhezem,közben meg zabáltam,mint egy disznó. Te is nagyon tudhatod, hogy a kisfiú miért sovány. Kisgyerekek gyakran soványak.
2015. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!