Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes "anyák" miért nem adnak...

Egyes "anyák" miért nem adnak rendesen enni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Ma nálam járt egy ismerősöm a kisfiával. A kisfiú elkezdte enni a nyúlketrec mellett lévő szárazkenyeret, ami a nyuszinak lett odakészítve. Megkérdeztem az anyját, hogy ebédeltek-e már. Azt mondta, hogy igen, nem éhes a gyerek. A kisfiú pedig sírva fakadt és Közölte az anyjával, hogy ő éhes és ezt már otthon is elmondta. Erre annyit mondott az anyja neki, hogy már ettél otthon. Megkérdeztem, hogy mi volt az ebéd, erre Közölte, hogy gyorsan összedobott zacskós levest és azt ettek. Felajánlottam, hogy adok a kisfiának rakott krumplit, mert ma az az ebéd. A gyerek erre megörült, de az anyja nem engedte, hogy adjak neki, mert majd kap vacsorát. Ezt 13:00 órakor mondta. A gyerek ezután megint elkezdett sírni. Annyira sajnáltam, hogy hazaküldtem őket és megkértem, hogy többet ne Jöjjön, mert megszakad a gyereken a szívem. Erre megsértődött. A nőt nemrég ismertem meg, néhányszor már volt nálunk. Nagyon jó anyagi körülmények között élnek, több autójuk van és nemrég értek haza Mallorcáról. Folyton arról beszél, hogy milyen ruhát vett, hova mennek kikapcsolódni, stb. A gyereknek nincs ételallergiaja, ez már egy korábbi beszélgetésből Kiderült, szóval nem lett volna baja a krumplitol. Viszont rettenetesen sovány a gyerek. Egyszerűen azóta nem térek magamhoz amióta hazament, hogy hogy tudott ilyen nyugodtan a nyaralásárol mesélni, amikor a gyereke ott sírt mellette, hogy éhes.

Nem értem az ilyen "anyákat", hogy megis hogy gondolta, hogy a zacskós levessel estig kibírja a gyerek. Sőt egy 7 éves fejlődésben lévő gyerek étrendjében mit keres egyáltalán az ilyen hulladék? Erről a nőről egyből az a nő jutott eszembe, aki fénnyel etette a kétéves gyerekét, aki végül 4 kilósan éhenhalt. Az ilyenek mégis hova teszik a józan eszüket?



2015. júl. 9. 16:30
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Vajon az agárdi fényevo kisfiú szomszédai és ismerősei is ilyen " nem avatkozom bele más dolgába" nézetet képviseltek és homokba dugták a fejüket, mígnem meghalt a kisfiú? Vajon hány ilyen tragédiának kell történnie ahhoz, hogy néhány válaszoló végre kidugja a homokból a fejét és ne takarozzon a "nekem semmi közöm hozzá" maszlaggal?!
2015. júl. 9. 19:07
 22/43 anonim ***** válasza:
31%

Próbáld meg értelmezni, amit leírtak, aztán ments meg másokat.

A fényevők gyerekét meg nem látta senki, az volt a gond leginkább, még a védőnő sem. Gondolkodjál már! Közel sem ugyanaz...

Nyugodtan jelentsd fel, attól leszel jobb ember. Remélem, kiderül emiatt, hogy semmi baj, és te is bemutatkozol, milyen ember vagy. Van aki mindent jobban tud és csinál. Most már biztos vagyok benne, hogy nincs gyereked, és fogalmad sincs az egészről:)

2015. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó: az agárdi esetben a háziorvos tudott a gyermek állapotáról, javasolt kivizsgálásokat, de beutalót nem adott a szülőknek. Ha így járt volna el, nem lenne most másodrendű vádlott.


A témához: Erősnek érzem a feljelentést, bejelentést, én az anyukával beszélgettem volna el komolyan.


Válaszolók: Képzeljétek magatokat a másik oldalra. Ha a vendégségben a gyermeketek sír, hogy éhes, megtiltjátok a házigazdának, hogy enni adjon neki? Azért ez erős kicsit. Nálam a gyerek eszik, ha éhes.

2015. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
22%

:-D istenem!

Te inkább foglalkozz a saját dolgoddal!

Mindenkinek jobb lesz...

2015. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
27%
23! A háziorvos nem szomszéd volt, a kérdező nem gyerekorvos.
2015. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
13%
letetted elé az ételt és az anyja nem engedte hogy megegye?? hát őszintén, én is plafonon lennék a gondolattól, hogy a barátnőm akarná etetni az én gyerekem!!
2015. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
46%

23-nak még:

Én meg nem engedem meg mindenhol, hogy egyen. Pl., ahol nem megfelelőek a higiéniai viszonyok, vagy egyszerűen nem tetszik az étel állaga, vagy aki adja. Vagy egyszerűen TUDOM, hogy nem éhes, csak kér, hogy maradhasson még, mert nem akar elindulni (ilyen is van). Nálunk nem divat összevissza enni az étkezések között. Nálatok meg akkor eszik, ha éhes, meg ott ahol akar. Nem vagyunk egyformák, erről van szó pont.

De továbbra is úgy gondolom, azt jelent fel, akit akar.

2015. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
67%

Bőven el tudom képzelni, amit írsz! Fiam ovistársa minden reggel éhesen ment oviba, az anyjának eszébe sem volt, hogy legalább egy pohár kakaót adjon neki...Majd eszik az oviban, közölte.


Aztán suliba kerültek, folytatódott. Együtt mentünk úszótanfolyamra, kétszer sírt a kisfiú. Aztán kibökte, hogy nagyon éhes:S Nem is vacsorázott. Mindez reggel 9-kor...

2015. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
31%
minek az embernek ellenseg ha vannak baratai....veled se baratkoznek szivesen kerdezo...probalom a gyerekem etkezeset szabalyozni, nevelni, erre egyszer csak neked koszonhetoen becsenget a gyamugy. gondolkozzal mar.
2015. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
88%
Tedd azt, amit a lelkiismereted megkíván, de ha félreértelmezted a dolgokat, kell tudni bocsánatot is kérni! MAjd írd meg, hogy hoögy döntöttél. Szia!
2015. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!