Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes "anyák" miért nem adnak...

Egyes "anyák" miért nem adnak rendesen enni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Ma nálam járt egy ismerősöm a kisfiával. A kisfiú elkezdte enni a nyúlketrec mellett lévő szárazkenyeret, ami a nyuszinak lett odakészítve. Megkérdeztem az anyját, hogy ebédeltek-e már. Azt mondta, hogy igen, nem éhes a gyerek. A kisfiú pedig sírva fakadt és Közölte az anyjával, hogy ő éhes és ezt már otthon is elmondta. Erre annyit mondott az anyja neki, hogy már ettél otthon. Megkérdeztem, hogy mi volt az ebéd, erre Közölte, hogy gyorsan összedobott zacskós levest és azt ettek. Felajánlottam, hogy adok a kisfiának rakott krumplit, mert ma az az ebéd. A gyerek erre megörült, de az anyja nem engedte, hogy adjak neki, mert majd kap vacsorát. Ezt 13:00 órakor mondta. A gyerek ezután megint elkezdett sírni. Annyira sajnáltam, hogy hazaküldtem őket és megkértem, hogy többet ne Jöjjön, mert megszakad a gyereken a szívem. Erre megsértődött. A nőt nemrég ismertem meg, néhányszor már volt nálunk. Nagyon jó anyagi körülmények között élnek, több autójuk van és nemrég értek haza Mallorcáról. Folyton arról beszél, hogy milyen ruhát vett, hova mennek kikapcsolódni, stb. A gyereknek nincs ételallergiaja, ez már egy korábbi beszélgetésből Kiderült, szóval nem lett volna baja a krumplitol. Viszont rettenetesen sovány a gyerek. Egyszerűen azóta nem térek magamhoz amióta hazament, hogy hogy tudott ilyen nyugodtan a nyaralásárol mesélni, amikor a gyereke ott sírt mellette, hogy éhes.

Nem értem az ilyen "anyákat", hogy megis hogy gondolta, hogy a zacskós levessel estig kibírja a gyerek. Sőt egy 7 éves fejlődésben lévő gyerek étrendjében mit keres egyáltalán az ilyen hulladék? Erről a nőről egyből az a nő jutott eszembe, aki fénnyel etette a kétéves gyerekét, aki végül 4 kilósan éhenhalt. Az ilyenek mégis hova teszik a józan eszüket?



2015. júl. 9. 16:30
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
68%

hat, mi tudunk egy fel tortenetet. Lehet, hogy erdemes lenne meg beszelgetni az anyukaval.

Az en lanyon sem ehet semmit ket etkezes kozott, mert akkor legkozelebb nem eszik. Ha nem tetszik neki az ebed, persze jo kajakat kap, akkor majd eszik uzsira... Sajnos most meg igy is valogatos lett. Ha nem kotnem az ebet a karohoz, akkor ures tesztan elne, igy azert jobb a helyzet.

Lehet, hogy anyuka amugy is torkig volt, hogy nem ebedelt a gyerek, a velemenyed meg betette nala a kiskaput...

De lehet, hogy nem igy van. Nem ismerjuk mindket fel mesejet.

2015. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az nem tetszik a sztoriban, hogy a gyerek dél körül evett és az anyja deklarálta, hogy estig nem kap újból ételt.


5 éves gyereknek azért illene naponta ötször ennie. Viszont az anyuka kijelentéséből csak az ebéd és a vacsora biztos, a reggeliről nem is esett szó. Ez semmiképp nem jó, akkor sem, ha tényleg nevelési céllal nem kap, mert esetleg válogatós. Bár ha ez lenne a helyzet, akkor gondolom említette volna.

2015. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, a fél történet szempontjából ez is védhető. Az enyémek nem esznek ötször, egyszerűen ennyi a kapacitásuk, maximum 4, megtömni meg nem fogom. A vacsora ideje meg egyéni, van akinél 5-kor, van akinél 8-kor. Az is lehet, hogy a gyerek nagyon válogatós korszakát éli, az anyja meg próbálkozik a nevelésével, és vacsoráig nem kap mást.

Semmit sem tudunk, csak feltételezünk.

2015. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként meg említhette is, mi egy verziót kaptunk készen, nem voltunk ott. :)
2015. júl. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
76%

Akkor a legegyszerűbb megoldás: valamilyen kitalált étkezési problémát vázolj fel a saját gyerekeddel kapcsolatban. Válogatós, nem mindig eszik, nincs új receptötleted, stb.

Máris a kajára lehet terelni a szót. Mivel tanácsot adni mindenki szeret, valószínűleg mélyebben belemerül abba, hogy ő miként intézi a gyerek étkezését. Érdeklődve nyugodtan bele lehet kérdezni, hogy no és mit eszik, amikor..? Hányszor eszik egy nap? Szerinted én hogyan csináljam?


Aztán a kapott infókból le lehet vonni a következtetést, hogy éppen egy rossz napnak voltál tanúja, vagy általánosságban alultáplált a gyerek.


Utána dönteni is könnyebb, hogy lépj-e valamit.

2015. júl. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
63%
Az én lányom is képes megenni a boltban a kenyérszeletelő gep alatt kipotyogott száraz kenyervegeket. Így imádja a kenyeret, hogy még azt is megeszi ha nem figyelek oda. És mást nagyon nem is eszik kenyerem kívül, utal enni, persze vendégségben bármit megeszik. Nekem is ég a fejem ilyenkor, mert biztos azt hiszik nem adok neki otthon. De érdekes módon az értelmesebbje ezt megérti, tudja hogy egy 5-6 éves gyerek ilyen. Unokahúgom mikor kicsi volt, mindig átszolt a szomszéd néninek, hogy nem adnal valamit, mert éhes vagyok. Úgy hogy előtte ebédelt, "13.00-kor". A szomszéd egy óvónő volt az óvodában, még szerencse, mert tudta hogy ő alapból ilyen koldulos az oviban is. Szóval ne ítélkezz előre, ha nem ismered a körülményeket. Ennyitol nem kene feljelentést tenni. Csak azt találom furának ebben az egészben, hogy miért nem engedte az anya hogy egyen nálatok. De biztos erre is lenne magyarázat, csak azt nem tudtad. Én mindig meg szoktam engedni, örülök ha végre enni akar valahol, ha otthon alig eszik.
2015. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
67%

Rossz evő csontsovány gyereknek, de más gyereknek se tiltja meg az ember, hogy egyen, ha sír, hogy éhes. Nem érdekel se a büszkeség se hogy "mit szól a falu", ha éhes, egyen akár a szomszédban is, majd visszahívjuk őket máskor és akkor ők esznek nálunk.


Ami alap: Ha a gyerekem azt mondja, hogy éhes vagy szomjas vagy akármi baja van vagy fáj valamije, basszus elhiszem neki!! Ha az a tapasztalatom, hogy csak kikéri az ételt de nem eszik rendesen, akkor először csak kicsit szedek neki. Alapjában azt érzem a legdurvábbnak, hogy valaki NEM HISZ A GYEREKÉNEK, mikor enni kér mert éhes!! Milyen érzés lehet ez a gyereknek?!?! Csak hab a tortán számára ezek mellett a tényleges éhségérzet...


A problémát nem tudod azzal megszünteti, hogy ilyen-olyan csellel megteted a gyereket, amikor nálad vannak. Meg kellett volna kérdezni az anyukát, miért nem ehet a kisfiú, ha egyszer épp most éhezett meg (annak ellenére, hogy kapott egy nyilván rendkívül tápláló zacskós levest ebédre...).


Lehet a kérdezőt támadni, de abban igaza van, hogy jobb félni mint megijedni, és valahol igenis dicséretes, hogy a mai világban még bárkit is érekel bármilyen szinten mások élete, nem pedig cinikusan elüti a dolgot ilyen megjegyzésekkel, hogy minek ellenség ha van barátod, vagy hárítja a felelősséget azzal, hogy nem szólhatok bele mások dolgába vagy biztos tudja az anya, hogy mit csinál. De nem kell mindjárt az atyaúristenhez rohanni feljelentgetni, lehet intelligensen is utána járni a problémának (beszélgetés, kérdezés és hasonlók).


Amit nem értek: egy hétéves ha éhes, fogja magát és kivesz valamit otthon a hűtőből, nem? Vagy ezt is tiltják neki?

2015. júl. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, hogy egyszeri dolog volt? Lehet, hogy valamilyen okból kifolyólag tényleg nem adott egyebet neki, az említett tasakoslevesen kívül. Vagy zavarában (remélhetőleg a lelkiismerete miatt) magyarázkodott fére. Bármi lehet a háttérben.

Ha több információ lenne róluk, vagy ha többen is észrevették, hogy valami nincs rendben, megalapozottnak látnám az aggodalmad.

2015. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ! Ma a boltban találkoztam a szomszédjával. Hallgattam rátok és nem rohantam feljelenteni. Tapintatosan megpróbáltam kideríteni, hogy miért nem kap a gyerek enni. Megemlítettem neki, hogy milyen aranyos gyereke van a mellettük élő nőnek. Erre a szomszédja Közölte, hogy aranyos a gyerek meg minden, de ő nagyon sajnálja őt. Kiderült, hogy a kedves anyuka mentálisan beteg. Rendszeresen jár hozzájuk a gyermekvédelem. Azért nem ad rendesen enni a gyereknek, mert szerinte ha jól lakik, akkor elkezdi élvezni az evést, az ízeket és hosszútávon ez nem jó. Csak annyi ételre van szüksége, amennyi az életben maradáshoz szükséges. Korábban volt már egy kislánya, akit a nagyszülők vettek ki az intézetből, mert elvették tőle. Azt nem lehet tudni, hogy miért, de gondolom az állam csak úgy nem vesz el gyereket a szüleiktől.

Tanulságos volt ez a történet. Örülök, hogy már az illetékes szervek foglalkoznak a gyerekkel, de egyáltalán nem Örülök annak, hogy ilyen hülye anyák léteznek. Minden gyerek megérdemne egy gondtalan gyermekkort. Akik azt írták, hogy egy síró, éhes gyerek életébe nem szabad beleavatkozni, az vagy egy szívtelen ember vagy pedig saját magára ismert és hasonlóan éhezteti a gyerekét. Ebből is látszik, hogy nem való mindenkinek gyerek, a válaszolók 70%-nak egész biztosan nem.

2015. júl. 10. 17:12
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Így mindjárt más, teljesebb a történet. Viszont csak a kérdést olvasva két történet jutott eszembe. Az egyik mikor húgom óvódás volt nagyon ízlett neki az uzsonna (talán lekváros kenyér volt, már nem is tudom) és mikor ment érte anyum, mondta neki hogy ő nem evett uzsonnát, neki nem adtak. Ezt váltig állította óvónő és dadus előtt, hogy a végén ők is elgondolkoztak, meg szégyellték magukat, hogy hogy hagyhatták ki őt. Kapott még két szeletet. Aztán hazafelé mondta anyunak hogy igazából kapott csak kivitték az uzsit mielőtt repetázhatott volna.

A másik az unokaöccsém 6 éves volt, mikor egyik hétvégén sírt az anyjának,hogy a nagymamánál (nem anyukámnál a másiknál) nem kapott enni egész nap. Felzabált otthon levest és másodikat is rendesen mint aki tényleg nem evett. Nővérem azért érezte hogy valami nem kerek, felhívta a nagymamát aki sírva fakadt hogy de hát mittudomén volt ebédre amit nem szeretett, erre nagymama próbálta hátha mást enne, legalább egy szendvicset, de a gyerek csakazértsem módon nem evett semmit, mert "nem éhes".

Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ha a mentális betegség miatt már elvettek tőle egy gyereket, akkor a másodikat hogy sikerült megszülnie, nem kerül ez nyilvántartásba valahol vagy ilyesmi?

2015. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!