Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lopott a gyerekem. Mit csináljak?

Lopott a gyerekem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma a karácsonyi bevásárlás alkalmával a 7 éves okos értelmes kisfiam elemelt a tescoból 3! doboz legót.Itthon vettük észre.Vissza akartuk vinni de féltünk,a vevőszolgálatnál valami rendőri ügy lett volna belőle.Úgyhogy nem vittük vissza,de természetesen elvettük tőle.Nagyon kétségbe estünk.Oké,hogy lego mániás de ami tőlünk tellett azt meg adtuk neki. Sok legoja van már itthon, karácsonyra is azt fog kapni.Két napja fedeztünk fel a játékai közt idegen lego darabokat,amiket bünbánóan be is vallott,hogy az iskolából csent el.Elbeszélgettünk vele és vissza is vitettük vele és most tessék...

Van egy három évvel idősebb báttyja de ő soha nem csinált ilyet.Természetesen megdorgáltuk,elmagyaráztuk neki újra,hogy ilyet nem szabad csinálni nem így müködnek a dolgok és éreztettük vele mennyire haragszunk amiért ilyet csinált,de nem tudom lesz-e foganattja.Hol rontottuk el?


2015. dec. 6. 22:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Kamu vagy sem, a Tescoban nagyon sok dolog nem csipog be.


Üdv: Egy Tescos alkalmazott

2015. dec. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
4%

"elemelt a tescoból" amit otthon észre is vettetek.

"Két napja fedeztünk fel a játékai közt idegen lego darabokat" amit be is vallott hogy az iskolából csent el. Akkor most mégis mi van? Honnan lopott? És végül mikor vettétek észre?

Szerintem ott rontottad el, hogy te is kamuzol, így a gyerek is rosszul van nevelve, így ő meg lop. Téged is nevelni lehetne egy kicsit, nem mindig a gyereket büntetjük.

2015. dec. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
40%

Mégis hogy csipogna be olyan, amin nincs áruvédelmi eszköz, kérdezem némely válaszadót!

Amúgy a sztori maga tényleg durva. De ugyanakkor ha kamerafelvétel rögzítette esetet, még gondotok lehet ebből. Főleg, ha felismernek, ha legközelebb jártok arra.

2015. dec. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Tisztában van vele, hogy mit jelent a lopás? Hogy milyen következményei vannak pl egy felnőtt esetében? El kell neki mondani világosan.

Az én gyerekemnek is volt ilyen időszaka, bár ő csak és kizárólag az iskolából lopott és csak olyan dolgokat, amire semmi szüksége nem volt, pl csokit, amit nem is szeret, törött ceruzát, félig ragott radírt. Mi más okból jártunk pszichológushoz, neki az volt a véleménye, hogy figyelemfelhivas az egész. Szerencsénk volt, a tanár partner volt és egy ismerős rendőrrel karöltve tartottak egy osztalyfonoki órát a lopasrol -altalanossagban, még véletlenül se említve senkit név szerint, senkire nem celoztak. Nálunk pár hónap alatt megszünt a problema

2015. dec. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Én visszavinném. Mit csinálsz vele, ha már elvetted? 2 hét múlva előveszed, hogy ugyan loptad és ejnye-bejnye, de ha már nem vittük vissza, akkor itt van? Ebből nem tanul. Ugye nincsenek felbontva a dobozok? Rendőrt nem hiszem, hogy fognak hívni, ha együtt viszitek vissza és őszintén elmondjátok mi történt. Jegyzőkönyvet biztos felvesznek, meg legalább ott megdorgálják a gyereket egy kicsit, hátha észhez tér. Még mindig jobb, mint ha legközelebb felismernek és akkor lesz belőle feljelentés...
2015. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
16-al értek egyet én is visszavinném méghozzá úgy, hogy neki kell odaadnia és elmondania mit csinált... én még jegyzőkönyvben sem vagyok biztos hogy vennének fel, de a fiad talán ott abban a helyzetben egy életre megtanulná nem lopunk, mert azért biztos megdorgálják (ha mégsem én még szólnék is érte, hogy dorgálják csak meg! :) )
2015. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás: ebben az évben nincs több Lego, Karácsonyra se kap. El kell tenni az összes Legoját és januárban visszakapja. Utána megfenyegetni, hogyha még egy ilyen történik (lopás bárhonnan) soha többet nincs Lego!

Most el kell kapni nagyon szigorúan, mert lopás nem tolerálható semmilyen szinten.

2015. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Vigyétek vissza. Nem lesz belőle ügy, de a gyerek érezni fogja, hogy ez bizony komoly dolog.

Nem rontottátok el sehol, nem a gyerek jellemével van baj, és valószínűleg a tietekkel se. De az ilyen lopkodás mindig jelzés, és általában valami érzelmi problémára utal. Ha az én gyerekem lenne, biztos pszichológushoz fordulnék vele.

Van a gyereknek saját zsebpénze, meghatározott összeg amit rendszeresen kap és arra költ amire akar? Vezessétek be feltétlenül. Nem érzi magát túlságos hátrányban a bátyja mellett, aki természettől fogva többet tud, erősebb stb. mint ő? Hiába van látszólag minden rendben a gyerek körül, valami érzelmi problémája mégiscsak van, mert ok nélkül egy ekkora gyerek nem lop el semmit egy áruházból.

2015. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Van ami nem sípol be a boltban. Egy ismerősöm egy csomag rágóval sétált ki, levette az állványról de közben történt valami és a szalag helyett zsebre rakta.

De az egy teljesen más érték mint majd 10ezer forintnyi lego.



Amúgy meg vigyétek vissza a legót, adja vissza a gyerek, és kérjen bocsánatot az üzletvezetőtől.

Az otthoni kis dorgálásból eddig sem tanult semmit.

2015. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Ma munka után visszavisszük.Szerencsére nincsenek felbontva.Természetesen Ő is eljön velünk és reméljük tanul az esetből.
2015. dec. 7. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!