Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lopott a gyerekem. Mit csináljak?

Lopott a gyerekem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma a karácsonyi bevásárlás alkalmával a 7 éves okos értelmes kisfiam elemelt a tescoból 3! doboz legót.Itthon vettük észre.Vissza akartuk vinni de féltünk,a vevőszolgálatnál valami rendőri ügy lett volna belőle.Úgyhogy nem vittük vissza,de természetesen elvettük tőle.Nagyon kétségbe estünk.Oké,hogy lego mániás de ami tőlünk tellett azt meg adtuk neki. Sok legoja van már itthon, karácsonyra is azt fog kapni.Két napja fedeztünk fel a játékai közt idegen lego darabokat,amiket bünbánóan be is vallott,hogy az iskolából csent el.Elbeszélgettünk vele és vissza is vitettük vele és most tessék...

Van egy három évvel idősebb báttyja de ő soha nem csinált ilyet.Természetesen megdorgáltuk,elmagyaráztuk neki újra,hogy ilyet nem szabad csinálni nem így müködnek a dolgok és éreztettük vele mennyire haragszunk amiért ilyet csinált,de nem tudom lesz-e foganattja.Hol rontottuk el?


2015. dec. 6. 22:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb, amit tehettek.
2015. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Majd ird meg mi volt! Hogy hatott a kisfiadra?
2015. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Kár volt tartani a tescotól.Visszavittük a legokat,elmontuk mi történt tegnap,a kisfiam könnyeit nyelve bocsánatot kért és megigérte hogy többet nem csinál ilyet.Még az ügyfélszolgálatos kishölgynek is könnybe lábadt a szeme.Sőt a "biztiboy"megköszönte, hogy visszavittük a dolgokat.Mi megnyugodtunk,úgyhogy tulajdonképpen happy end is lehetne a vége ha a gyerek is komolyan gondolta a bűnbánatot és nem fordul elő ilyen többet.Az biztos, hogy jobban figyelünk rá ezentúl és nem csak vásárláskor hanem megpróbáljuk kideríteni mi váltotta ki belőle ezt a viselkedést.Bár most sincs elhanyagolva azt hozzá kell tenni.
2015. dec. 7. 19:12
 24/32 anonim ***** válasza:
Én abban biztos voltam, hogy a "Tesco" nem csinál ci8rkuszt ebbol. Remélem a kisfiad tanult belole. :)
2015. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Csipogó nincs, de vonalkód van, szóval besípolt volna mindenképp -pláne, hogy 3 darabról van szó.
2015. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Nem csinál cirkuszt? Hümmm, én egyszer emeltem el 2 db csokit(!), fél évre rá ott ültem a bírónő előtt, mert feljelentettek.

Ennyit erről. :D

2015. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a hihetetlen ebben de biztosíthatlak,hogy szóról szóra igaz.Nem érdekel elhiszed vagy sem,részünkről lezártnak tekintjük az ügyet.Legalább is nagyon bízunk benne...
2015. dec. 8. 12:34
 28/32 anonim ***** válasza:

27, nem mindegy, hogy 16 évesen csináltad és elkaptak, vagy 7 évesen és nem derult ki.


egyébként meg nem, nem csipog be minden... én elhiszem a torténetet.

2015. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Nem csinál cirkuszt? Hümmm, én egyszer emeltem el 2 db csokit(!), fél évre rá ott ültem a bírónő előtt, mert feljelentettek."


Aha, gondolom másnap hiánytalanul és épen visszavitted a csokikat, majd pedig bocsánatot kértél. :) Ja, bocs, nem, nyilvánvalóan lefüleltek még a kísérletkor. :D Úgy kellett neked, mocskos tolvaj!

A 7 éves gyerek még nem felel a tetteiért, de te nyilván már tudtad, mit művelsz, és büntethető korú voltál, ha téged jelentettek fel.

2015. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy azt mondjátok, hogy szörnyeteg vagyok, meg pocsék szülő,de a most 7éves lányunk, amikor 4éves volt, a boltban míg mi a boltossal beszélgettünk, már nagyon tűkön ült,hogy unatkozik,menni szeretne játszani. Türelemre intettük, és mikor végeztünk indultunk. Már majdnem hazaértünk, mikor feltűnt, hogy miért csak az egyikünk kezét akarja fogni,a másik meg szigorúan a zsebében van. Megnézetem van -e benne vmi,és benn volt egy dínós gyerekfogkrém.iszonyat leszidtuk,sose kiabáltunk vele, meg nem is szidtuk meg ennyire sose,sőt, addig okunk se volt rá,de akkor és ott nem érdekelt,hogy az utcán vagyunk, hallja e valaki,elmondtuk neki,hogy ha valaki ilyet csinál, azt börtönbe csukják, ahonnan nem engedik ki,csak kenyeret,meg vizet adnak nekik,meg ez milyen nagy bűn, és abban a pillanatban vissza fordultunk,és vissza vittük a boltba,és neki kellett visszaadni, és bevallani, hogy ellopta. Aznap délután ment volna a barátnőjéhez, de nem mehetett,és tudatosítottuk benne, hogy miért. Annyira szíven ütötte,hogy hiába telt el azóta 3év,tisztán emlékszik rá,és tudja is, hogy nem veszünk el olyan dolgot,amit nem fizettünk ki.annyira beleivódott,hogy hiába szomjas már nagyon, addig egy kortyot nem iszik a vízből a boltba,míg az nincs kifizetve. Hozzá teszem, hogy se előtte se utána nem adott okot ilyen komoly szidásra, de tartom magam ahhoz, hogy vannak helyzetek,ahol nagyon erélyesen fel kell lépni, mert nem bűnözőt szeretnék nevelni.az meg, hogy nem vettétek vissza,hátha ügy lesz belőle, az nagy butaság volt. Ha lett is volna valami, ha látják, hogy normális emberek vagytok, mivel visszavittétek,akkor nagy bajotok nem származott volna, de arra talán jó lett volna, hogy a fiatok észre vegye,hogy ez nem játék. Szerintem nagyon rosszul kezelitek, így meg is fogja máskor is próbálni.
2015. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!