Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Evés és beszédkérdés. Megoldás...

Evés és beszédkérdés. Megoldás lehet hogy addig nem adok ebédet míg meg nem eszi/issza a gyümölcsöt/lét?

Figyelt kérdés

Párszor feltűnt hogy csak akkor fogadja el a gyümölcsöt ha valóban éhes de ma reggel csak a reggeli tej van még benne, semdinnyét, barackot, semmit nem fogad szívesen mert ritkán van szezon és mindig elszokik tőlük, azinte mindig ujra kell bevezetnem.most 11ó, tízorait igy nem evett.gondoltam, addig nincs ebéd akkor..ha nagyon elcsuszna ezzel a napirend, azért a főtt vacsi nem maradna ki.

Másik, hogy helytelenül beszélő rokon mennyire káros beszélni tanulo gyermek mellett ha rendszeresen heti 1-2-szer több orára találkoznak?(suk sük képző pl "majd meglássuk", "majd anya feltakarítsa"stb)


2016. júl. 3. 11:07
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Szoval olyan nála mint pl nálunk is az idegendolgokkal.pl mi meg polipot vagy csigátnem ennénk, közben meg ha ott születtünk volna lehet az lenne a kedvenc.ergo szoknia kellene a magyar repertoárt.
2016. júl. 3. 14:15
 22/50 anonim ***** válasza:
79%
Jézusom. Te beteg vagy. Bevezetés 2 évesnél. Majd eszik a ha megkívánja. Szegény gyerek.
2016. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a reggeli tejet hagyd el. Lehet amiatt nem eszi meg. Eltelíti.
2016. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
88%
De nem veszed észre, hogy mindenki azt mondja, hogy rosszul csinálod? Ez sem gondolkodtat el egy kicsit?
2016. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

A tej tényleg felesleges.


Amúgy mi az, hogy szokja a magyar repertoárt?! Ízlése van az embernek, ami nem finnyáskodásból áll, hanem vannak bizonyos ízek, amik az egyén ízlelőbimbóinak tetszenek, megint mások meg nem! Nem attól függ hol születik...

2016. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

Igen bevezetés.

Nem lehet nem szeretni amit nem ismer, szoval már csak logikailag sincs erről szo hogy nem szereti, azert nem kéri.

A banánt pl azert utálta mert puha.fura volt neki az alma után.pláne bölcsiben kézzel ették a gyerekek.de erdekes hogy manapság meg banánbol bármikor bármennyit megeszik...

Ugyanez van most is csak más gyümikkel.amiket régen evett és idegennek tűnik.

2016. júl. 3. 14:48
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a tavalyi jó volt, az idei meg már nem. Vagy már nem ízlik neki. Ha erőlteted,.márpedig igenis erőltetés, ami csinálsz, majd azt éred el, ami velem történt. Kicsi koromban erőltették a káposztát, amit annyira megutáltam, hogy felnőttként is hányingerem van, már a szagától is. Ha ennem is kell belőle, akkor vissza is jön azonnal. Ezt akarod? Ez jó lenne? Majd eszik az a gyerek gyümölcsöt, ha nem b.asztatod vele. Az idénygyümölcsöt meg le lehet fagyasztani, és akkor egész évben van. Nem bonyolult.
2016. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

De egy kisgyermeknek is változhat egyik évről a másikra az ízlèse. Az én kislànyom most ugyanúgy kiköpi a barackot, ahogy a te babád, pedig tavaly imádta. De eszembe sem jut, hogy Ő végülis még mindig szereti, csak újra be kell vezetni. Ebben az évben nek szereti a barackot, helyette falja a nyers sárgarépát, mazsolát, almát és banánt. Szval kísérletezni kell! A végleges ízlèse nem most alakul ki, sőt, nagyobb korában is előfordulhat, hogy egyik nap még megeszik valamit, másnap pedig már elutasítja. Engem gyerekkoromban ki lehetett volna üldözni a világból a hallal...most pedig élek-halok egy halàszléért vagy tejszínes sült halért.

Hagyd azt a gyermeket, kínáld minél többféle étellel, és hadd döntse el ő, mit eszik meg és mit nem!

Egy tipp: az én gyermekeim szeretik a gyümölcsöket, zöldségeket. De ha leültetem Őket, és eléjük teszem kistàlkàba a tízórai gyümölcsöt, tuti nem eszik meg. Ehelyett reggeli után elindulunk csavarogni, játszóterezni, kisbarátokkal játszani, és elviszem a tizórai gyümölcsöt egy lezárható tàlkában, és játék közben kínálom Őket. Hihetetlen jó látni az élvezetet a kis arcukon, ahogy a tikkasztó melegben a friss almát eszik vagy a felkockázott barackot. Múltkor répakarikákat vittünk a játszótérre...hát, ott ültem egy gyerekgyűrű közepén, és etettem az összes gyerkőcöt...édesek voltak.

Szval ne görcsölj ennyire, légy kreatív!

2016. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

Igen, kreatìvkodom :)

Többféleképpen is próbálkozom.

Most a főttkukoricát pl ette kézzel, kanállal is :)


Majd probálkozom másfajta barackkal.

2016. júl. 3. 20:58
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba azt a nyomorult barackot! Nem kell neki, nem fogod fel????? Van millió más gyümölcs is a világon. Adj neki mást.
2016. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!