Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Evés és beszédkérdés. Megoldás...

Evés és beszédkérdés. Megoldás lehet hogy addig nem adok ebédet míg meg nem eszi/issza a gyümölcsöt/lét?

Figyelt kérdés

Párszor feltűnt hogy csak akkor fogadja el a gyümölcsöt ha valóban éhes de ma reggel csak a reggeli tej van még benne, semdinnyét, barackot, semmit nem fogad szívesen mert ritkán van szezon és mindig elszokik tőlük, azinte mindig ujra kell bevezetnem.most 11ó, tízorait igy nem evett.gondoltam, addig nincs ebéd akkor..ha nagyon elcsuszna ezzel a napirend, azért a főtt vacsi nem maradna ki.

Másik, hogy helytelenül beszélő rokon mennyire káros beszélni tanulo gyermek mellett ha rendszeresen heti 1-2-szer több orára találkoznak?(suk sük képző pl "majd meglássuk", "majd anya feltakarítsa"stb)


2016. júl. 3. 11:07
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
...gondolom nem olvastál mindent.
2016. júl. 3. 22:38
 32/50 anonim válasza:
100%

Kérdező, fetrengek rajtad itt kora hajnalban. :D

Már amúgy is megmosolyogtam, hogy szegény gyereknek mit kell átélnie, de mikor te több oldal válasz után leírod, hogy "majd próbálkozol másfajta barackkal", mikor mindenki azt írja, legyen kicsit változatosabb az étrend és ne erőltesd, akkor felnyerítettem a laptop előtt. :D

2016. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Mintha szerepelt volna az alma, banán, sárgadinnye, vagy pl a kukorica is. Kapásbol pár másik.

A barack egy pelda volt.


Csak valszeg a mostani savanykás lehetett mert cukorral itta csak.

Ennyi volt a baj.


De itt már a gyerekkinzás témátol a minősitgetésig minden van már.


Nem gondoltam volna hogy sokan rosszul asszociálnak.kicsit elemzem, mert ráérek. Ha van, aminek képen mutatnak egy embert hogy épp lenditi a kezét egy gyerek felé, a legtöbben arra asszociálnak hogy a gyereket akarják megütni.de vannak kevesen akik arra pl hogy a teniszt tanítja.

Szoval ha azt irjátok "mindenki"velem ellentétesrn látja a dolgokat, akkor szerintem "mindenkinek" keserves multja lehet. Mert tévesen kapcsol össze dolgokat.azt lát bele, ami nincs.


Plusz fáraszt hogy leirtam már hogy értettem de nem fogják a legtöbben.

2016. júl. 4. 00:45
 34/50 A kérdező kommentje:
*ha van egy kép, amin mutatnak egy embert hogy épl lendíti a kezét
2016. júl. 4. 00:47
 35/50 anonim ***** válasza:

De azt sem érted, hogy írtuk sokan, hogy ne cukrozd a gyümölcslevet. Az már alapból megdobja az ember cukorszintjét és gyors inzulinreakcióra készteti a szervezetet, hát még plusz cukorral. Van, aki pl azért nem iszik gyümölcsleveket, mert a szervezete nem tolerálja az ilyen szintű vércukoringadozást.

De egyébként olyan nincs, hogy most éppen nem kívánja a gyerek? Neked nincsenek ilyen napjaid, hogy éppen nem kívánsz bizonyos ételeket? Vagy éppen rövidebb-hosszabb időszakok, amikor nem szívesen eszel egy-egy típusú ételt?

2016. júl. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Az én lányom tegnap elott 2 marekkal ette az uborkát tegnap meg ki köpte, hogy ez mi neki nem kell. 3 eves. Ugyanígy volt tavaly a barack. Nem kellett neki, most meg napi 4-et megeszik.


Ilyenkor meg naponta is változik az ízlésük

2016. júl. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
A nevelt lányom 12 éves. Tavaly nyáron hetente kétszer akart rántott halat ebédre. Imádta. Most rá se néz. Máskor zacskószám főzöm a tésztát, mert azt kér, aztán hetekig nem eszi. Ugyanez van minden étellel. Egyszer szereti, aztán nem, majd később megint. Nem erőltetem, nem csesztetem, ha épp nem szereti azt, ami van, pár perc alatt összedobok valami mást. Tudod mit mondott? Olyan jó, hogy nálunk nem kell olyat ennie, amit nem szeret, mert gondolok rá is. Nálunk szeret enni a gyerek. Nem egy kötelező rossz dolognak fogja fel, mint máshol. Nálunk nincs trükközés, nem hazudunk az ételről (pl cukkini tócsnira, hogy az krumpli, tarjára, hogy az csirkemell), így ő is nyitottabb az újdonságok felé.
2016. júl. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

35 irtam hogy amugy cukorellenes vagyok és ez kivételes volt, hogy cukroztam.itt nem én vagyok az aki nem erti a masikat


37 nálunk sincs erőltetés.ha nem kéri, fogom és kiviszem.

2016. júl. 4. 12:31
 39/50 A kérdező kommentje:
De köszönöm a valodi jo tanácsokat.
2016. júl. 4. 12:33
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ebéd, amíg a tízórait meg nem eszi, az erőltetés...
2016. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!