Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Evés és beszédkérdés. Megoldás...

Evés és beszédkérdés. Megoldás lehet hogy addig nem adok ebédet míg meg nem eszi/issza a gyümölcsöt/lét?

Figyelt kérdés

Párszor feltűnt hogy csak akkor fogadja el a gyümölcsöt ha valóban éhes de ma reggel csak a reggeli tej van még benne, semdinnyét, barackot, semmit nem fogad szívesen mert ritkán van szezon és mindig elszokik tőlük, azinte mindig ujra kell bevezetnem.most 11ó, tízorait igy nem evett.gondoltam, addig nincs ebéd akkor..ha nagyon elcsuszna ezzel a napirend, azért a főtt vacsi nem maradna ki.

Másik, hogy helytelenül beszélő rokon mennyire káros beszélni tanulo gyermek mellett ha rendszeresen heti 1-2-szer több orára találkoznak?(suk sük képző pl "majd meglássuk", "majd anya feltakarítsa"stb)


2016. júl. 3. 11:07
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

Hacsak ebédre lesz éhes akkor a gyümilével esélyesebb próbálkozni, igy elcsuszhat a napirend.

Nem erőltetés.

2016. júl. 4. 14:42
 42/50 A kérdező kommentje:

És ha igy uzsonnára esne az ebéd akkor lehet a vacsorára érdemesebb inkább a főétkezést áttolni.


Kb erről kérdeztem volna.


Nekem fáraszto bármit is erőltetni.nem az a tipus vagyok.nem eszi, akkor nem eszi majd kesőbb probalom, mert lehet nem éhes. Ennyi.csak mivel 11 ora volt igy az ebédidővel is kellett már kalkulálni

2016. júl. 4. 14:46
 43/50 anonim ***** válasza:
72%
Ha ebédre lesz éhes, add neki az EBÉDET!!!! Semmi baja nem lesz, ha kimarad a tízórai, mivel akkor nem éhes. Azzal, hogy ebéd helyett a tízórait adod, ugyanúgy erőlteted azt, ami nem kell neki! Komolyan ennyire sötét vagy, hogy nem fogod fel????
2016. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Én nem fogom fel???te nem tudsz követni... már azt is irtam, hogy lehet savanykás volt es az lehetett a baj.

Ergo nem éhhalálra kinoztam, hogy megigya, hanem kapott cukrot, amivel az elveimet szoritottam háttérbe, inkább szoval rugalmasan kezeltem.

2016. júl. 4. 14:58
 45/50 A kérdező kommentje:
*"inkább" után ment volna a vessző
2016. júl. 4. 15:00
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Ebédre egyen ebédet. Nem dől össze a világ, ha nem eszik tízórait, vagy nem eszik annyiféle gyümölcsöt, amennyit te akarod, hogy egyen. Azért nem kell neki falni a gyümölcsöt, mert az ismerősödnél sok gyümölcsöt esznek a gyerekek és piros pozsgás az arcuk.
2016. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Én tudlak követni, te nem érted, hogy hülyeséget csinálsz!
2016. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

46 -hoz hasonlot vártam.

Utolso én a provokáciot nem értem.én sem minősítgetek senkit és nem vonom kétségbe senki táplálási modszereit pedig én is tehetném azzal hogy szerintem meg pont az nem a megoldás hogy akkor tizorait nem kap.szoval dobhatnám vissza a labdát, hogy ki éheztet itt meg ki nem.de nem megyek belen

2016. júl. 4. 19:06
 49/50 anonim ***** válasza:
85%

Ne etessétek a trollt! Ennyire sötét ember nincs! Szerintetek tényleg van olyan csökkent agyú ember, aki

- a gyerekének az ebéd helyett a tízórait adná, csak hogy megegye végre azt a ro-hadt barackot,

- és a végén inkább megcukrozza, ezzel SOKKAL nagyobb kárt téve, mint hasznot a gyerek étkezésében, csak hogy megegye?


Tény, hogy nagyon hihetően adta elő a sztorit a kérdező, de ha jól belegondolunk, ez a kérdés egy unatkozó 15 év körüli gyerek szüleménye lehet, hisz ilyen sötét FELNŐTT EMBER egyszerűen NINCS.

2016. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

De van, kedves előző! Annyira meg akar felelni a szabályoknak, hogy minden nap reggeli, tízórai gyümölcs, ebéd pontban délben, stb., hogy a gyereke igényeit nem is nézi. Mert mi lesz ha pl a játszótéren ez lesz a téma, es kiderül hogy a gyereke nem eszik rendesen gyümölcsöt. A tökéletes anyák még megkoveznek, kikozositenek, kibeszelnek a háta mögött.

Kérdezo, szereti a banánt, bármikor bármennyit megeszik, hisz te írtad. Akkor adj neki azt. Tedd ki minden nap, szeleteld fel neki egy tálba. Tegyél melle mindig más gyümölcsöt is. Nem baj ha sokáig a banánt eszi, de raun majd es lehet megkóstolja ami mellette van. Igy is lehet, csak lazán, nem kell olyan szigorúan venni mint a hozzatáplálásánal.

2016. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!