Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves kislányról írok. A párbeszéd az apja és közte:

- Hol van anya?

- Nem tudom. Biztosan mindjárt jön. Felhívjam?

- Nem, nem kell. (Rám néz!) Innentől kezdve legyél te az anyukánk...


Számomra ez meglepő volt. Kívancsi vagyok anyukák, ti mit gondoltok erről. Akár mint anya, akár mint akinek mondják. A kérdéseim:

1. Jó a kislánynak a viszonya az anyjával?

Persze azt tudom, hogy nem fogja fel milyen lenne az élete az anyja nélkül. Egyértelmű. Komolyan emiatt nyilván nem is lehet igazán venni ezt a mondatot, de talán sok mindent elárul. Pl: a kapcsolatukat. Engem az lep meg igazán, hogy nem is erölteti, hogy hívjuk>nem várja az anyját. Mennyire normális ez 4 évesen?

2. Én imádom őket. Akkor ezt ő is tényleg érzi?

3. Ezt felfoghatom úgy, hogy ő is nagyon szeret?


Egyébként ő is és a húga is pici koruktól kezdve ismernek. Tehát nem egy jó nap után kimondott mondat. Elképzelhető hogy mélyről jön?



2016. júl. 26. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, te ki vagy itt a történetben, de nekem nagyon az az érzésem, hogy az anyuka jobb, ha vigyáz veled.

Pár dolog alapján rettenően lehúztad és leírtad, és bizonygatod, te mennyivel jobb anyja lennél a gyerekeknek.


4 éves azt se fogja fel, hogy anyuka és apuka szerepe micsoda. Lehet, simán ez neki ennyit jelent, hogy csinálj egy szendvicset, egy kakaót, és szórakoztasd egy kicsit, pont mint anyu.


Másrészt annyi válást látnak a gyerekek, hogy megszokják, hogy a szülők cserélhetőek. Az oviban is talán 2-3 gyerek van, akiknek a szülei (még) nem váltak el. És hallottam én már olyan beszélgetést is, mikor az apuka nem akart valamit megengedni, és az ovis gyerek közölte az anyjával, hogy most váljon el, és keressen neki olyan apukát, aki megengedi. Ettől még nem szedném le a keresztvizet az apáról, hogy biztos pocsék szülő...


Az oviban sírás otthagyáskor: hát lehet, hogy újat mondok neked, de nem attól lesz valaki jó anya, ha a kicsi még hetekkel később is kibőgi a lelkét, hogy ne hagyja ott. Ez többnyire azt jelenti, hogy nem biztos abban, hogy jönni fog érte, hogy nem hagyja ott örökre.

Gondolom nálad azért bőgnek, mert te ritkán vagy velük, és sose tudhatják, mikor látnak megint.

Amikor az anyjuk hagyja ott őket, akkor azért nem sírnak, mert ez is csak olyan nap, mint a többi: reggel ovi, játék, és délután BIZTOSAN jön anyu, és hazavisz. Nem kell félni semmitől.


Lehet, hogy a kislány csak azt érzi, hogy te jobban ugrálsz körülöttük, többet megengedsz, nálad a csilláron is lehet lógni, amíg anyu félidőben már beküldte volna őket a sarokba. És persze, hogy egy gyerek inkább olyan anyut akar, akinek a fején is lehet ugrálni palacsinta evés közben, mint egy olyat, akinél szigorú szabályok vannak.

2016. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
94%
Te ki vagy ebben a történetben???
2016. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:

Nem vagyok velük keveset, bár nyilván kevesebbet, mint az anyjuk. A beszoktatásról még annyit, hogy szerintem azért nem normális, hogy ELSŐ alkalommal sem sírtak a gyerekek. Akkor pedig MÉG NEM TUDHATTÁK, HOGY BIZTOSAN "jön anya". De mindegy. Nekem nem esett volna jól, ha ilyen könnyen elfogadják, hogy ott vagyok nem vagyok, nekik igazából mindegy még egy vadidegen közegben is...

Nem akarom magamat jó "anyának" beállítani (mivel "csak" ők vannak nekem), de az ő anyjukat biztosan rossznak tartom. Nem is titkolom. Csinál olyan dolgokat, hogy a gyerekeit őszintén sajnálom. (nem a szigorú szabályokról van szó!!!)

2016. júl. 27. 08:17
 14/70 anonim ***** válasza:
91%

Engem is tarthatsz rossz anyának.... a lányom már kb minden barátnője (3 van) anyukáját felkérte anyának helyettem. Még szerencse, hogy ők meg engem, csak cserélni kell :-)


Amikor a nagyszülőkkel alszik, akkor sem sír értünk, Néha keres minket, elmondják neki hogy dolgozunk és ekkor meg akkor megyünk, ő ezt megérti és kész.


1. egy mondatból nem lehet kideríteni

2. igen, érzik

3. gondolom szeret, ezt te érzed, a fenti mondatból nem derül ki

2016. júl. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:
Nem azzal van bajom, hogy NEM SÍR utána, hanem azért MERT SÍR, amikor haza kell menni.
2016. júl. 27. 08:31
 16/70 anonim ***** válasza:

A gyerekek őszinték, persze. De csak az aktuális hangulatukat tükrözi. Az érzéseiket nem tudják jól kifejezni.

Az ovi meg olyan dolog, hogy nagyban függ a te hozzáállásodtól. Egy anyának az a célja, hogy a gyerek ne legyen szomorú, minél könnyebben menjen az elválás "amíg dolgozok, jót játszol Petivel meg Annával. Nézd Lilike is meggyógyult. Érezd jól magad du jövök" Magyarul a gyereknek legyen jó. De ha te úgy viszed be reggel, hogy nagyon jó volt, de nem tudunk többet együtt lenni, nagyon hiányozni fogsz, olyan jókat játszottunk... na így könnyű megbőgetni egy gyereket. Ez neki nem jó, de a te hiúságodat úgy látom legyezgeti.

Szép hogy foglalkozol velük, de az írásből csak annyi derül ki, hogy utálod az anyjukat. De még az sem sajnos, hogy szereted-e őket.

Hosszú távon nagyon rosszul jársz, ha a másik ellen hangolod őket. Kicsit okosodnak és átlátják a dolgokat.

2016. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
91%
Hazafelé azért sír, mert egy jó bulit kell otthagynia. Játszótérről ne tudd meg hogy mennek haza egyesek. Aktuális hangulat.
2016. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
95%

Még mindig nem tudjuk, hogy te ki vagy a sztoriban, bár sejtjük. A beszoktatásról annyit, hogy nem kell sírnia, és azért, mert pontosan tudja egy jól kötődő gyerek, már első alkalommal is, hogy igenis jön az anyja.

Haza meg akár azért sem akar menni, mert ki van nyalva a ..., amit otthon nem szabad, ott igen. Te sem szereted abbahagyni, ha egy kellemes tevékenységet végzel. Pl. De ugyebár semmit nem tudunk a történetből, azt sem, hogy te kije vagy apunak.

Ilyen mondatok alapján felelőtlenség következtetést levonni. A 4 évesek fantáziája ilyenkor szárnyal, sokan képzelik magukat a mesék világába, mostohaanya, stb. Az anya-gyerek kapcsolatról egy ilyen mondat aztán pont semmit nem árul el, de rólad annál többet az, hogy mit gondolsz róla.

2016. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:

"Nem azzal van bajom, hogy NEM SÍR utána, hanem azért MERT SÍR, amikor haza kell menni."


Ebből kár lenne messze menő következtetést levonnod. A húgom bölcsődei gondozono, a gyerekek 90%a sír, amikor haza kell menni. Amikor a lányom óvodás volt és ebéd után mentem érte, 10 esetből 9szer elkuldott, hogy ő maradni akar. Nem én voltam az egyetlen. A gyerekeknek a másik gyerek, pláne több gyerek társasága szórakoztatóbb, mint a szülei.


Plusz egy dolgot meg kellene még értened: a különleges mindig érdekesebb. Apa barátnője nincs ott mindennap, mást enged meg mint anya, persze hogy jobb vele lenni. De nem cserélné el az anyját soha rá

2016. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:

Részemről tényleg kár volt a kérdés, mert (sajnos nem ismeritek az anyát), szóval így nehéz és így meg is értem az elfogultságotokat. Az, hogy én ki vagyok az anya és gyerek kapcsolatában mindegynek kell(ene) lenni.

Természetesen szeretem őket, mivel foglalkoztat a dolog, azt akarom, hogy érzelmileg ne sérüljenek. (Ami ebben az esetben nem könnyű) Korábban már kerestem fel gyermekpszichológust is, hogy tanácsot kérjek korábbi ügy miatt.

Egyébként nem hangolom az anya ellen őket, nem mondok soha egy sértő szót sem senkinek (nemhogy nekik!) az anyjukról. De a véleményem meg van róla. (és az ovi, bölcsi csak a jéghegy csúcsa + bizonyíték arra, amit gondolok)

2016. júl. 27. 08:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!