Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves kislányról írok. A párbeszéd az apja és közte:

- Hol van anya?

- Nem tudom. Biztosan mindjárt jön. Felhívjam?

- Nem, nem kell. (Rám néz!) Innentől kezdve legyél te az anyukánk...


Számomra ez meglepő volt. Kívancsi vagyok anyukák, ti mit gondoltok erről. Akár mint anya, akár mint akinek mondják. A kérdéseim:

1. Jó a kislánynak a viszonya az anyjával?

Persze azt tudom, hogy nem fogja fel milyen lenne az élete az anyja nélkül. Egyértelmű. Komolyan emiatt nyilván nem is lehet igazán venni ezt a mondatot, de talán sok mindent elárul. Pl: a kapcsolatukat. Engem az lep meg igazán, hogy nem is erölteti, hogy hívjuk>nem várja az anyját. Mennyire normális ez 4 évesen?

2. Én imádom őket. Akkor ezt ő is tényleg érzi?

3. Ezt felfoghatom úgy, hogy ő is nagyon szeret?


Egyébként ő is és a húga is pici koruktól kezdve ismernek. Tehát nem egy jó nap után kimondott mondat. Elképzelhető hogy mélyről jön?



2016. júl. 26. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
79%
Anyukának meg kéne mutatni ezt a szösszenetet, garantáltan nem bízná rád többet a gyerekeket. Ritka gusztustalan nő lehetsz.
2016. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
94%

A kérdéseidre a válaszaim:

1. Ennyiből nem lehet levonni következtetéseket.

2. Igen, valószínűleg érzi.

3. Szintén nem tudhatjuk ennyiből, kedvel téged, az biztos.


A többire reagálnék.

Annyi nekem is lejött az írásodból, hogy nincs gyereked, nem szültél még, nem töltötted aggódva az első heteket/hónapokat, nem virrasztottál éjszakákat az ágyuk felett.

Az is egyértelmű, hogy nagyon fiatal lehetsz (remélem csak fiatal, és nem buta, általában 20-22 alatt vannak ilyen felfogással a lánykák, érett nő ilyeneket nem gondol)

Fogalmad sincs az intézményekről, a beszoktatásról, az ott eltöltött napokról.


Éppen belelátsz valamennyit az életükbe, és azt hiszed, nálad a bölcsek köve. Tévedsz.


Egy jó tanács a végére: A rosszindulatot a gyerekek hamar megérzik, ösztönösen. Fogd vissza az anyjukkal szembeni érzéseidet, mert a feltámadott szeretetük iszonyatos ellenszenvbe, gyűlöletbe csaphat át.

2016. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
95%

Egy újabb olyan kérdező, aki nem fogad el más véleményt, csak a sajátját. :(

Nem tudom, az ilyen típus miért tesz fel kérdést, ha nem érdekli a válasz.

2016. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
48%
Sosem értettem, miért zavarja az elvált nőket ha a gyerekeik jóban vannak az apjuk új párjával. Most megvilágosodtam.
2016. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:

Rosszindulatú szerintem nem én vagyok!

Szerintem TI abból indultok ki, hogy "apa szeretője" csak megjátssza magát. Egy "ilyen nő" nem szeretheti őket, csak a játék része, stb... Szerencsére nem így van!

Az anyukától pedig nem fogok félni! Lássa meg! Az apa révén nekem is van "jogom" hozzájuk, nem tudná eltiltani, akármit csinálhatna.

Mint mondtam igazából mindegy mit írok, de szerintem ez a kategória "Gyerekvállalás, nevelés" a legelítélőbb csoport. Próbáltátok egy percre is megérteni, hogy hogyan érezhetek? Hogy tényleg azt látom, hogy a gyerekek nem boldogok otthon? Hogy tényleg igaz az, hogy nem igazán viselkedik úgy, mint egy anya?

Empatikus anyukák...

2016. júl. 27. 09:09
 26/70 anonim ***** válasza:
84%

Ja már értem. Azt szeretnéd, ha veled fröcsögnénk az anyjukra.

A rossz hírem az, hogy nem jó helyre írtál, itt általában anyák vannak. Megérdemelnéd, hogy a gyerekek szülei (igen, apuka is) elolvassák, amiket írtál. Jó lesz, ha visszaveszel, mert az ilyen hozzáállás mindig visszaüt. Nem te vagy az anyjuk, és soha nem is leszel, a te helyed máshol van.

2016. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
92%

Nem érted, hogy ezt csak te látod??? Mégpedig azért, mert ezt akarod látni, hogy az egód rendben legyen. Csúnya dolog más kárára fényezni magad, majd megtanulod, ha visszanyal a fagyi.

Akárhányan leírhatjuk, hogy nincs igazad, nem fogod elhinni. Függetlenül attól, hogy babysitter vagy, szakácsnő, vagy új barátnő, tévedsz.

2016. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
94%

Jogod? Nem, nincs hozzá jogod.


1 évvel szülés után elhagyja a férje egy friss, illatos újdonságért, aki aztán nem elégszik meg azzal hogy feleségként át akarja venni a helyét, de a gyerekeire is igényt tart.


Ha ennyire gyereket akarsz, szülj magadnak.

2016. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
92%

Annyira kíváncsi lettem az írásod alapján, kérlek, mesélj!

"Hogy tényleg azt látom, hogy a gyerekek nem boldogok otthon" Miből látod? Kandikamerád van? :)


"Hogy tényleg igaz az, hogy nem igazán viselkedik úgy, mint egy anya" Mesélj, hogy viselkedik egy anya? :))


Közben rájöttem, hogy nem lényeges a korod. Sötét vagy, az érzelmei által könnyen irányítható, szűk látókörű. Remélhetőleg az ágyban jobb vagy, mint az anya, így van esélyed még a férjnél.

2016. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:

Nem kell kamera, hogy lásd, ha valami baj van. Egyszerűen figyelni kell a gyerekre. (Bár mondom ezt én, "szűk látókörű", gyermektelen, utálkozó nő tapasztalt, együttérző anyukáknak... )

Annyira jó lenne, ha igazából tudnék nektek mesélni, szinte biztos, hogy megváltozna a véleményetek. (persze a szűk látókörűeké nem biztos :) )

Apuka is hasonló véleményen van, ő sem örül, ha mennek haza.

Gondoltam rá, hogy írok példákat, de ugyan mááááár! Kinek akarok én itt bizonyítani??? :) Na akkor tényleg meghazudtolnám a koromat ;)

Inkább megyek, mert nemsokára jönnek a gyerekek, akiknek tényleg megéri bizonyítani és akiknek fogok is!


Azért köszönöm mindenki válaszát és ha a továbbiakban jönnek még szívesen elolvasom (lehet, hogy reagálni is fogok rá), de alapvetően nem a ti "minősítésetek" szerint fogom magamat értékelni! (mert a vége már az lett: feleségként, anyaként, az ágyban, és mint emberként)

2016. júl. 27. 09:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!