Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves kislányról írok. A párbeszéd az apja és közte:

- Hol van anya?

- Nem tudom. Biztosan mindjárt jön. Felhívjam?

- Nem, nem kell. (Rám néz!) Innentől kezdve legyél te az anyukánk...


Számomra ez meglepő volt. Kívancsi vagyok anyukák, ti mit gondoltok erről. Akár mint anya, akár mint akinek mondják. A kérdéseim:

1. Jó a kislánynak a viszonya az anyjával?

Persze azt tudom, hogy nem fogja fel milyen lenne az élete az anyja nélkül. Egyértelmű. Komolyan emiatt nyilván nem is lehet igazán venni ezt a mondatot, de talán sok mindent elárul. Pl: a kapcsolatukat. Engem az lep meg igazán, hogy nem is erölteti, hogy hívjuk>nem várja az anyját. Mennyire normális ez 4 évesen?

2. Én imádom őket. Akkor ezt ő is tényleg érzi?

3. Ezt felfoghatom úgy, hogy ő is nagyon szeret?


Egyébként ő is és a húga is pici koruktól kezdve ismernek. Tehát nem egy jó nap után kimondott mondat. Elképzelhető hogy mélyről jön?



2016. júl. 26. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:
Ismét egy csúnya dolog következik! Amikor összejöttünk a kicsi még tényleg pici volt, így eszünkbe sem jutott, hogy nem az anyjuk mellett lenne a helyük. Még a nagyobb is kicsi volt, most is azok. Közvetlen életveszélyben nincsenek és meg sem veri annyira őket, hogy most arra azt mondjam, hogy valószínűleg nekünk ítélnék. Teljesen elutasítom azt, hogy mi nem akarnánk. Nagyon is! De azért egy gyereknek csak az a normális, ha tartja a kapcsolatot az anyjával és az apával is. Soha nem mondtam, hogy el akarom venni őket tőle. Csak jó lenne, ha belátná, hogy amit főleg ÉRZELMILEG csinál velük az nem egészséges. Ha azt mondom, hogy kiabál velük vagy csúnyákat mond nekik, akkor arra simán előjön azzal, hogy "egyedül van, feszült,stb..." Vagyis vannak kifogások. Bár szerintem sem kellene ennyi miatt elvenni tőle. Egyszerűen fel kellene fognia, hogy nekem nem tud ártani. A gyerekei élik meg rosszul a viselkedését és hozzáállását.
2016. júl. 29. 15:23
 62/70 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés elovasasakor meg nem gondoltam, hogy ezt fogom irni: kérdező, te egy nagyon sötét, alattomos, szerep tévesztett, gusztustalan ember vagy.

Majd emlékezz, amikor téged csal meg ez a szuper apa, miután felcsinalt. Te biztos örömteli, laza leszel, es örömmel figyeled majd az exed uj nője es a gyereked kozott bimbózó kapcsolatot, szivesen fogadva az uj nőtől a nevelési tanácsokat is.

Nem világos, hogy miert fontos, hogy te a házasságba betörő szerető vagy es nem nagyneni? Ezt komolyan nem érted?

Es nem NINCS közöd hozzájuk, ne missziozzal. Akadj le róluk, te átlátszó ribi. Mi az, hogy " nem is engednenk" anyukanak? A gyerekek apuka es anyuka ügye.

Ha van igazság a földön, kamatostul kapod vissza, amit csinálsz.

Ép családban elo anya vagyok, nem általad lenézett elhagyott no.

2016. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 A kérdező kommentje:

A kérdést csak azért emeltem ki, mert megint nagyon aktuális sajnos. A helyzet a gyerekek és az anyjuk között egyre rosszabb.

De ha már mindenki ilyen ítélkező. Akkor mondjátok már meg nekem, hogy milyen összefüggés van köztem és az anyjuk gyereknevelési módszerei között. Ez őszintén érdekelne, mert nem látok összefüggést. Persze, én vagyok a szemét, hogy egy "ép" családot tönkretettem... Hogyne! De ettől még miért kell úgy viselkedni a gyerekeivel ahogy teszi? Ha már ennyire elmentünk egy másik irányba...


Ja és nagyon ráéreztél a dologra, az első közös kisbabánkat várjuk. Egy álmom válik valóra, mert mindig is egy kisfiúra vágytam, két lány már úgyis van :)

Hiszem, hogy a kapcsolatunk erősebb, mint az övék valaha is volt. Ettől függetlenül bármi megtörténhet, de én mindent megteszek, hogy ne csaljon meg. Viszont, ha meg is tenné, a gyerekemmel nem lennék szemét semmilyen párkapcsolati probléma vagy új nő miatt, ez már most érzem!

2016. okt. 5. 23:49
 64/70 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvasom tovább. Hányok.
2016. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:

Meg nem olvastam vegig az osszes valaszt de komolyan erdekel, hogy vajon nem sirt-e volna ugyanugy a gyerek ha veletek vasarol es veletlenul osszefuttok az anyjukkal. Nem lehet hogy ugyanez jatszodott volna le?

Nem kotozkodesbol kerdezem.

2016. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, nem tudom. Még olyan helyzetben nem voltunk. De van egy olyan érzésem, hogy nem lenne úgy. Viszont, én amit nem tennék az, hogy nem rángatnám és szidnám le ezért.
2016. okt. 6. 12:42
 67/70 anonim ***** válasza:
93%

Na kivancsi leszek, h egy esetleg hasfajos, nyugos újszülött mellett, ket szoptatás kozott, éjszakázva is ennyire tundi-bundi türelmes mostoha anyja leszel-e a lányoknak vagy akkor mar a pokolba kivanod (vagy inkabb haza az anyjuk hoz) inkabb mindkettőt.


Nekem a soraiból süt, h ennek a pasinak a kapcarongya vagy, mindent megteszel, h ne csaljon majd meg...Jujj öcsém, igy neki állni a dolgoknak...gratulálok nektek. Azert te is érzed ugye, h egy pasinal aki képes egy kis pipiért elhagyni a családját mar semmi nem biztos, bármikor dobbanthat megint mellőled is?

Remelem nem lesz ennyi időd es energiád a saját gyereked mellett anyukaval foglalkozni. Gáz vagy, annyira h kezd kamu szagú lenni a történet.

2016. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 A kérdező kommentje:

Most, hogy a kérdést kiemeltem 2 anyuka is írt nekem, hogy hasonló helyzetben van, csak itt nem akarták magukat vállalni, mert értelmetlennek tartották dolgot. Szóval ezt a kamu dolgot válaszra sem méltatom. (=nem egyedi eset)

Másik részére viszont nagyon szívesen válaszolok. Rossznak tartod azt, hogy mindent meg akarok tenni azért, hogy a dolgok jól menjenek a párommal? Szerintem, ha a dolgokhoz így állsz, akkor a te kapcsolatod nagyobb veszélyben lehet :)

Egyébként a párom is mindent megtesz értem, sőt értékeli, hogy a lányait ennyire szeretem. Evidens, hogy mindent meg akarok én is tenni értük!

NEM A CSALÁDJÁT HAGYTA EL, HANEM A FELESÉGÉT. Baromi nagy a különbség!

Nem igazán tudok mit mondani arra, hogy milyen lesz a dolog, ha meglesz a baba. Nem is aggódok emiatt, majd a dolgok alakulnak maguktól. Egy biztos, a szeretetem feléjük nem fog alábbhagyni, és szerintem a többi nem lényeg.


Nyilván azért gondolod, hogy kamu, mert nem az a sztori, amit mindenki vár, hogy tönkremegy a dolog rövid idő után, elhagy, a gyerekek utálnak, stb... Sajnálom, de ilyen az élet! Nem minden fekete és fehér!


Még egy valami. Anyukával azért foglalkozok "ennyit", mert napi szinten, ha közvetetten is, de közöm van (sajnos) hozzá. Én lennék a legboldogabb, ha egyáltalán nem is kellene vele beszélnem. Azonban van 2 kislány, akik miatt kénytelenek vagyunk/lennénk normálisan kommunikálni és nevelni őket. Nyilvánvaló, hogy aki napi szinten próbál keresztbe tenni, nem tudja elkerülni a figyelmem. Bár az tény, hogy egyre jobban megy :)

2016. okt. 6. 23:34
 69/70 anonim ***** válasza:
95%

Nos, bár nem a kapcsolatodról szól a kérdés, erre azért még válaszolnék:


"...mindent tenni, hogy így is maradjon és bizonyítsak neki"

"...én mindent megteszek, hogy ne csaljon meg. "


Mondhatsz akármit, nekem ezek nem a jó kapcsolat ismérvei. Mit akarsz neki bizonyítani? Nem szeret úgy, ahogy vagy? Nem fogad el így téged?

Mindent megteszel, hogy ne csaljon meg...komolyan...no comment.


"Rossznak tartod azt, hogy mindent meg akarok tenni azért, hogy a dolgok jól menjenek a párommal? Szerintem, ha a dolgokhoz így állsz, akkor a te kapcsolatod nagyobb veszélyben lehet :)"


Az nem rossz, ha teszel a kapcsolatért, de pl. nekem eszembe sem jut, hogy megcsal a férjem (és mindent meg kell tennem, hogy ez ne történjen meg, mivan???), mert szeretjük egymást és megbízom benne. Nyilván nem vagyok naív, nem élek burokban, tudom, hogy bárkivel bármi megtörténhet -még velem is- de akkor is, hol van itt a bizalom? Pedálozol, mint egy kisiskolás a tanárbácsinak, hogy megfelelj neki és ne csaljon meg? És szerinted ez tök rendben van..nevetséges.


A másik dolog:


Mielőtt nem született meg a fiam, én is tele voltam elvárásokkal, elképzelésekkel és olyan sziklaszilárd elvekkel, hogy azt hittem kőbe vannak vésve. Nézegettem az anyukákat és a gyerekeiket, ismerősöket és rokonokat, közben mindig markáns véleményem volt arról mit hogyan csinálnék, mit csinálnék máshogyan, sőt ítélkeztem, hogy az így nem jó, az úgy nem jó. Én is azt hittem nálam van a bölcsek köve. Aztán megszületett a gyermekem és minden elképzelésemet felülmúlta (az anyaság nehézségeit illetően), minden elvárásom kupukkadt mint egy léggömb és szép lassan az összes elvemet feladtam. Azóta sokkal kevésbé vagyok előítéletes az anyukákkal, megértem őket, próbálok mindig empatikus maradni. Süt rólad, hogy nincs gyereked (illetve már van, de nyilván nincs tapasztalatod, mert még nem született meg), mert előítéletes vagy, okoskodsz és te akarod megmondani, hogy HOGYAN KELLENE...mondok neked valamit, az, hogy te heti 3 alkalmat eltöltesz a gyerekekkel (sokszor nem is egyedül, hanem a pároddal) EGYÁLTALÁN NEM UGYANAZ, mint amikor 0-24-ben velük KELL lenned, minden problémát neked egyedül kell megoldanod, minden baj, gond a te nyakadba szakad...Gondolom, ha épp nem érsz rá, akkor azért ki tudod menteni magad, minden ügyes-bajos dolgodat el tudod intézni a maradék napokban, ki is tudod magad pihenni amikor nincsenek ott, élvezed az életet, nincs gondod semmire, nincs probléma, nincs felelősség...na, egy anyának MINDIG ott vannak a gyerekek, nincs olyan gondtalan időszak, amikor minden felelősség elszáll. De majd úgyis meg tudod, amikor megszületik a fiad. És már ne is haragudj, de éjszakai evés? Normális vagy? Persze, hogy adsz neki vígan éjszaka enni, mert abban a három napban ki is lehet bírni, amíg velük vagy, de mivan ha ezt megszokja? MEg mi lesz, ha éjszakázol a baba mellett és amikor VÉGRE szusszanhatsz kicsit, akkor a nagyobb jön azzal, hogy éhes...Na megnézném akkor a fejedet...Az az anyuka egyedül van két gyerekkel, igenis kellenek a szabályok, hogy túlélje, különben az egész káoszba fullad, ő meg megőrül. És akkor jössz te -a megmondó ember- hogy mi az, hogy nem ehet éjjel a gyerek? NEm, nem ehet mert éjszaka piheni ki magát az anyja (és persze a gyerek is), négy évesen nem kell éjjel etetni egy gyereket. Erre is csak azt a klisét tudom írni, hogy majd megtudod, ha megszületik....


Ami a verést meg a kiabálást illeti:


Verni egy gyereket semmilyen körülmények között sem szabad, ha ilyet tapasztaltok, irány a bíróság...persze abban sem vagyok biztos, hogy nem csak egy popóra suhintást nagyítasz-e fel....

A kiabálásról meg annyit, hogy mindenkinél elszakad a cérna, nem hogy egy nőnél, aki most maradt egyedül két gyerekkel, 0-24-ben ingerszegény környezetben, egy tönkrement kapcsolattal meg egy idegesítő új nővel...én sem lennék a nyugalom szobra. Még néha én is elvesztem a türelmem, pedig nálunk minden rendben...de MAAAJD megtudod...


Ha annyira rossz lenne a gyerekeknek (és HA annyira szeretnéd őket) , akkor nem ide irogatnál, hanem megbeszélnéd az újdonsült pároddal (a tökéletes apukával), hogy hogyan javítsatok a dolgokon, esetleg megkérdeznél egy ügyvédet, hogy mennyi az esélyetek az elhelyezésnél (nem a kifogásokat keresnéd)...beszélnél anyukával, akár hárman is leülhetnétek...de persze könyebb anyukát bírálni, magadat fényezni, meg a gyerekek fölött sajnálkozni..

2016. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 A kérdező kommentje:

Úgy gondolod, hogy én nem beszélek erről a párommal? Hogy nem próbáljuk megoldani, csak azért mert ide feltettem egy kérdést és mert válaszolok kb 5perc alatt? Nagyon gyenge az összefüggés...


7napból áll egy hét. Ebből tudod mit jelent 3 nap? Úgy gondolom, hogy nem kevés, főleg ha ezek a napok azok, amikor a gyerekek otthon vannak egész nap. Nincs magára hagyva semmivel. Tudom, szörnyűnek gondoltok, de akkor leírok PÁR példát arra, hogy menyire szuperannyu az a nő, akit annyira sajnáltok. (Lehet nincsen értelme, de nekem jól esik leírni, mivel mint említettem erről a dologról csak nagyon kevés embernek beszélek)


Anyuka úgy döntött, hogy eleget volt már otthon. Visszament dolgozni. Nagyon körülményes a munkába eljutása, szóval 3 órát elvesz minden nap. Nem tudtunk mást csinálni, a párom minden reggel felveszi a gyerekeket és viszi az oviba, bölcsibe. Majd du végzek én, és megyek értük. Nálunk vannak egészen kb 6 óráig, amikor a párom hazaviszi őket. Aztán másnap minden kezdődik elölről. Nyilván megint nagyon rossz vagyok, de megkérdeztem a páromat, hogy anyukának gondja lenne-e azzal, hogy mondjuk vasárnap reggel hazavinnénk a gyerekeket vagy akár szombat este. Nem azért mert teher nekem! Hanem mert szerintem ez nem normális dolog. Amikor hazaér hullafáradt, még idegesebb, mint korábban. Gondoltam legalább a vasárnapot tölthetnék együtt.


Másik példa, a múlt héten történt. A kisebb iszonyatosan beteg lett. Mivel ő nem mozgósítható, én mentem el a kicsiért. Elmentünk orvoshoz, gyógyszertárba, majd haza. Fél 5 fele szólt a páromnak, hogy nem tud hazajönni. A párom mondta neki, hogy a gyerek nagyon beteg. Azt mondta, hogy tudja (neki szóltak a bölcsiben), de aznap bent kell maradni estig túlórázni, mert így tud csak PÉNTEKEN otthon maradni. Aznap hétfő volt. A párom határidőre dolgozik, esélytelen volt hogy tudjon segíteni, szóval kedden én voltam vele otthon megint, szerdán az ÉN anyukám, csütörtökön megint én és pénteken ő. A kislány a kezemben vergődött, mivel nem tudott enni már napok óta, kiszáradás veszélye miatt majdnem kórház lett a vége. Én meg terhesen voltam vele otthon. És a nagyobbról már ne is beszéljünk. Hála az Égnek én semmit sem kaptam el, elképzelni sem tudom, hogyan.


De ez a sztori végtelen. Egy dolog azért jó lenne, ha mindenkinek világos lenne, ők nem az én gyerekeim. Mégis itt mindenki úgy csinál, mintha egyértelmű lenne, hogy ennyit vagyok velük. Más apuka csak kettő hetente hétvégén viszi el. Mi rendesen kivesszük a részünket. Nem az a kérdés, hogy én szeretem-e őket, de mindegy is.


Na még ez a kaja téma. Egyrészről, egyáltalán nem rendszeres a dolog. A másik az, hogy én soha nem tudnék úgy elaludni, hogy tudom, hogy éhes. Engem sem ilyen anya nevelt. Ha meglesz a kicsi, akkor is MEG FOGOM OLDANI. Nem 25 gyerek lesz, hanem +1.


Továbbra is tartom, hogy teljesen egészséges, ahogy a kapcsolatomhoz állok. Persze mindent megteszek érte, de ő is értem. Bízom benne teljesen! És ezt akarom érezni még nagyon sokáig, ezért is próbálok mindent megtenni. Ahogy ő is velem szemben. Nem vesszük természetesnek, hogy vagyunk egymásnak. Magas lóról lehet igazán nagyot esni. Én tudom, hogy engem is megcsalhatnak, ahogy én is megcsalhatom a páromat. Ez ellen küzdök/építem a kapcsolatunkat, amikor azt mondom, hogy mindent megteszek, ne csaljon meg. Nem vagy a lábtörlője, hanem szerencsére mi tudjuk egymást tisztelni és felfogjuk, hogyha a kapcsolatba nem fektetünk energiát, nem vagyunk toleránsak, akkor értelmetlenné válik az egész. Tudta, hogy én a kezdetektől szerettem volna egy kisbabát. De mondta, hogy előbb rendeződjenek el a dolgok, a gyerekek is szokják meg a helyzetet, mi is rendezzük el a dolgokat. És teljesen igaza volt. Vártam, de ő ezt értékelni tudja, és most közösen örülünk annak, hogy fiunk fog születni.


Sajnálom, hogy engem ennyire negatívnak gondoltok. Nyilván sok mindennek köszönhető ez. (Inkább nem megyek bele)

Az biztos, hogy semmit sem bántam meg, hálás vagyok amiért ezt az életet élhetem, és kívánom, hogy mindenki érezze azt a boldogságot, amiben most nekem (is) részem lehet :)

2016. okt. 7. 14:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!