Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves kislányról írok. A párbeszéd az apja és közte:

- Hol van anya?

- Nem tudom. Biztosan mindjárt jön. Felhívjam?

- Nem, nem kell. (Rám néz!) Innentől kezdve legyél te az anyukánk...


Számomra ez meglepő volt. Kívancsi vagyok anyukák, ti mit gondoltok erről. Akár mint anya, akár mint akinek mondják. A kérdéseim:

1. Jó a kislánynak a viszonya az anyjával?

Persze azt tudom, hogy nem fogja fel milyen lenne az élete az anyja nélkül. Egyértelmű. Komolyan emiatt nyilván nem is lehet igazán venni ezt a mondatot, de talán sok mindent elárul. Pl: a kapcsolatukat. Engem az lep meg igazán, hogy nem is erölteti, hogy hívjuk>nem várja az anyját. Mennyire normális ez 4 évesen?

2. Én imádom őket. Akkor ezt ő is tényleg érzi?

3. Ezt felfoghatom úgy, hogy ő is nagyon szeret?


Egyébként ő is és a húga is pici koruktól kezdve ismernek. Tehát nem egy jó nap után kimondott mondat. Elképzelhető hogy mélyről jön?



2016. júl. 26. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
93%
Ez igen,gratulálok a kérdezőnek,egy igazi nyomorék,meg a kedves párja is egy fantasztikus ember lehet.
2016. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudhatom, talán mi sem leszünk együtt 10 éve múlva. Talán már 2 év múlva sem. Ezt nem tudhatjuk. De most jó és meg fogok mindent tenni, hogy így is maradjon és bizonyítsak neki. A kapcsolatunkat pedig igenis erősíti az, hogy nekem jó kapcsolatom van a gyerekeivel.

Egyébként én is szeretnék gyereket, tudja is és talán hamarosan lesz is.

Nem kell szidni anyukát és nem is kezdtem volna el írni a példákat, ha a kommentek nem arra mentek volna rá, hogy "anyuka biztosan tökéletes, de ha nem is az teljesen megérthető, mivel a férje elhagyta egy másik nőért". Szerintem ez nem ok a viselkedésére. De mindegy. Emiatt jobban "szenvednek" a gyerekek, mint amiatt, hogy elváltak. Ebben biztos vagyok.

Az anyjuk nem akarok lenni. De mi van, ha ők maguk kezdenek esetleg így tekinteni rám? Akkor mit kellene tennem? Őszintén érdekel.

A példákkal pedig továbbra is csak azt akartam bizonyítani, hogy talán okkal nem szeretik annyira az anyjukat, mint kellene. (Nekem továbbra sem normális az, hogy bármennyi időt SZÍVESEN külön töltenek tőle, eszükbe sem jut, nem akarnak hozzá hazamenni)


Még annyit elmondanék, hogy egyértelmű, hogy az anya címe, mindig az övé lesz. De azt, hogy a gyerekek hogyan fognak érezni azt szerintem nem ez a "rang" határozza meg. Ki mondom azt, amit gondolok: ha normálisan viselkedne velük, akkor nem kellene nekik valaki, aki ki tudja mutatni az érzelmeit feléjük, akinek van türelme hozzájuk és aki tesz azért, hogy jó legyen a kapcsolatuk. Pont, mint az apjukkal...

2016. júl. 28. 18:13
 53/70 anonim ***** válasza:
93%

" "anyuka biztosan tökéletes, de ha nem is az teljesen megérthető, mivel a férje elhagyta egy másik nőért". "


Hát, ha te ezt szűrted le abból amit írtam, akkor valóban felesleges szájtépés volt.

2016. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 Vivien 91 válasza:
100%
Az olyanokat akik belerondítanak egy családba, mert nekik nincs, akkor gondolják tönkreteszik másét én azokat nem nőnek nevezem...
2016. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:

1. Nem csak a neked írtam, hanem általánosságban. (És téma már szinte tényleg csak ekörül forog, régen nem a gyerekekről) És valljuk be őszintén! Szinte minden válaszon érződik az, hogy én kije vagyok az apukának. (Ha mondjuk egy nagynéni lennék, egészen más lenne a helyzet)

2. Egyáltalán nem érdekel minek nevezed az olyan NŐKET, mint amilyen én vagyok! Itt senkinek fogalma sincs arról, hogy hogyan ismertük meg egymást és hogy ki milyen helyzetből jött. De nem is kérem, hogy értsétek meg. Mivel nem ezért írtam ki a kérdést. De valaki meg mondhatná, hogy ez miért lényeges? Miben befolyásolja ez az ő kapcsolatukat (anya-gyerekek).

Egyébként pedig egyértelmű, hogyha nekem az a véleményem, hogy rosszul bánik a gyerekkel, hogy nem azt várom, hogy magasztaljátok nekem. Nem azt mondom, hogy nem lehet leírni, hogy ki mit gondol. De ha ha később kifejtem, hogy miért gondolom ezt, akkor az legyen már érthető!


Most megint nem leszek népszerű, de szerencsésnek érzem magam :) A gyerekek még annyira kicsik, hogy a hasonlóan gondolkozó anyjuk mondhat, amit akar úgy sem értik meg, és mire fel fogják majd amit mond, már régen ismernek és nem lesznek előítéleteik. Nem fogják bevenni azt a mesét, hogy "mi boldogan éltünk, amíg nem jött/elszerette, talán még ma is együtt lennénk, stb... Tudni fogják, hogy magamat nem megjátszom és hogy (remélhetőleg akkor is) egy boldog párkapcsolatban leszek az apjukkal.

2016. júl. 28. 19:30
 56/70 anonim ***** válasza:
100%
Ebben ne legyél olyan biztos. 4 évesen még én is naiv voltam, és mivel anyám sosem szidta se apámat, se a szeretőjét, ezért először kedveltem. Aztán kb. 5-6 évesen rájöttem magamtól, hogy milyen, és hogy miatta váltak el. De apám már az esküvő előtt megcsalta az új asszonykát, és egész házasságuk alatt volt mellette ilyen-olyan szeretője. Aztán megtalálta a nagy szerelmét, a 3. feleségét, aki miatt elhagyta őt is 2 gyerek mellett, és most már van egy 4. gyereke is. Most még rózsaszín ködben úszol, de lehet, hogy visszakapod ugyanazt majd, amit te okoztál másoknak.
2016. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:

Ők nem kedvelnek, ha nem szeretnek. Van különbség... És ha az anyuka majd a későbbiekben igazat fog mondani, akkor elmeséli, hogy milyen is volt a kapcsolatuk, amikor mi megismertük egymást. De ezt majd úgyis az apjuk is el fogja mondani. Nem minden történet egyforma. Az, hogy ő nem értékelte a párját, de szült neki két gyereket, nem ok arra, hogy magához láncolja. A párom pedig jó apa, mert nem hagyja egyedül a gyerekek felnevelésével.

Igen, most mondhatjuk azt, hogy LEHET, hogy együtt maradtak volna, LEHET hogy ha nem velem akkor egy másik nővel jött volna össze. Velem ebben a pillanatban biztos, hogy boldog! És inkább legyen egy kiegyensúlyozott apjuk egy "újjal" kapcsolattal, mint két idegroncs együtt élő szülő. Szerintem legalábbis.

Egyébként szerintem ti pont azok a tipikus elvált/elhagyott nők vagytok/lennétek, akiknek eszükbe sem jutna átgondolni mi, hogy történt, egyszerűen könnyebb lenne a harmadikra kenni. Mekkora igazság az, hogy a harmadik csak oda fér be, ahol van a hely a kettő között...

2016. júl. 28. 22:36
 58/70 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 oldalon normális válaszokat kaptál, de nem vagy hajlandó elfogadni.

Én pl azt gondoltam csak egy kezdő babysitter vagy kotnyeles nagynéni vagy. Egy "mostoha anya" ennél sokkal cifrább dolgokkal tudna dobálózni egy teljesen átlagos anya ellen is. De te azt írtad ez a jéghegy csúcsa. Hát... Nem tudom mióta foglalkozol a gyerekekkel, de biztosan nem töltöttél még velük elég időt. A kicsiknek nagyon durva elszólásaik vannak néha.

A gyerekeket pedig ne arra használd, hogy új szint vigyél a kapcsolatotokba, esténként pedig az exet fikázzátok, mert az nagyon gáz.

A sztrit inkább nem véleményezném, de annál a résznél pofám leszakadt, mikor azt írtad milyen rendes vagy, mert te semmi rosszat nem mondasaz az exről. Még szerencse. Kb hasonló stílusban röhögnének körbe ennyi miatt.

2016. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 Vivien 91 válasza:
100%
A párod nem attól jó apa h nem hagyja az anyának egyedül nevelni a gyerekeket. Elvégre ő is ott volt amikor készültek... Nem csak megcsinálni kell őket hanem fel is kell nevelni.
2016. júl. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
53%

Továbbra is várom a válaszod arra, amit többet felvetettünk neked, hogy ha látjátok, milyen "szörnyű" a gyerekeknek, miért nem veszitek őket magatokhoz?


Vagy annyira már nem szeretnétek őket? Csak fröcsögni könnyű? Vagy esetleg a férjednek ez így nagyon kényelmes, és nem akar változtatni? A bíróság mit ítélne szerinted?

2016. júl. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!