Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves kislányról írok. A párbeszéd az apja és közte:

- Hol van anya?

- Nem tudom. Biztosan mindjárt jön. Felhívjam?

- Nem, nem kell. (Rám néz!) Innentől kezdve legyél te az anyukánk...


Számomra ez meglepő volt. Kívancsi vagyok anyukák, ti mit gondoltok erről. Akár mint anya, akár mint akinek mondják. A kérdéseim:

1. Jó a kislánynak a viszonya az anyjával?

Persze azt tudom, hogy nem fogja fel milyen lenne az élete az anyja nélkül. Egyértelmű. Komolyan emiatt nyilván nem is lehet igazán venni ezt a mondatot, de talán sok mindent elárul. Pl: a kapcsolatukat. Engem az lep meg igazán, hogy nem is erölteti, hogy hívjuk>nem várja az anyját. Mennyire normális ez 4 évesen?

2. Én imádom őket. Akkor ezt ő is tényleg érzi?

3. Ezt felfoghatom úgy, hogy ő is nagyon szeret?


Egyébként ő is és a húga is pici koruktól kezdve ismernek. Tehát nem egy jó nap után kimondott mondat. Elképzelhető hogy mélyről jön?



2016. júl. 26. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
74%
Na ne vedd magadra ,és te ezt komolyan vetted.Van gyereked?Nekem van és bizony ebben a korban gyakran hozzák cikibe saját szüleiket.Ez egyáltalán nem azt jelenti hogy nem szereti az édesanyját.Az enyém is szokott olyat mondani hogy ...Viszont engem imád a legjobban a földön.
2016. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:

1. "Nem örül, ha hazamennek?" Nem, egyáltalán nem örülünk. Mi lenne ebben olyan jó? Nem szívesen mennek. Ennek miért kellene örülni, ha szeretjük őket?

2. A véleményem megvan róla. És másnak is. (Nővérem mesélte, hogy találkozott egy ismerősével, aki engem ugyan személyesen nem ismer, de tudja, hogy ki az anya és hogy hogyan "kötődik" hozzám. Még az is mondta nővéremnek, hogy "nem semmi, amit leművel a gyerekeivel!" IDEGEN!)

3. Véresre, foltosra nem veri őket (nyilván nem is hagynánk), De! rájuk szokott "csapkodni". A kicsire is. De ezeknek nincs nyoma és ezért még nem vennék el tőle. Egyébként a lelki bántalmazást nehezebb bizonyítani. De lehet, hogy ez esetben megérné... A jogom szót pedig nem véletlenül tettem "-be. Nyilván azért, mert úgy gondoltam, hogy az apjuknak mindig is lesz, így nekem is van.

4. Nem sajnálom a gyerekeket az "elszeretésért". Az apjuk nem ŐKET hagyta el, hanem az ANYJUKAT! És ez tényleg így van. Igazán jó a apa és büszke vagyok, amiért a párja lehetek.

Szerintem az apjuk velem csak az életükbe hozott egy nőt, aki szereti őket. Úgysem maradtak volna együtt. Lehet, hogy lett volna még pár évük egymás mellett, de talán még az sem...


Nálunk sincs mindig "buli". 3 napot (legalább) mindig nálunk vannak a héten, szóval azért én is veszek részt a gyerekek nevelésében. Főleg, hogy ez a hétvége, amikor nincs ovi, bölcsi. Egyébként anyuka nem dolgozik, de én igen! Szóval neki van a háztartás meg a gyerekek, még sincs hozzájuk türelme 3-4 napon egy héten.

Az biztos, hogy vannak vitáink, mert máshogy látjuk a dolgokat. De én nem leszek "keménykezű" csak azért mert ő olyan. Például abból szokott vita lenni, hogy én meg szoktam kérdezni a nagyobbtól, hogy mit főzzek. Sokszor tényleg nincs ötletem, meg amúgy is. Úgyis főzök akkor nem mindegy, hogy mit? Talán még örülni is fognak neki. Na ő ezzel szemben soha. És azt állítja, hogy az a baj, hogy azért mert én rászoktattam erre, nem akarja megenni amit főz. De ez nem igaz. Mert van, hogy mégsem azt főzök, vagy tudatosan nem azt, mert mondjuk a párom akar valami mást. Ilyenkor mondom neki, hogy "holnap nagy szívesen megcsinálom, de most ezt együk!" Erre nem szokott soha cirkuszolni.

A másik étkezős dolog: az anyja tipikusan a "most egyél, később nem lesz, evés nélkül fekszel le". Én ezzel szemben soha nem tudnék ilyen lenni. Nyilván mondom neki, hogy "most egyél inkább, a húgod is eszik, stb..." De volt már, hogy lefeküdtünk és akkor mondta, hogy éhes. Meg sem fordult a fejemben, hogy azt mondjam "Előtted volt, miért nem ettél, most már mindegy!" Örültem, hogy végre enne. Aztán egyszer mondta az anyjának, hogy velem az éjszaka közepén is ehet, ha akkor éhes. Én meg mondtam, hogy igen, így van. Ebből is gond volt. De továbbra sem érdekel. (Nem rendszeres a dolog.)

De ezek csak arra példák, hogy engem nem bír. :) De az anyai viselkedésére annyi példa lenne, hogy nem is akarom írni... De az sem jó, hogy velem vitatkozik, mivel a nagyobb már észreveszi és látom rajta, hogy nem tetszik neki. (Múltkor kérdezte a nagy: Anya téged nem szeret? Nem baj, én imádlak!)

Szerintem ő is érzi a gyerekeken, hogy engem is szeretnek és ez a baja. Emlegetnek engem. (Másik példa: Anya mondott valamit, de én megvédtelek)

Ja és mai eset: "Szerinted is anya nagyon csúnyán beszél velem és a hugival?" (Ez meg az ő kapcsolatukra példa!)

Most, hogy ezeket le kellett írnom, eszembe jutottak egyre komolyabban veszem minden szavát! :) (És egy csomó még eszembe se jut) Ezek egyébként az elmúlt napokban hagyták el a száját!

2016. júl. 27. 21:37
 43/70 anonim ***** válasza:
100%

Ez még akkor sem ok a gyermekek elszeretésére. Ha sajnálod a gyerkőcöket, segíts az anyának(közvetetten, vagy egy kis beszélgetéssel), ne ellentéteket szíts, hanem mondd ezt: "Tudod anya egyedül van veletek, sokszor fáradt, ezért néha csúnyán beszél. Ettől függetlenül szeret benneteket, pont úgy, ahogy apu, és én is." És a gyermekben nem keltettél felesleges feszültséget, pluszban igazat is mondtál.

Tudod, az általad oly nagyon szeretett gyerkeknek akkor teszed a legjobbat, ha nem mutatod(és a párod sem), az ellenszenveteket az anyjuk felé. Természetesen ez az anyára is vonatkozik. Ha kell egyszer beszélj vele erről. Neki sem helyes, ha titeket szíd. Ez szét tudja szedni az embert...

Jah, még valami. Ne akarj, az anyjuk helyébe lépni(KKKÉRLEK!!). Így is baromi nehéz lehet neki(ez sok mindenre magyarázat, és tudom mégsem az). Képzeld el, hogy ott egy család, a tiétek, amit ő nem tudott megadni, és te őt játszod. Na nneeeem.

2016. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

A legnagyobb baj, hogy mondhatom, hogy "néha csúnyán beszél", de ez a hazugság. Olyanok mesélik, akik sokat látják őket, de engem is ismernek. Én erre nem mondok semmit. Nem szidom, soha. Egyébként a szerep nem olyan, hogy én választom. Az élet adta így.

Az az igazság, hogy én fektetek bele energiát, időt és pénzt abba, hogy boldogok legyenek velem. Munka után, amikor megyek értük nekem sincs mindig kedvem menni játszótérre, fürdőbe, boltba, szökőkúthoz (mániájuk :)), erdőbe, mamákhoz, játszóházba, biciklizni, sétálni, kutyát sétáltatni, rollerezni, "babkocsit" tologatni, sütni. De ez van. Tudomásul veszem, hogy annak ellenére, hogy én fáradt vagyok, mert akkor érek haza közvetlenül a munkából, ők nem azok. Az anyjuk otthon van egész nap, de ilyeneket soha nem csinálnak. Ha mégis akkor meg szigorú szabályok között valósul meg egy- kettő.

Nehéz azt mondani, hogy "szegénynek sok a dolga...", mivel nem több, mint nekem. Nem fogom sajnálni.

A szerencse az, hogy az apjukkal még beszél, velem csak akkor ha valami nem tetszik.

2016. júl. 27. 22:24
 45/70 anonim ***** válasza:
100%

Ez mi? " Egyébként a szerep nem olyan, hogy én választom. Az élet adta így. " Na ácsi. Úgy látom, hogy nem te szülted ezt a két gyereket. Úgyhogy ne is próbálj az anyjuk lenni.

Még valami. Az is sok mindenre magyarázatot adna, ha megtudnánk, ti hogyan kerültetek össze(nekem úgy is jó, ha privátban leírod), mert olyan nagy az ellenszenv, mintha szeretőként kezdted vola. Ez is sok mindenre magyarázat. Tartsd ezt észben!

Nem több a dolga az anyának? Józan paraszti ésszel nézve. Ő egyedül van, ti ketten. Ez valahol hibádzik, te nem látod?

És még valami. Nem vagyok az az ítélkezős típus. Sem feletted, sem az édesanya felett, sem más emberek felett. Soha, ismétlem SOHA sem tudhatod, hogy miért ilyen(főleg, ha egy szeretőért elhagyott asszony...). Nem ismered az életét, és biztosra mondom, hogy a volt férjével való kapcsolatát sem.

Még mindig csak azt tudom mondani, ha jót akarsz a gyerekeknek, foglalkozz velük, és az apjukkal. De ez ne verseny legyen. Hidd el nem szeretnél egyedül maradni 2 gyerekkel...


És titkon remélem, valami eljut igazán hozzád ebből a sok szájtépésből.

2016. júl. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy mire adhat magyarázatot, az hogy hogyan ismertük meg egymást. (Ha elmondod, én is szívesen). Továbbra sem gondolom, hogy több dolga lenne (attól függetlenül, hogy egyedül van) Rengetegszer van, hogy én is egyedül vagyok velük a hétvégéken. Neki meg többségében csak a délutánok vannak, mivel délelőtt nincsenek otthon. Na de mindegy.

Ez szerintem sem verseny! Nem is mondtam/gondoltam soha. És továbbra sem hiszem, hogy ezt a "kiemelkedő helyet" náluk én választottam volna. Most legyek velük én is olyan bunkó, mint ő, kiabáljak velük állandóan csak azért, hogy ő jobb színben tűnhessen fel? Vagy mégis mi az elvárás? Egyébként soha nem az volt az álmom, hogy valaki más gyerekeit neveljem, de így alakult.

Ti ilyen helyzetben mit csináltatok volna? Találkoztunk egy boltban. A nagyobb odaszaladt hozzám, a kicsi meg sírt, hogy vegyem ki. (persze nem vetem ki!) A nagyobb elkezdte mondani, hogy jöhet-e velem tovább. Mondtam neki, hogy nem, majd úgyis találkozunk. Erre ő is elkezdett sírni. Mondtam, hogy mennem kell majd találkozunk, majd megy érted apa, de nem akart elengedni. Erre "anyuka" odajött hozzánk, jól megrángatta, rákiabált, hogy már megint nem tud viselkedni. Most erre mit mondjak? Nem lehetett volna kicsit kedvesebben? Én megértem, hogy nem jó ezt neki látni. De ezzel csak ront a helyzeten. Inkább aranyosan, kedvesen mondani kellett volna neki valamit, hogy miért jó, ha megy vele. (mondjuk csinálnak majd valamit együtt)

Most gondolom ebben a helyzetben is én vagyok a hibás...

2016. júl. 28. 10:04
 47/70 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi volt a célod a kérdésed kiírásával? Hogy egy csomó vadidegennek szidjad együtt a párod volt feleségét? Erre más felületet kell keresned. És ha sikerült is volna együtt savazni az anyukát, az miben változtatna a helyzeten? Jobb lenne tőle e lelked?
2016. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:
A kérdésem kiírásának oka a zöld mezőben található. Csak sajnos alapvetően a kommentek elkezdtek az alapján íródni, hogy ki vagyok a "családban". Innentől kezdve már "mindenki" az anyát védi. Sajnos így már valóban nincsen értelme a kérdésnek.
2016. júl. 28. 10:50
 49/70 anonim ***** válasza:
52%

22-es válaszoló vagyok.

Amikor azt a választ írtam, nem tudtam, ki vagy a történetben. Azt hittem, hogy egy bébiszitter, vagy egy nagyon közeli családtag (pl. unokahúg). Olvasd el újra nyugodtan.


Hidd el, korrekt választ írtam a kérdésedre. Az, hogy te azóta már több eseménnyel színesítetted a történeted, az egyértelműen azért volt, mert nem voltunk hajlandóak melléd állni, és szidni az anyát. Ezt most sem teszem meg, nem ítélkezem, mert ő nincs itt, nem tud hozzászólni, és ezért elég egyoldalú a dolog.


De ha mindent leírsz tisztességesen elsőre, akkor biztos más választ kapsz tőlem.

Most, hogy kicsit árnyaltad a sztorit, egyet javasolhatok.

Adjátok be a két kicsire a gyermekelhelyezési per újratárgyalását. Hidd el, ha tényleg nem jó a gyerekeknek, akkor az a folyamat során kiderül, és nevelhetitek ti a két kicsit tovább. Vagy nem azt szeretnétek a férjeddel elérni, hogy végre veletek lehessenek biztonságban, békességben?

2016. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 Vivien 91 válasza:
100%

"Úgysem maradtak volna együtt. Lehet, hogy lett volna még pár évük egymás mellett, de talán még az sem..."

És még fel vagy háborodva h nem azt a nőt védik az emberek, aki szétszedett egy családot.

Hogy volt? Barátnőként kezdted, talán vigyáztál is a gyerekekre? Aztán megtetszett az apuka és rámásztál? Összeszűrtétek a levet, lehet hónapokig mit sem sejtett az ANYA (aki nem te vagy, ezt ne felejtsd el) és te vagy a Szent Ő meg a gonosz? Kicsit el vagy tájolva nem?

Ha lesz esetleg közös gyereketek (aztán lehet te is ilyen sorsra jutsz... De mindegy mert ugye amúgy is max pár év lenne már csak az apukával nem? Lehet az alatt az idő alatt helyre lehetett volna hozni a kapcsolatot, de miattad nem ment) akkor is így áskálódsz majd? Vagy akkor már mindegy mert már lesz sajátod?

Szép kis mostoha...

2016. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!